Back to list

Results

2019 NRW Jugend Cup
GER Bochum
June 29, 2019 - June 30, 2019

Epee open U12-U10 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N 1st round BFC ROESRATH       GER BFC Rösrath (GER)
1 N 1st round MÜLLER Benno 2007 M GER BFC Rösrath (GER)
1 N 1st round SCHNEIDER Yannik 2008 M GER BFC Rösrath (GER)
1 N 1st round DEBLON Mathilda 2007 F GER BFC Rösrath (GER)
2 N 1st round LSV DUESSELDORF       GER Lohausener SV (GER)
2 N 1st round COLLELLA Conrad 2007 M GER Lohausener SV (GER)
2 N 1st round GARBE Luca 2007 M GER Lohausener SV (GER)
2 N 1st round WEBER Henning 2009 M GER Lohausener SV (GER)
2 N 1st round MORLANG Kim 2007 M GER Lohausener SV (GER)
3 N 1st round FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N 1st round SCHRUMPF Vincent 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N 1st round SCHMIDT Julian 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N 1st round MACCHIANO Leandro 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N 1st round HEIMANN Anton 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 N 1st round BAYER LEVERKUSEN       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
4 N 1st round KOLDITZ Gideon-Lucien 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
4 N 1st round PURAT Christian 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
4 N 1st round KINDINGER Oliver 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
4 N 1st round TIEDE Floyd 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 N 1st round OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
5 N 1st round STUMPF Lea Marie 2008 F GER OFC Bonn (GER)
5 N 1st round LEBRENZ Mia 2007 F GER OFC Bonn (GER)
5 N 1st round LENNARTZ Daan 2007 M GER OFC Bonn (GER)
6 N 1st round FECHTZENTRUM SOLINGEN 2       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 N 1st round STROß Vince 2008 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 N 1st round PRIEBEL Ben 2008 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 N 1st round NOCH Tom 2008 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 N 1st round TSC EINTRACHT DORTMUND       GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
7 N 1st round BÄUMER Amelie 2007 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
7 N 1st round SPIEKERMANN Lasse 2008 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
7 N 1st round COFALKA Lotta 2009 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
7 N 1st round COFALKA Anton 2009 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
8 N 1st round DFC DUSSELDORF       GER DFC Düsseldorf (GER)
8 N 1st round LUDWIG Elijah 2008 M GER DFC Düsseldorf (GER)
8 N 1st round WITHÖFT Jakob 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)
8 N 1st round CELIK Kerem 2008 M GER DFC Düsseldorf (GER)
9 N 1st round TV HOFFNUNGSTHAL       GER TV Hoffnungsthal (GER)
9 N 1st round PEEK Emma 2007 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
9 N 1st round KEMSER Marla 2007 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
9 N 1st round PREGLER Henri David 2009 M GER TV Hoffnungsthal (GER)
10 N 1st round BAYER LEVERKUSEN 2       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N 1st round KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N 1st round LUCKENBACH Emilie 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N 1st round GANGEL Martha 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N 1st round KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 N 1st round EFG ESSEN       GER EFG Essen (GER)
11 N 1st round SANDER Tabea 2009 F GER EFG Essen (GER)
11 N 1st round BÜTZLER Paul 2008 M GER EFG Essen (GER)
11 N 1st round WEBER Antonia 2009 F GER EFG Essen (GER)
11 N 1st round PANNENBÄCKER Greta 2009 F GER EFG Essen (GER)
12 N 1st round LSV DUESSELDORF 2       GER Lohausener SV (GER)
12 N 1st round BODENBURG Ben 2008 M GER Lohausener SV (GER)
12 N 1st round PELZ Lasse 2008 M GER Lohausener SV (GER)
12 N 1st round RIZZA Alessio 2008 M GER Lohausener SV (GER)

