Back to list

Results

World Cup
GUA Guatemala City
November 16, 2019 - November 17, 2019

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ANDREYENKA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
2 N ANDREYENKA Hanna 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
3 N BECKER Daphne 2000 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N CHO Cameron 2005 F USA
5 N CHO Taylor 2003 F USA
6 N VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
8 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 N GORDOA Sofia 2005 F MEX
10 N OLIVERA Valentina 2000 F URU
11 N CALDERON Ana Sofia 2002 F MEX
12 N SANTOS Annika Beatrice 2002 F PHI
13 N KAWASAKI Namie 2005 F PER
14 N SANCHEZ Sophia 2001 F VEN
15 N BRECHERET Carolina 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
16 N MENA ORTIZ Irene Abigail 2005 F ESA
17 N MEJIA LOPEZ Angie Fabiola 2004 F HON
18 N SOMOCURCIO Michela 2000 F PER
19 N VARGAS Alisson 2006 F GUA
20 N 1st round FUENTES HENRIQUEZ Ariana Belen 2004 F ESA
21 N 1st round MONSALVE Ainara 2004 F PER
22 N 1st round SAUCEDO Kenia 2001 F GUA
23 N 1st round CAP Stephanie 2005 F GUA
24 N 1st round ARAUZ Carmen 2002 F GUA

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EVANS Cameron 2002 M GBR
2 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
3 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
3 N LIMA Kevin 2002 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
5 N LIU Patrick 2002 M CAN
6 N COLON LOPEZ Cesar 2002 M PUR
7 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N OWAIDA Ali 2000 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
9 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N SOLIKHOJIEV Akhmadillokhon 2001 M UZB
12 N MA Alexander 2003 M USA
13 N NARRO Alejandro 2001 M PER
14 N ESPINOZA Joaquin 2002 M PER
15 N MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
16 N TORO Alejandro 2002 M PUR
17 N ASRANOV Mukhammad Yusuf 2003 M UZB
18 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
19 N KIM Aaron J 2003 M USA
20 N MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
21 N CHAVEZ HUAMAN Diego 2000 M PER
22 N AGREDA ARGUETA Jonathan Josue 2004 M ESA
23 N LUTAR Lucas 2003 M USA
24 N PAZ Ethan 2002 M AUS
25 N ARIZA Isaac 2003 M PER
26 N OROZCO REYES Cristofer Antonio 2002 M NCA
27 N CANO ACEVEDO Diego 2004 M PUR
28 N HSIUNG Richie 2003 M USA
29 N 1st round SEGOVIA SANCHEZ Brandon 2000 M CRC
30 N 1st round RUBIO Joseph 2004 M GUA
31 N 1st round MEJIA GARCIA Oscar Ariel 2000 M ESA
32 N 1st round GOMEZ Carlos 2001 M GUA
33 N 1st round NAM Michael 2005 M USA
34 N 1st round QUINONEZ Dereck 2005 M GUA
35 N 1st round REYES CONSTANZA Mauricio Jose 2004 M ESA