Back to list

Results

AMU Cup
POL Poznan
January 11, 2020 - January 12, 2020

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
2 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
3 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
3 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
5 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
6 N EDIRI Josephine 2004 F FRA
6 N ROUSSEAU Marion 2003 F FRA TAMPON (FRA)
8 N KNIGHT Skylar 2004 F USA
9 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
10 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
11 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
12 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
13 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
14 N KOVACS Reka 2004 F HUN Terezvaros (HUN)
15 N WITT Lara 2004 F GER PSV Stuttgart (GER)
16 N AUDIBERT Alicia 2005 F FRA
17 N KALOCSAI Luca 2004 F HUN Torekves (HUN)
18 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
19 N FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
19 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
21 N ROGER Garance 2005 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
22 N MARCAILLOU Victoire 2003 F FRA PARIS TA (FRA)
23 N MAK Tinney 2003 F CAN
24 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
25 N EVERS Larissa 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
27 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
28 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
29 N FANG Sabrina 2005 F CAN
30 N BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
31 N DOCAVO Elena 2004 F ESP
32 N CHEN Jessie 2005 F CAN
33 N WU Catherine 2004 F CAN
34 N BULLIER Fanny 2003 F FRA SEVRES JE (FRA)
35 N SOPIT Svitlana 2003 F UKR
36 N APPLEBY-PRINCE Celena 2004 F GBR Salle Oxon (GBR)
37 N DANIEWSKA Michalina 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
37 N TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
39 N OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
40 N WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
41 N TAJAN Morgane 2003 F FRA
42 N ZSOLDOSI Emilia 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
43 N BONNET Ilona 2003 F FRA CHILLY MAZAR (FRA)
44 N HE Xiangxin 2004 F CAN
45 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
46 N DEBICKA Oliwia 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
47 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
48 N RUSTLER Aline 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
49 N FROMMER Eva 2005 F HUN
50 N KULPACZYNSKA Oliwia 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
51 N SZEMPLINSKA Natalia 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
52 N SZCZECHOWSKA Laura 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
53 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
54 N MIKA Emma 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
55 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER FG Schwerin (GER)
56 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
57 N ANBARLILAR Fatima Zehra 2005 F TUR
58 N GRACZYK Julia 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
59 N SEMENOVA Valeriia 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
60 N ARNELA Lucia 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 N ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
62 N OSENDE Carmen 2004 F ESP
63 N SOLOBAEVA Elina 2004 F UKR
64 N PARRA Emily 2003 F FRA PAYS AIX (FRA)
65 N KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
66 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
67 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
68 N DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
68 N TSANG Amelie 2006 F GBR ZFW Fencing Club (GBR)
70 N KULYK Krystina 2005 F UKR
71 N NOWAKOWSKA Aleksandra 2005 F POL AZS AWF Poznan (POL)
72 N LIN Ashley 2004 F CAN
73 N ECK Fiona 2003 F FRA BOURGES ESC (FRA)
74 N QUELCH Abigail 2003 F GBR Salle Oxon (GBR)
75 N ALIX Adele 2006 F FRA
76 N ZACHAREWICZ Ewa 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
77 N ELHAMS Hajar 2003 F FRA
78 N JAKUBOWSKA Marta 2006 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
79 N SARKISIAN Khrystyna 2003 F UKR KIEW (UKR)
