Back to list

Results

Oslo Cup
NOR Oslo
October 5, 2019 - October 6, 2019

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEREY Anatolii 1989 M UKR
2 N PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
5 N ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
6 N SALM Juri 1984 M EST
7 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
8 N HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
9 N POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
10 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
11 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
13 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
15 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
16 N PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
17 N MOERCH Claus 1976 M NOR Bygdø FK (NOR)
18 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
19 N GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
20 N ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
21 N PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
22 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
23 N LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
24 N SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
25 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
26 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
27 N OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
28 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
29 N SHINDLER Oliver 1997 M USA
30 N NORMAN Riley 1999 M CAN
31 N HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
32 N AL DAWOOD Zakaria 1987 M KSA
33 N TSINIS Alexander 1980 M USA
34 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
35 N RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
36 N TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
37 N BAUDUNOV Khasan 2001 M UZB
38 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
39 N LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
40 N TELLNES Jesper 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
41 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
42 N ABED Faisal 1998 M KSA
43 N FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
44 N BERGH Casper 1995 M NOR Bergens FK (NOR)
45 N RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
46 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
47 N KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
48 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
49 N ALHUSSAIN Ahmad Abbas I. 1996 M KSA
50 N DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
51 N BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
52 N STOUTLAND Geir 1964 M NOR Bygdø FK (NOR)
53 N NORIEGA Lucas 2001 M BRA APE Paulista (BRA)
54 N MED Johan Andreas 1995 M NOR Njård Fekting (NOR)
55 N EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
56 N KRAVCHENKO Stanislav 1991 M UKR
57 N LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
58 N ANDERLE Petr 1977 M CZE CSK Riegel (CZE)
59 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
60 N IRGENS-JENSEN Harald 1973 M NOR Bygdø FK (NOR)
61 N STOKNES Samuel Klouman 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
62 N SCHANZLEH Thom 1990 M NED Schermacademie Zair (NED)
63 A TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
64 N DYMBE Simen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
65 N Round KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
66 N Round HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
66 N Round MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
68 N Round WESTGAARD Morten Isaksen 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
69 N Round BAHR Tobias Thorsten 1995 M GER SV Böblingen (GER)
70 N Round UTNE Bendik 1994 M NOR Bergens FK (NOR)
71 N Round OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
72 N Round NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
73 N Round GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
74 N Round ALTAYAB Ahmad 1997 M KSA
75 N Round SOERUM Jens 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
76 N Round BEDAIR Brandon 1970 M USA Heidelberger FC/TSG R. (GER)
77 N Round HAREL Jason 1994 M CAN
78 N Round SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
79 N Round HOLMEN Eirik 1970 M NOR Bygdø FK (NOR)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POCHKALOVA Anfisa 1990 F UKR Lviv (UKR)
2 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
3 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N YAMADA Ayumi 1992 F JPN
5 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N BABA Haruna 1997 F JPN
7 N DIB Vanessa 2000 F CAN
8 N ROSTKOWSKA Anna 1989 F POL
9 N MIZERA Olga 1991 F POL
10 N SUZUKI Honami 1994 F JPN
11 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N SYVÄLÄ Ilona 1996 F FIN Habda Helsinki (FIN)
13 N KHAKIMOVA Malika 1996 F UZB
14 N MALVIK Katherina 2000 F NOR Titan Fekteklubb (NOR)
15 N PIASECKA Caroline 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
16 N KOMATA Shiori 1995 F JPN
17 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
18 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
19 N ASCHEHOUG Irina 1985 F NOR Njård Fekting (NOR)
20 N SEIKINA Olga 1981 F SWE UF Uppsala (SWE)
21 N KICA Anna 1993 F POL WARSZAWIANKA (POL)
22 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
23 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
24 N HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR Njård Fekting (NOR)
25 N SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
26 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
27 N PLANTE Marilyne 1996 F CAN
28 N ROBERTSON Karen 1976 F CAN
29 N DORVAL Anne-Marie 1996 F CAN
30 N LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
31 N MULLEN Alisha 1996 F IRL
32 N ALIEVA Katja 1984 F DEN Hellerup FK (DEN)
33 N Round VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 F FIN Miekka Miehet (FIN)
34 N Round TERZOPOULOS Marlies 1993 F NED
35 N Round JOHNSON Lucy 1994 F IRL
36 N Round FREDERIKSEN Mia Maja 1989 F DEN Hellerup FK (DEN)
37 N Round ORNSTEIN Erika 1986 F SWE SAF Solna (SWE)
38 N Round FRIVIK Victoria 2000 F NOR Njård Fekting (NOR)
39 N Round ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
40 N Round FRIVIK Mia 2000 F NOR Njård Fekting (NOR)
40 N Round OLSEN Sofie Helene 1993 F DEN Trekanten København (DEN)