Back to list

Results

2018 Steglitzer Bär
GER Berlin
November 10, 2018 - November 10, 2018

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DEPTA Hanna 2006 F POL UKS ATLAS Tarnowo Podgorne (POL)
2 N CIBOROWSKA Gabriela 2006 F POL
3 N ARIELI Maayan 2006 F ISR FC Grunewald (GER)
3 N ROY Anaelle 2006 F FRA FC Berlin Südwest (GER)
5 N REINKE Sophie 2006 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)

Epee Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N RÖLLER Jade Josephine 2005 F GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N MIELKE Lisa Marie 2005 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
3 N NININ Serafina 2005 F GER OSC Berlin (GER)
5 N BRÜCKNER Johanna 2005 F GER FC Berlin Südwest (GER)
6 N KURLUS Carina Kim 2005 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
7 N SCHATTENFROH Magdalena 2005 F GER FC Berlin Südwest (GER)
8 N OLESCH Vanessa 2005 F GER FC Grunewald (GER)
9 N JACOBS LEON Maria Isabella 2005 F GER OSC Berlin (GER)
10 N KNEER Lavinia 2005 F GER OSC Berlin (GER)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WALLA Aaron 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
2 N DORASZELSKI Mark 2006 M GER OSC Berlin (GER)
3 N KROMM Lukas 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N UNGUREIT Luca 2006 M GER OSC Berlin (GER)
5 N ENGELHAUPT Anton Oskar 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
6 N NAD Viktor Matti 2006 M GER FC Grunewald (GER)
7 N DOBRAWA Julin 2006 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
8 N KELM Alexander 2006 M GER OSC Berlin (GER)
9 N LIFSCHITZ Isaac 2006 M GER OSC Berlin (GER)
10 N SUENDER Jakob 2006 M GER OSC Berlin (GER)

Epee Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BESKOROVAJNYI Anton 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
2 N KAPAHNKE Tony Sven 2005 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 N KÜHL Richard 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N WESTERHOFF Linus 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)

Epee Women's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PAULAECK Alma 2009 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
2 N WILHELM Nadja 2009 F GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N FECHNER Sofie 2009 F POL
3 N MISIEWICZ Julia 2009 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
5 N 1st round TOŁYŻ Aniela 2009 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)

Epee Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GREGORCZYK Zuzanna 2008 F POL
2 N THAU Malinka 2008 F GER OSC Berlin (GER)

Epee Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RADZIK Dominika 2007 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
2 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 N ABOUBAKAR Jamila 2007 F GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N GUO Ellen Yiyun 2007 F GER FC Grunewald (GER)
5 N HALAS Hanna 2007 F POL
6 N HELMRATH Antonia 2007 F GER OSC Berlin (GER)

Epee Men's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHATTENFROH Theodor 2009 M GER FC Berlin Südwest (GER)
2 N LIFSCHITZ Michael 2009 F GER OSC Berlin (GER)
3 N KONIKOWSKI Grzegorz 2009 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
3 N PIESCIKOWSKI Wojciech 2010 M POL
5 N 1st round UHLMANN Haye 2010 M GER
6 N 1st round MÜNCHEHOFE Stefan 2010 M GER
7 N 1st round SCHATTENFROH Benjamin 2009 M GER FC Berlin Südwest (GER)

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SKALA Tadeáš 2008 M CZE
2 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
3 N WOROPAY-HORDZIEJEWICZ Lubomir 2008 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
3 N ZEISER Leonard 2008 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)

Epee Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DUDA Denis Wolfgang 2007 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
2 N NICKEL Simon 2007 M GER OSC Berlin (GER)
3 N FECHNER Oskar 2007 M POL
3 N PARIZEK Simon Tadeas 2007 M CZE
5 N FREUND Julian 2007 M GER OSC Berlin (GER)
6 N FERNANDES Daniel 2007 M CZE Dukla Praha (CZE)