80 N SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
81 N JERZ Lena 2004 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
81 N JORDENS Heloise 2003 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
83 N PELLETIER Heloise 2003 F FRA MEDOC CE (FRA)
84 N WISNIEWSKA Julia 2006 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
85 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
86 N KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
87 N FRIESS Maelys 1900 F FRA
87 N WHITAKER Rosie 2003 F GBR Chichester Fencing Club (GBR)
89 N CHEN Jingxuan 2003 F SGP
90 N HU Victoria 2005 F CAN
91 N RATZ Victoria 2004 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
91 N MULAK Julia 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
93 N DIMAS Constanca 2003 F POR GCP (POR)
94 N GEORGI Amandine 2004 F FRA
95 N ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
96 N DEMIRHAN Eda Feride 2004 F TUR
97 N UPTON Elizabeth 2005 F CAN
97 N FURS Anhelina 2003 F BLR
97 N CACERES Lucie 2005 F FRA CABRIES OC (FRA)
100 N CARUS BIRD Martha 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
100 N GORPENCHENKO Viktoriia 2004 F UKR
102 N LISZKA Aleksandra 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
102 N SITOVA Olga 2003 F LAT
104 N LANGA Lena 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
104 N DE N'YEURT Tabitha 2003 F GBR Bath Sword Club (GBR)
106 N SROKA Aleksandra 2003 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
107 N BODA Barbara 2003 F SVK
107 N KALKUTINA Olga 2003 F UKR
109 N GARYFALLOU Stavroula Myrsini 2006 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
109 N WYKLAND Róża 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
111 N GALE Madeleine 2003 F GBR Brentwood School FC (GBR)
112 N BARTUS Claudia 2007 F HUN
113 N SAVIN Leonore 2005 F FRA CANNES CE (FRA)
114 N SZURMAI Laura 2005 F HUN
115 N TURBO Sonia 2004 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
116 N WILKE Laura 2006 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
117 N HOCAOGLU Mercan 2004 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
118 N ZUBKOUSKAYA Hanna 2003 F BLR
119 N KATKAY Sinem Dicle 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
120 N ELLIOTT Megan 2006 F GBR
121 N SABATINI Isabella 2003 F CAN
122 N ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
123 N DURUKAN Almila Birce 2005 F TUR
124 N WOJTAS Hanna 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
125 N O'CONNELL Olivia 2003 F GBR Salle Boston (GBR)
126 N BINKO Aleksandra 2006 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
127 N LOW Cher Mayne 2004 F SGP
128 N BUCKLEY Ellen 2004 F GBR Edinburgh FC (GBR)
129 N ISEVCAN Balca 2003 F TUR Altinyurt S.K. (TUR)
130 N CSEFALVAYOVA Rebeka 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
131 N WOZNIAK Natalia 2004 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
132 N NOWAKOWSKA Aleksandra 2007 F POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
133 N GORNY Raphaelle 2004 F BEL CE Bastogne (BEL)
134 N BARTOL Antonina 2005 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
135 N SZMIT Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
136 N TVARDOVSKA Anna 2004 F UKR
137 N MANESCU Denisa 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
138 N KOVACS Aletta 2004 F HUN
139 N LYTVYNOVA Mariia 2005 F UKR Nikolaev (UKR)
140 N TOTH Lena Sara 2006 F HUN
141 N MAROSI Greta 2005 F HUN Torekves (HUN)
142 N DUPIN Shana 2004 F FRA LE MEE CE (FRA)
142 N DOROSZKIEWICZ Wiktoria 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
144 N 1st round KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
145 N 1st round GARDNER Georgia 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
146 N 1st round BLUM Luna 2005 F GER TFC Hanau (GER)
147 N 1st round PLAZA Malgorzata 2006 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
148 N 1st round BUIJSE Valerie 2005 F NED Lancelot Schermclub (NED)
149 N 1st round ZIEMAK Emilia 2007 F POL IKS Warszawa (POL)
150 N 1st round KENISTON-COOPER Isabella 2003 F IRL Bath Sword Club (GBR)
151 N 1st round SORBIAN Wiktoria 2007 F POL
152 N 1st round PROKESOVA Barbora 2006 F CZE
153 N 1st round RAMANE-BENDIK Karina Elizabete 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
