Back to list

Results

Brandenburger Meisterschaft
GER Potsdam
January 5, 2019 - January 6, 2019

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SMIRNOV Lea Victoria 1999 F GER OSC Potsdam (GER)
2 N SCHIRMER Chiara 1999 F GER OSC Potsdam (GER)
3 N DRESE Luise 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
4 N TULISZKA Alicja 2000 F POL OSC Potsdam (GER)
5 N GASZIKOWSKI Annabell 2001 F GER OSC Potsdam (GER)

Epee Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MÜLLER Anna-Renate 1997 F GER OSC Potsdam (GER)
2 N KOHLMANN Janine 1990 F GER OSC Potsdam (GER)
3 N SMIRNOV Lea Victoria 1999 F GER OSC Potsdam (GER)
3 N MATTHES Anna 1998 F GER OSC Potsdam (GER)
5 N SCHIRMER Chiara 1999 F GER OSC Potsdam (GER)
6 N DRESE Luise 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
7 N TULISZKA Alicja 2000 F POL OSC Potsdam (GER)
8 N ADERMANN Pia 1994 F GER OSC Potsdam (GER)
9 N 1st round GASZIKOWSKI Annabell 2001 F GER OSC Potsdam (GER)

Epee Women's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DOERKS Felix 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
2 N HAUPT Lennardt 2001 M GER
3 N KLINKERT Moriz 2003 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N KULKA Luca Janos 2001 M GER OSC Potsdam (GER)
5 N NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
6 N BLECHSCHMIDT Hennes 2000 M GER OSC Potsdam (GER)
7 N EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER PFC Potsdam (GER)

Epee Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DOGUE Patrick 1992 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N ZILLEKENS Christian 1995 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N DOERKS Felix 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
3 N DOGUE Marvin 1995 M GER OSC Potsdam (GER)
5 N LIEBIG Fabian 1994 M GER OSC Potsdam (GER)
6 N PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam (GER)
7 N EICHLER Felix 1988 M GER OSC Potsdam (GER)
8 N HAUPT Lennardt 2001 M GER
9 N MÜLLER Dirk 1960 M GER USC Viadrina Frankfurt (GER)
10 N BECKER Detlef 1959 M GER OSC Potsdam (GER)
11 N KULKA Luca Janos 2001 M GER OSC Potsdam (GER)
11 N KLINKERT Moriz 2003 M GER OSC Potsdam (GER)
13 N NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
14 N BLECHSCHMIDT Hennes 2000 M GER OSC Potsdam (GER)
15 N EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER PFC Potsdam (GER)

Epee Men's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N UNTERBERGER Josefine 2005 F GER OSC Potsdam (GER)
2 N BREITKREUZ Celina 2005 F GER OSC Potsdam (GER)
3 N KRÖNING Laura 2005 F GER OSC Potsdam (GER)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DRESE Luise 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
2 N KRAUTER Karoline 2004 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
3 N BECK Elena 2002 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
3 N SCHREIBER Lena 2002 F GER
5 N UNTERBERGER Josefine 2005 F GER OSC Potsdam (GER)
6 N LEH Cicelle 2003 F GER OSC Potsdam (GER)
7 N BREITKREUZ Celina 2005 F GER OSC Potsdam (GER)
8 N JOHN Lea 2002 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
9 N 1st round KRÖNING Laura 2005 F GER OSC Potsdam (GER)

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KLINKERT Moriz 2003 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N RÜLKE Casper 2003 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N STÄDTKE Leo-Paul 2004 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
3 N LEH Tim- Tyler 2003 M GER OSC Potsdam (GER)
5 N POHL Bastian 2003 M GER SC Bad Saarow (GER)
6 N LOOSCH Janek 2004 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
7 N FRENZEL Jakob 2003 M GER SC Bad Saarow (GER)
8 N SOCKE Arthur 2005 M GER OSC Potsdam (GER)
9 N WILD Theo 2006 M GER
10 N KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
11 N PAUCK Tristan 2003 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
12 N FRANZ Jonathan 2005 M GER OSC Potsdam (GER)
13 N PÖHL Justin 2004 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
14 N WILKE Myka 2005 M GER OSC Potsdam (GER)
15 N HENNING Paul 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
16 N THAROW Jan-Maurice 2005 M GER

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SOCKE Arthur 2005 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N WILD Theo 2006 M GER
3 N KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
3 N FRANZ Jonathan 2005 M GER OSC Potsdam (GER)
5 N WILKE Myka 2005 M GER OSC Potsdam (GER)
6 N HENNING Paul 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
7 N THAROW Jan-Maurice 2005 M GER