Back to list

Results

2019 SAT
THA Bangkok
December 7, 2019 - December 8, 2019

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
2 N MACHOVEC Andrew 2000 M USA
3 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
3 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
5 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N NAKAMURA Taro 2000 M JPN
7 N DANIEL Ashton 2001 M USA
8 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
9 N CHEN James 2003 M USA
10 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
11 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
12 N EMMER Chase 2004 M USA
13 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
14 N CHEN Yi-Tung 2003 M TPE
15 N LOUIE Bryce 2002 M USA
16 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
17 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
18 N ROBIN Noe 2000 M FRA
19 N LIAO Jun Heng 2002 M USA
20 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
21 N KIM Tae Hwan 2001 M KOR
22 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
23 N SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
24 N AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
25 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
26 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
27 N LIU Patrick 2002 M CAN
28 N KIM Jongsik 2002 M KOR
29 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
30 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
31 N EVANS Cameron 2002 M GBR
32 N MATSUBUCHI Shimpei 2000 M JPN
33 N LOCK Kieren 2001 M SGP
34 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
35 N GASSNER Ethan 2001 M USA
36 N SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
37 N OWAIDA Ali 2000 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
38 N CHUNG Andrew 2003 M USA
39 N KOVAL Anton 2001 M RUS
40 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
41 N ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
42 N KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
43 N NDIAYE Edriss 2002 M USA
44 N WOODS Jack 2001 M USA
45 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
46 N SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
47 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
48 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
49 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
50 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
51 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
52 N MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
53 N WATKINS Aidan 2000 M GBR
54 N WEE Lionel Yit Hui 2001 M SGP Z Fencing (SGP)
55 N LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
56 N TAN Raphael Juan Kang 2005 M SGP
57 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
57 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
59 N TEOH Richard 2001 M SGP
60 N CHOR Hiu Lung 2000 M HKG
61 N KUO Chun-You 2001 M TPE
62 N YUEH Che-Hao 2002 M TPE
63 N GLASSON Joseph 2006 M AUS NSW Fencing Ass (AUS)
64 N LEE Seonwoo 2002 M KOR
65 N HONG Jinwook 2002 M KOR
66 N SUWANNASIT Sanhanat 2001 M THA
67 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
68 N NURUMOV Galim 2004 M KAZ
69 N WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
70 N SAFINOV Niyazbek 2000 M KAZ
70 N UM Christian Joon 2002 M KOR
72 N MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
73 N ANDRESEN WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
74 N WANGPAISIT Notethakod 2005 M THA
75 N AU EONG Tyen Haan 2003 M SGP
76 N RUENSAI Kaweewat 2000 M THA
77 N HELLER Oliver 2003 M AUS
78 N PAZ Ethan 2002 M AUS
79 N AROON Sirapat 2003 M THA
80 N FONTAINE Yves 2000 M AUS
81 N WONG Stanley Andrew 2000 M HKG
82 N CHANDRAN Nalin 2002 M AUS
83 N 1st round GERSIRI Woranipit 2001 M THA
84 N 1st round LEE Ray Cheow En 2003 M SGP
85 N 1st round MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 M AUS
86 N 1st round GLADKOV Pavel 2001 M KAZ
86 N 1st round WU Michael 2003 M TPE
88 N 1st round PANYABARAMEE Phumrapee 2005 M THA
88 N 1st round RIFKIND Joseph Nopawit 2003 M THA
90 N 1st round POEMYINDEE Itthiphon 2003 M THA
91 N 1st round SA-NGOBSUKSARIT Natpapong 2003 M THA
92 N 1st round DISKIN Benjamin 2002 M AUS
93 N 1st round KHATTAB Luka 2003 M AUS
94 N 1st round PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
94 N 1st round WEATHERALD Matthew 2002 M AUS
96 N 1st round BOSNIC Hugo 2003 M AUS
97 N 1st round SEAH Chad Zhuo Jun 2004 M SGP
97 N 1st round ONG Nicholas 2002 M AUS
99 N 1st round TIRA Sirapong 2001 M THA
100 N 1st round SOMPAKDEE Ruechuwin 2002 M THA
101 N 1st round NGUYEN Thomas 2005 M AUS
102 N 1st round GOTAN Natipong 2002 M THA

Foil Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANCE       FRA
1 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
1 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
1 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
1 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
2 N ITALY       ITA
2 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
2 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
2 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
2 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
3 N USA       USA
3 N CHEN James 2003 M USA
3 N EMMER Chase 2004 M USA
3 N GASSNER Ethan 2001 M USA
3 N CHUNG Andrew 2003 M USA
4 N JAPAN       JPN
4 N NAKAMURA Taro 2000 M JPN
4 N KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
4 N MATSUBUCHI Shimpei 2000 M JPN
5 N CHINESE TAIPEI       TPE
5 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
5 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
5 N CHEN Yi-Tung 2003 M TPE
5 N KUO Chun-You 2001 M TPE
6 N SINGAPORE       SGP
6 N AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
6 N AU EONG Tyen Haan 2003 M SGP
6 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
6 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
7 N POLAND       POL
7 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
7 N SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
7 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
7 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
8 N GREAT BRITAIN       GBR
8 N EVANS Cameron 2002 M GBR
8 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
8 N ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
8 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
9 N DENMARK       DEN
9 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N ANDRESEN WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N AUSTRALIA       AUS
10 N FONTAINE Yves 2000 M AUS
10 N DISKIN Benjamin 2002 M AUS
10 N MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 M AUS
10 N ONG Nicholas 2002 M AUS
11 N KAZAKHSTAN       KAZ
11 N GLADKOV Pavel 2001 M KAZ
11 N NURUMOV Galim 2004 M KAZ
11 N SAFINOV Niyazbek 2000 M KAZ
12 A THAILAND       THA
12 A RIFKIND Joseph Nopawit 2003 M THA
12 A GERSIRI Woranipit 2001 M THA
12 A WANGPAISIT Notethakod 2005 M THA
12 A SUWANNASIT Sanhanat 2001 M THA