154 N 1st round SINKOVICA Gabriela 2005 F LAT Florete (LAT)
155 N 1st round HYDE Bronwen 2003 F GBR Northwich Fencing Club (GBR)
156 N 1st round WOJTAS Zofia 2008 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
157 N 1st round CASTILLO-BERNAUS Katie 2004 F GBR Wimbledon Fencing Club (GBR)
158 N 1st round SKOCZYLAS Weronika 2006 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
159 N 1st round EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
160 N 1st round WOJEWODZKA Zuzanna 2007 F POL AZS AWF Poznan (POL)
161 N 1st round KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
161 N 1st round JOHNSON Isabella 2006 F GBR Fencers Club London (GBR)
163 N 1st round BALOGH Virag Luca 2004 F HUN Terezvaros (HUN)
163 N 1st round KOWALSKA Oliwia 2004 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
163 N 1st round NAZARAVA Anastasiya 2004 F BLR
166 N 1st round JAROSIEWICZ Natalia 2006 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
167 N 1st round URBAN Maja 2004 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
168 N 1st round TRZCINSKA Natalia 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
168 N 1st round PLAZA Zofia 2006 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
170 N 1st round JASZCZOLT Nadia 2006 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
170 N 1st round TRACZ Weronika 2005 F POL Wroclawianie (POL)
172 N 1st round KUS Natasza 2007 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
173 N 1st round GELISSEN Lopke 2005 F BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
174 N 1st round SHULHA Aliaksandra 2004 F BLR SCAF RB (BLR)
175 N 1st round SZEFERA Emilia 2007 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
176 N 1st round MAKOWSKA Karolina 2008 F POL
177 N 1st round DUDZIUK Julia 2007 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
178 N 1st round JAKUBIAK Zofia 2004 F POL
179 N 1st round TAY Anna Wan Enn 2004 F SGP ABF Singapore (SGP)
180 N 1st round KAPALA Emilia 2006 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
181 N 1st round MAHDZINA Nadzeya 2005 F BLR
182 N 1st round BORKOWSKA Zuzanna 2004 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
182 N 1st round CARLSEN Thea 2004 F DEN Varde FK (DEN)
184 N 1st round BADAR Szonja 2006 F HUN
185 N 1st round WANAKS Aurelia 2005 F POL
186 N 1st round HASSINGER Liliane 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
186 N 1st round FUDALA Karolina 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
188 N 1st round GOLEMBSKA Katarzyna 2003 F POL Polonia Leszno (POL)
188 N 1st round NELZA Dominika 2007 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
190 N 1st round MIETKA Gabriela 2004 F POL Polonia Leszno (POL)
191 N 1st round WYTYK Dominika 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
191 N 1st round ORRMALM HEIMFORS India 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
191 N 1st round KOMARNICKA Lena 2007 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
191 N 1st round HEDLUND Malin 2003 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
195 N 1st round OLSSON Ebba 2005 F SWE GFK Göteborg (SWE)
196 N 1st round SCIESZYNSKA Liliana 2007 F POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
197 N 1st round GORALCZYK Zuzanna 2006 F POL AZS AWF Poznan (POL)
198 N 1st round GAWENDA Natalia 2007 F POL
F 1st round KANAS Konstancja 2004 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
F 1st round KISIELEWSKA Alicja 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
F 1st round NADASDY Anna 2005 F HUN
F 1st round NAZER Lili 2004 F HUN

Foil Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GERMANY       GER
1 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
1 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
1 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
1 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
2 N LATVIA       LAT
2 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
2 N SITOVA Olga 2003 F LAT
2 N RAMANE-BENDIK Karina Elizabete 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
2 N SINKOVICA Gabriela 2005 F LAT Florete (LAT)
3 N FRANCE       FRA
3 N BULLIER Fanny 2003 F FRA SEVRES JE (FRA)
