Back to list

Results

2019 Baltic-Cup
GER Greifswald
August 31, 2019 - August 31, 2019

Sabre Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REHDA Lene 2009 F GER FG Schwerin (GER)
2 N LAABS Ella Martha 2009 F GER VFL Pinneberg (GER)
3 N MARLON Maren 2009 F GER FG Schwerin (GER)
3 N PAUL Dora-Sophie 2010 F GER FG Schwerin (GER)
5 N OLDAG Elin 2010 F GER FG Schwerin (GER)
6 N RAESE Liz 2009 F GER FG Schwerin (GER)
7 N GIELOW Lucy Mercedes 2010 F GER FC Greifswald (GER)

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
2 N KLAS Victoria 2008 F GER SC Berlin (GER)
3 N BACH Helena Franziska 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
3 N FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)
5 N ARUTIUNIAN Meri 2008 F UKR FC Greifswald (GER)
6 N SCHMIDT Charlotte 2007 F GER SVA Oranienburg (GER)
7 N FREITAG Undine 2008 F GER SC Berlin (GER)
8 N AMADOR Isabel Ruiz 2007 F GER FG Schwerin (GER)
9 N BEST Tenisha 2008 F GER SVA Oranienburg (GER)

Foil Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MICKOLEIT Mathilda 2006 F GER FG Schwerin (GER)
2 N STEFER Luzie Helene 2006 F GER FG Schwerin (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ATHENSTEDT Malcolm 2009 M GER PSV Weimar (GER)
2 N WALENTIN Ole 2009 M GER FC Greifswald (GER)
3 N EYMER Moritz 2009 M GER FG Schwerin (GER)
3 N SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 M GER OSC Berlin (GER)
5 N VATTER Haydu Stig 2009 M GER FG Schwerin (GER)
6 N MARIUS Bach 2009 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin (GER)
2 N HEMPEL Jan Lucas 2007 M GER FG Schwerin (GER)
3 N RÄTHEL Werner 2008 M GER FC Greifswald (GER)
3 N ZASTROW Tino 2008 M GER FC Greifswald (GER)
5 N KAVALERCHYK Samuel 2007 M GER FG Schwerin (GER)
6 N FELDMANN Fabian 2008 M GER FG Schwerin (GER)
7 N RAPHAEL Radant 2007 M GER FG Schwerin (GER)
8 N RÖBER Max Ole 2008 M GER SV Medizin Stralsund (GER)
9 N WERNER Jonathan 2007 M GER FG Schwerin (GER)
10 N MÖLLER Louis 2008 M GER FG Schwerin (GER)
11 N PHILIPPS Matti 2008 M GER FC Greifswald (GER)
12 N GRUBE Nils 2007 M GER FC Greifswald (GER)
13 N KOHNERT Tristan 2008 M GER FG Schwerin (GER)
14 N RAUCH Konstantin 2008 M GER FC Greifswald (GER)

Foil Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHULTZ Milan 2006 M GER FG Schwerin (GER)
2 N RYBANDT Jonathan 2006 M GER FC Greifswald (GER)

Foil mixed U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ATHENSTEDT Scarlett 2011 F GER PSV Weimar (GER)
2 N LAABS Alexander Raphael 2011 M GER VFL Pinneberg (GER)
3 N RAUCH Philip 2011 M GER FC Greifswald (GER)
3 N ARUTIUNIAN Mari 2011 F UKR FC Greifswald (GER)

Sabre Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee open Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club