Back to list

Results

Satu Mare Cup
ROU Satu Mare
February 8, 2020 - February 9, 2020

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
2 N AUDIBERT Alicia 2005 F FRA
3 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
3 N YEROFIEIENKO Anastasiia 2004 F UKR
5 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
6 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
7 N KOVACS Reka 2004 F HUN Terezvaros (HUN)
8 N SOPIT Svitlana 2003 F UKR
9 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
10 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
11 N GORPENCHENKO Viktoriia 2004 F UKR
12 N KALKUTINA Olga 2003 F UKR
13 N COJOCARI Maria 2005 F MDA
14 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
15 N MITI BIKFALVI Ingrid 2006 F ROU
16 N TVARDOVSKA Anna 2004 F UKR
17 N BODOVA Barbara 2003 F SVK
18 N KOREN Lihy Peer 2006 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
19 N BITTSANSZKY Franciska 2003 F HUN BHSE (HUN)
20 N FURS Anhelina 2003 F BLR
21 N CACERES Lucie 2005 F FRA CABRIES OC (FRA)
22 N KULYK Krystina 2005 F UKR
23 N CHYZHYKOVA Yelyzaveta 2005 F UKR
24 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
25 N GARYFALLOU Stavroula Myrsini 2006 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
26 N FROMMER Eva 2005 F HUN
27 N POLONYI Petra Dora 2006 F HUN
28 N SZEDER Anna 2004 F HUN
29 N STOJANOVIC Sonja 2004 F SRB MK Vojvodina (SRB)
30 N DRIGAN Dororttya 2003 F HUN
31 N ZUBKOUSKAYA Hanna 2003 F BLR
32 N BADAR Szonja 2006 F HUN
33 N DURUKAN Almila Birce 2005 F TUR
34 N SZURMAI Laura 2005 F HUN
35 N TEODORESCU Maria 2005 F ROU
36 N POZGAJCIC Lorena 2006 F CRO
37 N KARDOSS Hanga 2005 F HUN
38 N VAKO Polina 2004 F UKR KIEW (UKR)
39 N NEAGU CULEA Mara 2005 F ROU
40 N NAZARAVA Anastasiya 2004 F BLR
41 N BRICIU Anne Marie 2003 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
42 N JOSAN Uliana-Dumitrita 2007 F MDA
43 N MANESCU Denisa 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
44 N TOTH Lena Sara 2006 F HUN
45 N NAZER Lili 2004 F HUN
46 N JELICIC Julija 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
47 N BUIJSE Valerie 2005 F NED Lancelot Schermclub (NED)
48 N SEMENOVA Valeriia 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
49 N MALE Enya 2006 F ROU
50 N DONCHENKO Oleksandra 2006 F UKR
51 N OLARU Alexandra 2006 F ROU
52 N VAN VLIET Zhuo 2003 F NED Holland Schermen (NED)
53 N CSEFALVAYOVA Rebeka 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
54 N ZAHAROVA Victoria 2006 F MDA
55 N HUSU Miruna 2007 F ROU
56 N PEKARSKAYA Hanna 2005 F BLR
57 N VOVCENCO Alexandra 2007 F MDA
58 N TIGHINEAN Sonia 2006 F ROU
59 N KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
60 N TRCIN Katja 2006 F CRO
61 N BARTUS Claudia 2007 F HUN
62 N MELNYK Anna 2004 F UKR
63 N SOLOBAEVA Elina 2004 F UKR
64 N DOBRININA Uliana 2006 F MDA
65 N 1st round CISMAS Darra 2006 F ROU
66 N 1st round SAKAC Tia 2004 F CRO MK VMD (CRO)
67 N 1st round GORODYSKA Alina 2005 F UKR
68 N 1st round CHIOREAN Maria 2006 F ROU
69 N 1st round ROSCA Daria 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
70 N 1st round DRAVECZKY Rebeka 2006 F ROU
71 N 1st round FORGACH Rebeka 2007 F SVK KS Samorin (SVK)
72 N 1st round PAVLOVIC Silvija 2005 F SRB
73 N 1st round VIRAG Diana 2005 F ROU
74 N 1st round LETKOVIČOVÁ Júlia 2004 F SVK Akademia sermu (SVK)
75 N 1st round POLSCHI Catinca 2006 F ROU
76 N 1st round VOICU Sofia 2006 F ROU
77 N 1st round SERGHIE Sara 2007 F ROU
78 N 1st round PESCARUS Denisa 2006 F ROU
78 N 1st round TAL Karina Mirela 2008 F ROU CSU Timisoara (ROU)
80 N 1st round ION Amalia 2006 F ROU
D 1st round DANILOV Maria 2005 F ROU
D 1st round MOLINARI Matilde 2000 F ITA
D 1st round TODOROVA Alexandra 2003 F BUL
D 1st round TSONEVA Sofia 2004 F BUL Volov (BUL)