3 N TAJAN Morgane 2003 F FRA
3 N MARCAILLOU Victoire 2003 F FRA PARIS TA (FRA)
3 N ROGER Garance 2005 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
4 N GREAT BRITAIN       GBR
4 N TSANG Amelie 2006 F GBR ZFW Fencing Club (GBR)
4 N CARUS BIRD Martha 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
4 N GALE Madeleine 2003 F GBR Brentwood School FC (GBR)
5 N POLAND       POL
5 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
5 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
5 N DANIEWSKA Michalina 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
5 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
6 N GERMANY 2       GER
6 N DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N ARNELA Lucia 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
7 N HUNGARY       HUN
7 N KOVACS Reka 2004 F HUN Terezvaros (HUN)
7 N FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
7 N KALOCSAI Luca 2004 F HUN Torekves (HUN)
7 N WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
8 N POLAND 2       POL
8 N DEBICKA Oliwia 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
8 N SZEMPLINSKA Natalia 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
8 N OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
8 N LISZKA Aleksandra 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
9 N FRANCE 2       FRA
9 N AUDIBERT Alicia 2005 F FRA
9 N ROUSSEAU Marion 2003 F FRA TAMPON (FRA)
9 N EDIRI Josephine 2004 F FRA
9 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
10 N TURKEY       TUR
10 N DEMIRHAN Eda Feride 2004 F TUR
10 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
10 N ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
10 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
11 N FRANCE 3       FRA
11 N MIKA Emma 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
11 N BONNET Ilona 2003 F FRA CHILLY MAZAR (FRA)
11 N ECK Fiona 2003 F FRA BOURGES ESC (FRA)
11 N PARRA Emily 2003 F FRA PAYS AIX (FRA)
12 N BELARUS       BLR
12 N NAZARAVA Anastasiya 2004 F BLR
12 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
12 N ZUBKOUSKAYA Hanna 2003 F BLR
13 N UKRAINE       UKR
13 N TVARDOVSKA Anna 2004 F UKR
13 N SOPIT Svitlana 2003 F UKR
13 N SARKISIAN Khrystyna 2003 F UKR KIEW (UKR)
13 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
14 N CANADA       CAN
14 N HE Xiangxin 2004 F CAN
14 N ISABELLA Sabatini 2003 F CAN
14 N WU Catherine 2004 F CAN
14 N CHEN Jessie 2005 F CAN
15 N GERMANY 3       GER
15 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER FG Schwerin (GER)
15 N BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
15 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
16 N TURKEY 2       TUR
16 N ANBARLILAR Fatima Zehra 2005 F TUR
16 N TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
16 N KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
16 N DURUKAN Almila Birce 2005 F TUR
17 N NETHERLANDS       NED
17 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
17 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
17 N BUIJSE Valerie 2005 F NED Lancelot Schermclub (NED)
17 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
18 N SWEDEN       SWE
18 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
18 N KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
18 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
19 N POLAND 3       POL
19 N DUDZIUK Julia 2007 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N ZACHAREWICZ Ewa 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
19 N KULPACZYNSKA Oliwia 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N JAKUBOWSKA Marta 2006 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
20 N POLAND 4       POL
20 N SZMIT Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
20 N GRACZYK Julia 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
20 N WOJTAS Hanna 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
20 N MULAK Julia 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
21 N HUNGARY 2       HUN
21 N BADAR Szonja 2006 F HUN
21 N TOTH Lena Sara 2006 F HUN
21 N BARTUS Claudia 2007 F HUN
22 N POLAND 5       POL
22 N SROKA Aleksandra 2003 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