Epee open U14+U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
1 N WIENANDS Jeremy 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
1 N HÖLLER Vincent Maurice 2006 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
1 N CEFERINO MARX Daniel 2006 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
1 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 N LSV DUESSELDORF       GER Lohausener SV (GER)
2 N MORLANG Nick 2005 M GER Lohausener SV (GER)
2 N RUDOLPH Jan Mika 2005 M GER Lohausener SV (GER)
2 N JI Jiayi 2006 M GER Lohausener SV (GER)
3 N FECHTZENTRUM SOLINGEN 2       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N BLÖMER Ladina 2006 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N LIETO Alyssia 2006 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N BIENEFELD Maya 2005 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 N LUDENSCHEIDER TV       GER Lüdenscheider TV (GER)
4 N SAUCEDO-SZENCI Vince Gaspar 2005 M GER Lüdenscheider TV (GER)
4 N BINGENER Tim 2006 M GER Lüdenscheider TV (GER)
4 N CLAUS Daniel Alexander 2006 M GER Lüdenscheider TV (GER)
4 N GROLL Jim Felix 2005 M GER Lüdenscheider TV (GER)
5 N BAYER LEVERKUSEN       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 N GRUPE Mia 2006 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 N LÜTZENKIRCHEN Lina 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 N HUSMANN Lena 2006 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
6 N TV HOFFNUNGSTHAL       GER TV Hoffnungsthal (GER)
6 N GOLAMI Jasmin Roya 2005 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
6 N HEIN Linus 2006 M GER TV Hoffnungsthal (GER)
6 N VON LÜNINCK Ludwig 2006 M GER TV Hoffnungsthal (GER)
6 N RIEKERT Maja 2005 F GER TV Hoffnungsthal (GER)

Foil open U14+U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FC MOERS       GER FC Moers (GER)
1 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
1 N EMDE-MARBACH Nick 2005 M GER FC Moers (GER)
1 N HAGENE Emmanuel 2005 M GER FC Moers (GER)
1 N HILBRANDT Alexander 2005 M GER FC Moers (GER)
2 N FC MOERS 2       GER FC Moers (GER)
2 N MEIER-EBERT Finn 2006 M GER FC Moers (GER)
2 N HARTFELDER Nicole 2005 F GER FC Moers (GER)
2 N MEIßNER Sophia 2006 F GER FC Moers (GER)
2 N ENGLER Eva 2006 F GER FC Moers (GER)
3 N FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
3 N BRIEM Samira 2006 F GER Dürener FC (GER)
3 N RIDDER Reimut 2006 F GER Dürener FC (GER)
3 N RIDDER Alrun 2005 F GER Dürener FC (GER)
3 N BOES Emil 2005 M GER Dürener FC (GER)
4 N DFC DUSSELDORF       GER DFC Düsseldorf (GER)
4 N MEISSNER Till 2005 M GER DFC Düsseldorf (GER)
4 N VOELKER Vincent 2006 M GER DFC Düsseldorf (GER)
4 N BÄUMER Lukas 2006 M GER DFC Düsseldorf (GER)
4 N LO Kang-I 2006 M GER DFC Düsseldorf (GER)
5 N OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
5 N WOLFF Leonard 2006 M GER OFC Bonn (GER)
5 N BIRKENSTOCK David 2006 M GER OFC Bonn (GER)
5 N MAKOVCI David 2005 M GER OFC Bonn (GER)

