Back to list

Results

Erzgebirgs-Cup
GER Oelsnitz/Erzgeb.
March 27, 2010 - March 28, 2010

Foil Women's Senior Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's Senior Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's Senior Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VALZ Yvonne 1978 F GER FC Schkeuditz (GER)
2 N CRUSTEWITZ Annett 1974 F GER FC Leipzig (GER)
3 N HEIDE Marie 1988 F GER
3 N BLOCHBERGER Lisa Katharina 1992 F GER MTV Saalfeld (GER)
5 N SCHMIDT Deborah 1988 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 N JANKOVA Karolina 1994 F CZE
7 N HEPACH Heide 1987 F GER
8 N SCHMIDT Sandra 1992 F GER
9 N BETHGE Pia 1995 F GER
10 N STEIN Merle 1986 F GER
11 N MALINKA Julia 1985 F GER
12 N HOFFMANN Susan 1975 F GER SV Medizin Bautzen (GER)
13 N BERNHARDT Melissa 1994 F GER

Epee Men's Senior Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FEHSE Rainer 1977 M GER FC Leipzig (GER)
2 MEY Marten 1979 M GER USV Jena (GER)
3 KUF Jan 1991 M CZE Dukla Praha (CZE)
3 PECHE Robert 1979 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
5 SPITZNER Michael 1966 M GER FC Leipzig (GER)
6 HRUDKA Jakub 1992 M CZE Dukla Praha (CZE)
7 HRUDKA Bohumil 1967 M CZE
8 GÄHLER Karl 1987 M GER Dresdener FC (GER)
9 KASPAR Daniel 1980 M CZE Dukla Praha (CZE)
10 ZWARTEK Paul 1992 M GER SFV Oschatz (GER)
11 KATTE Tariq 1967 M IRQ FC Leipzig (GER)
12 HÄRTEL Thomas 1971 M GER Chemnitzer PSV (GER)
13 KROPP Alexander 1993 M GER FC Oelsnitz (GER)
14 LANGEN Andre 1964 M GER MTV Saalfeld (GER)
14 RAUE Patrick 1987 M GER FC Leipzig (GER)
16 KINTZEL Marcel 1978 M GER MTV Saalfeld (GER)
17 NGYGEN Hoang Tu 1990 M GER FC Oelsnitz (GER)
18 ENDERS Matthias 1990 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
19 NEUBERT Patrick 1983 M GER FC Oelsnitz (GER)
20 KINDL David 1991 M CZE Dukla Praha (CZE)
21 DÖRING Jonathan 1988 M GER Dresdener FC (GER)
22 AUERSWALD Sven 1990 M GER FC Oelsnitz (GER)
23 NEUMANN Holm Hagen 1994 M GER FC Leipzig (GER)
24 LORENC Adam 1984 M CZE Ekonom Praha (CZE)
26 WALTHER Stephan 1981 M GER
27 SCHMOOR Robert 1990 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
28 GROB Michael 1965 M GER [i] ESV Lok Erfurt (GER)
29 KRÜGER Detlev 1964 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
30 LETTAU Thomas 1968 M GER [i] ESV Lok Erfurt (GER)
31 SCHUMACHER Christian 1982 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
32 HEYDER Levi 1995 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
33 PISCHKE Oliver 1994 M GER SV Medizin Bautzen (GER)

Epee Women's U13 Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U14 Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U17 Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NOFFZ Anna Luisa 1996 F GER Chemnitzer PSV (GER)
2 THEIßIG Melanie 1995 F GER Dresdener FC (GER)
3 MEINFELDER Laura 1996 F GER MTV Saalfeld (GER)
3 BETHGE Pia 1995 F GER USC Magdeburg (GER)
5 WENZLAFF Meike 1996 F GER MTV Saalfeld (GER)
6 NEUMANN Henriette 1997 F GER FC Leipzig (GER)
7 CLAUSING Lina 1995 F GER Chemnitzer PSV (GER)
8 SOMMER Fiona 1996 F GER MTV Saalfeld (GER)
9 ROSCHKE Johanna 1997 F GER [i] ESV Lok Erfurt (GER)
10 BERNHARDT Melissa 1994 F GER SV Medizin Bautzen (GER)
11 LIEBEZEIT Friederike 1997 F GER FSG Greppin (GER)
12 SCHERBEL Sarah 1997 F GER
13 NEMITZ Laura 1997 F GER FC Leipzig (GER)
14 KORDT Sofia 1996 F GER
15 ZIMMERMANN Alina 1997 F GER SV Medizin Bautzen (GER)

Epee Men's U13 Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U14 Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KROPP Alexander 1993 M GER FC Oelsnitz (GER)
2 MURCH Sebastian 1995 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 WILLROTH Joseph Maxim 1994 M GER USC Magdeburg (GER)
3 CHROMKO Marcel 1996 M GER Dresdener FC (GER)
5 PRAUS Darius 1996 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
6 KNORSCHEIDT Matthias 1994 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
7 HAUSCHILD Klaas-Clemens 1996 M GER Dresdener FC (GER)
8 FEHLAU Jens 1994 M GER FC Oelsnitz (GER)
9 KROLL Sebastian 1997 M GER FC Oelsnitz (GER)
10 SALIMO Emilio 1996 M GER Dresdener FC (GER)
11 NEUMANN Holm Hagen 1994 M GER FC Leipzig (GER)
12 BRENDEL Jonas 1995 M GER FC Leipzig (GER)
13 SCHMIDT Michael 1996 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
14 HEYDER Levi 1995 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
15 PISCHKE Oliver 1994 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
16 KUSSIN Darius 1995 M GER
17 HELLER Franz 1997 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
18 RIEMICHEN Nico 1997 M GER FSG Greppin (GER)
19 DEUTSCHENDORF Wulf 1996 M GER [i] ESV Lok Erfurt (GER)
20 PERKO Stefan 1996 M GER [i] ESV Lok Erfurt (GER)
21 RIETZE Marius 1996 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
22 SPITZNER Arndt 1996 M GER FC Leipzig (GER)
23 SCHULZE Cornelius 1997 M GER SV Medizin Bautzen (GER)