22 N WOZNIAK Natalia 2004 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
22 N ISEVCAN Balca 2003 F TUR Altinyurt S.K. (TUR)
22 N BARTOL Antonina 2005 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
23 N GREAT BRITAIN 2       GBR
23 N QUELCH Abigail 2003 F GBR Salle Oxon (GBR)
23 N JOHNSON Isabella 2006 F GBR Fencers Club London (GBR)
23 N APPLEBY-PRINCE Celena 2004 F GBR Salle Oxon (GBR)
24 N GERMANY 4       GER
24 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
24 N KATKAY Sinem Dicle 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 N EVERS Larissa 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 N GERMANY 5       GER
25 N KNIGHT Skylar 2004 F USA
25 N BLUM Luna 2005 F GER TFC Hanau (GER)
25 N RATZ Victoria 2004 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
25 N HASSINGER Liliane 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
26 N FRANCE 4       FRA
26 N PELLETIER Heloise 2003 F FRA MEDOC CE (FRA)
26 N FRIESS Maelys 1900 F FRA
26 N ALIX Adele 2006 F FRA
26 N ELHAMS Hajar 2003 F FRA
27 N BELARUS 2       BLR
27 N SHULHA Aliaksandra 2004 F BLR SCAF RB (BLR)
27 N FURS Anhelina 2003 F BLR
27 N MAHDZINA Nadzeya 2005 F BLR
28 N GREAT BRITAIN 3       GBR
28 N BUCKLEY Ellen 2004 F GBR Edinburgh FC (GBR)
28 N O'CONNELL Olivia 2003 F GBR Salle Boston (GBR)
28 N WHITAKER Rosie 2003 F GBR Chichester Fencing Club (GBR)
29 N FRANCE 5       FRA
29 N DUPIN Shana 2004 F FRA LE MEE CE (FRA)
29 N CACERES Lucie 2005 F FRA CABRIES OC (FRA)
29 N SAVIN Leonore 2005 F FRA CANNES CE (FRA)
29 N GEORGI Amandine 2004 F FRA
30 N GREAT BRITAIN 4       GBR
30 N KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
30 N DE N'YEURT Tabitha 2003 F GBR Bath Sword Club (GBR)
30 N ELLIOTT Megan 2006 F GBR
30 N GARDNER Georgia 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
31 N CANADA 2       CAN
31 N HU Victoria 2005 F CAN
31 N UPTON Elizabeth 2005 F CAN
31 N LIN Ashley 2004 F CAN
32 N BELGIUM       BEL
32 N GORNY Raphaelle 2004 F BEL CE Bastogne (BEL)
32 N JORDENS Heloise 2003 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
32 N GELISSEN Lopke 2005 F BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
33 N SWEDEN 2       SWE
33 N HEDLUND Malin 2003 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
33 N OLSSON Ebba 2005 F SWE GFK Göteborg (SWE)
33 N ORRMALM HEIMFORS India 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
34 N POLAND 6       POL
34 N FUDALA Karolina 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
34 N KAPALA Emilia 2006 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
34 N LANGA Lena 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
34 N HOCAOGLU Mercan 2004 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
35 N POLAND 7       POL
35 N JAROSIEWICZ Natalia 2006 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
35 N WILKE Laura 2006 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
35 N MAKOWSKA Karolina 2008 F POL
35 N WYTYK Dominika 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
36 N POLAND 8       POL
36 N KUS Natasza 2007 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
36 N PLAZA Zofia 2006 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
36 N PLAZA Malgorzata 2006 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
37 N POLAND 9       POL
37 N URBAN Maja 2004 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
37 N TRACZ Weronika 2005 F POL Wroclawianie (POL)
37 N MIETKA Gabriela 2004 F POL Polonia Leszno (POL)
38 N POLAND 10       POL
38 N ZIEMAK Emilia 2007 F POL IKS Warszawa (POL)
38 N SORBIAN Wiktoria 2007 F POL
38 N KOMARNICKA Lena 2007 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
39 N POLAND 11       POL
39 N KOWALSKA Oliwia 2004 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
39 N JASZCZOLT Nadia 2006 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
39 N SZEFERA Emilia 2007 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
40 N POLAND 12       POL
40 N TRZCINSKA Natalia 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
40 N DOROSZKIEWICZ Wiktoria 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
40 N WOJTAS Zofia 2008 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
40 N GAWENDA Natalia 2007 F POL