Foil Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ROMANIA       ROU
1 SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
1 VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
1 MANESCU Denisa 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
1 DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
2 UKRAINE       UKR
2 GORPENCHENKO Viktoriia 2004 F UKR
2 VAKO Polina 2004 F UKR KIEW (UKR)
2 CHYZHYKOVA Yelyzaveta 2005 F UKR
3 UKRAINE 2       UKR
3 YEROFIEIENKO Anastasiia 2004 F UKR
3 TVARDOVSKA Anna 2004 F UKR
3 SOPIT Svitlana 2003 F UKR
3 SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
4 HUNGARY       HUN
4 BARTUS Claudia 2007 F HUN
4 TOTH Lena Sara 2006 F HUN
4 POLONYI Petra Dora 2006 F HUN
4 BADAR Szonja 2006 F HUN
5 NETHERLANDS       NED
5 KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
5 BUIJSE Valerie 2005 F NED Lancelot Schermclub (NED)
5 YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
5 EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
6 BELARUS       BLR
6 ZUBKOUSKAYA Hanna 2003 F BLR
6 ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
6 FURS Anhelina 2003 F BLR
6 NAZARAVA Anastasiya 2004 F BLR
7 ROMANIA 2       ROU
7 BRICIU Anne Marie 2003 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
7 TEODORESCU Maria 2005 F ROU
7 MITI BIKFALVI Ingrid 2006 F ROU
7 NEAGU CULEA Mara 2005 F ROU
8 ROMANIA 3       ROU
8 CHIOREAN Maria 2006 F ROU
8 MALE Enya 2006 F ROU
8 HUSU Miruna 2007 F ROU
8 POLSCHI Catinca 2006 F ROU
9      
9 VAN VLIET Zhuo 2003 F NED Holland Schermen (NED)
9 DURUKAN Almila Birce 2005 F TUR
9 GARYFALLOU Stavroula Myrsini 2006 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
9 KOREN Lihy Peer 2006 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
10 MOLDOVA       MDA
10 ZAHAROVA Victoria 2006 F MDA
10 JOSAN Uliana-Dumitrita 2007 F MDA
10 COJOCARI Maria 2005 F MDA
10 VOVCENCO Alexandra 2007 F MDA
11 UKRAINE 3       UKR
11 GORODYSKA Alina 2005 F UKR
11 MELNYK Anna 2004 F UKR
11 DONCHENKO Oleksandra 2006 F UKR
12 ROMANIA 4       ROU
12 TIGHINEAN Sonia 2006 F ROU
12 OLARU Alexandra 2006 F ROU
12 PESCARUS Denisa 2006 F ROU
12 CISMAS Darra 2006 F ROU
13 SERBIA       SRB
13 STOJANOVIC Sonja 2004 F SRB MK Vojvodina (SRB)
13 PAVLOVIC Silvija 2005 F SRB
13 JELICIC Julija 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
14 ROMANIA 5       ROU
14 TAL Karina Mirela 2008 F ROU CSU Timisoara (ROU)
14 ROSCA Daria 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
14 VOICU Sofia 2006 F ROU
14 ION Amalia 2006 F ROU