Sabre open U12-U10 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BAYER DORMAGEN       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N ERMERT Johannes 2007 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N WEBER Leonard 2008 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N VON DER WEPPEN Tim 2007 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N SCHIFFER Mika 2007 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N TV RATINGEN       GER TV Ratingen (GER)
2 N ULRICH Sophia 2007 F GER TV Ratingen (GER)
2 N MATHIOT Samuel 2007 M FRA TV Ratingen (GER)
2 N DIEKMANN Laurence 2007 M GER TV Ratingen (GER)
2 N CHAMPION Elizabeth 2007 F GER TV Ratingen (GER)
3 N BAYER DORMAGEN 2       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N GÖRRES Norina 2008 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N HERBON Cisanne 2008 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N KOHL Polina 2007 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N WEILAND Mia 2008 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 N TSV KENTEN       GER TSV Kenten (GER)
4 N WERTH Cornelius 2007 M GER TSV Kenten (GER)
4 N NEUNZIG Moritz 2007 M GER TSV Kenten (GER)
4 N WERTH Franziska Maria 2009 F GER TSV Kenten (GER)
4 N BORMANN Johanna 2008 F GER TSV Kenten (GER)
5 N TV RATINGEN 2       GER TV Ratingen (GER)
5 N HAHN Tammo 2007 M GER TV Ratingen (GER)
5 N SIMONS Gereon 2009 M GER TV Ratingen (GER)
5 N SCHMITZ Kilian 2008 M GER TV Ratingen (GER)
6 N FSV MULHEIM       GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
6 N ASCHOFF Jan 2007 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
6 N KAIMER Carl 2007 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
6 N MEIER Florian 2007 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
6 N STAHMANN Hendrik 2008 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)

Sabre open U14+U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BAYER DORMAGEN 2       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N LUCAS Bjarne 2005 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N HUSMANN Matthis 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N SCHENKEL Moritz 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N NOWAK Fabian 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N BAYER DORMAGEN       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N KURZAWA Marisa Victoria 2006 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N WEILAND Julia 2005 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N LÜKING Johanna 2005 F GER
3 N TG HERFORD       GER TG Herford (GER)
3 N MAKLAKOV Julian 2008 M GER TG Herford (GER)
3 N ÖZGUR Malik 2006 M GER TG Herford (GER)
3 N GLINSKI Philipp 2006 M GER TG Herford (GER)
3 N WORTMANN Max 2006 M GER TG Herford (GER)

Foil open U12-U10 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FC MOERS       GER FC Moers (GER)
1 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers (GER)
1 N JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers (GER)
1 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers (GER)
1 N WOHLGEMUTH Jan 2007 M GER FC Moers (GER)
2 N FC MOERS 2       GER FC Moers (GER)
2 N GUTZKE Lena 2008 F GER FC Moers (GER)
2 N LATYPOVA Evelina 2009 F GER FC Moers (GER)
2 N HARTMANN Ariane 2007 F GER FC Moers (GER)
2 N VÖLKER Linn Marie 2007 F GER FC Moers (GER)
3 N OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
3 N OTTO Justus 2007 M GER OFC Bonn (GER)
3 N BIRKENSTOCK Annika 2008 F GER OFC Bonn (GER)
3 N SCHULZE Lilly 2007 F GER OFC Bonn (GER)
4 N TV JAHN SIEGEN       GER TV Jahn Siegen (GER)
4 N BÖCKING Mia 2007 F GER TV Jahn Siegen (GER)
4 N SCHÄFER Leander Tjure 2008 M GER TV Jahn Siegen (GER)
4 N BÜDENBENDER Adriana Johanna 2007 F GER TV Jahn Siegen (GER)
4 N GROß Maximilian Daniel 2009 M GER TV Jahn Siegen (GER)
5 N DFC DUSSELDORF       GER DFC Düsseldorf (GER)
5 N BRITO Lucas 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)
5 N KIRCHMAYR Amelie 2008 F GER DFC Düsseldorf (GER)
5 N WIESSNER Franka 2008 F GER DFC Düsseldorf (GER)
5 N JUNG Lara 2009 F GER DFC Düsseldorf (GER)
6 N FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
6 N KRONHOLZ Finja 2008 F GER Dürener FC (GER)
6 N HAMMERATH Silva 2008 F GER Dürener FC (GER)
6 N WEYERMANN Freya 2007 F GER Dürener FC (GER)
6 N TÖRÖK Bence Tibor 2009 M GER Dürener FC (GER)