Back to list

Results

26. Int. Reutlinger Achalmturnier 2018
GER Reutlingen
December 8, 2018 - December 9, 2018

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHULLER Istvan 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 N KASDORFF Marius 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N KREß Noah 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N MAYER Jan 2008 M GER TSF Ditzingen (GER)
5 N KAUFMANN Gustaf 2008 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
6 N HENTSCHEL Sebastian 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
7 N GOLDBACH Max 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)
8 N DREYER Malte 2008 M GER TSG Backnang (GER)
9 N RHIEMEIER Vincent 2008 M GER TSG Backnang (GER)
10 N KRAUSE Levi 2008 M GER TV Augsburg (GER)
11 N PATZ Valentin 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
12 N VOLLENWEIDER Lukas 2008 M GER TSG Reutlingen (GER)
13 N BLASER Leonard 2008 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
14 N RIEDEL Jaron 2008 M GER TSV Laupheim (GER)
15 N DOGAN Tan 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)
16 N WELLER Paul-Christian 2008 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
17 N MANNHARDT Johannes 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)

Epee Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N REICH Paul 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
3 N KÖPF Johannes 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 N KÖPF Cornelius 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
6 N GANZ David 2007 M GER TSV Pliezhausen (GER)
7 N WILLERS Colten 2007 M GER TSF Ditzingen (GER)
8 N BAUER Jonas 2007 M GER FC Mosbach (GER)
9 N LIEBSCHER Marlon 2007 M GER TSV Laupheim (GER)
10 N RIFFEL Finn Niklas 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
11 N MARINESCU Matei 2007 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N KLEIN Ravil 2007 M GER TSF Ditzingen (GER)
13 N KLOCKENBRINK Carl Elias 2007 M GER TSG Reutlingen (GER)
14 N STRAUB Daniel 2007 M GER TSB Ravensburg (GER)
15 N RÖLLE Tristan 2007 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
16 N MUTZKE Jonah 2007 M GER TSG Reutlingen (GER)

Epee Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HERZ Maria 2009 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N SÜNDERHAUF Anna 2009 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N RÖLLE Astrid 2009 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
4 N KASPER Riana 2009 F GER TSG Backnang (GER)
5 N HERM Anika 2009 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
6 N NIKIFOROV Viktoria 2009 F GER FS Pforzheim (GER)
7 N WEIGAND Sara Marie 2009 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)

Epee Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRAUTHEIM Eric Daniel 2009 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
2 N KUMMER Eilert 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N KUMMER Rainald 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N SCHNURR Frederik 2009 M GER TV Augsburg (GER)
5 N BÖRNER Leon 2009 M GER TSV Pliezhausen (GER)
6 N SENG Jonathan 2009 M GER TSF Ditzingen (GER)
7 N ZUCCHINI Matteo 2009 M ITA TSF Ditzingen (GER)
8 N SAUR Julian Joel 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
9 N GIENGER Mattis 2009 M GER TSV Pliezhausen (GER)
10 N STRAUB Lukas 2009 M GER TSB Ravensburg (GER)
11 F RUBINO Matteo 2009 M SUI
12 N HEIß Luis 2009 M GER TSG Reutlingen (GER)

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N GANZ Celina 2008 F GER TSV Pliezhausen (GER)
3 N KRAUSE Leni 2008 F GER TV Augsburg (GER)
3 N MOHR Darin 2008 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
5 N BUSCH Katie 2008 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 N TALKENBERGER Vivien Saphira 2008 F GER FC Schwäbisch Hall (GER)
7 N WINKER Paula 2008 F GER TV Augsburg (GER)
8 N IHLN Sara 2008 F GER TSB Ravensburg (GER)
9 N Round BECK Pauline 2008 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
10 N Round SIEBER Mia 2008 F GER TSV Pliezhausen (GER)
11 N Round DOBLER Jasmin 2008 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)

Epee Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NÜSSELER Lisa-Marie 2007 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N WOHLSTEIN Annalena 2007 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N SUPE Aylin 2007 F GER TV Augsburg (GER)
3 N YOOSEFI Daria 2007 F GER TV Augsburg (GER)
5 N DRAGAN Melisa-Elena 2007 F GER TSG Reutlingen (GER)
6 N SIEBERTZ Malia 2007 F GER TSG Reutlingen (GER)
7 N BUCK Marlene 2007 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
8 N KASPER Elina 2007 F GER TSG Backnang (GER)
9 N Round TRUNK Emily 2007 F GER FC Mosbach (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEUBERGER Marwin 2006 M GER ETSV Offenburg (GER)
2 N GECKELER Nico Leon 2006 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 N NEUMANN Phillip 2006 M GER TG Schwenningen (GER)
3 N SCHENKENGEL Joannes 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 N JURTSCHAK Tim 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
6 N SPRINGER Simon 2006 M GER SV Waldkirch (GER)
7 N KNAPP Emilian 2006 M GER TSF Ditzingen (GER)
8 N KNÖR Dario 2006 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
9 N REINEKE Nepomuk 2006 M GER TSV Oberammergau (GER)
10 N FORSTER FIGUEROA Oliver 2006 M GER SV Waldkirch (GER)
11 N STRASSNER Moritz 2006 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
12 N ZENK Antti 2006 M GER TSV Oberammergau (GER)
13 N ERDMENGER Jonas 2006 M GER TG Schwenningen (GER)
14 N WEBER Leon 2006 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
15 N SCHMID Enrique 2006 M GER TG Schwenningen (GER)
16 N NOTHACKER Philip 2006 M GER TSV Pliezhausen (GER)
17 N WEBER Lukas 2006 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
18 N WULF Lennart 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
19 N LENHARDT Paul 2006 M GER TSF Ditzingen (GER)
20 N BUSCH Erik 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
21 N KÜHBAUCH Alexander 2006 M GER TSG Reutlingen (GER)
22 N REINECKE Jonas 2006 M GER MTV München (GER)
23 N MALETTA Leonard 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 N PRÜSCHENK Justus 2006 M GER TS Bayreuth (GER)

Epee Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOCHWALD Samuel 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
2 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N HEUSEL Leopold 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 N HILPERT Philip 2005 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
5 N RUPPENTHAL Julius 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
6 N KRAUS Quirin 2005 M GER KV Laupheim - Fechten (GER)
7 N FREMMER Artur 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
8 N SIGMUND Philip 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
10 N VON JONQUIERES Johannes 2005 M GER TSV Oberammergau (GER)
11 N REICHENBACHER Luis 2005 M GER FS Pforzheim (GER)
12 N IMMER Jaron 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)
13 N KASTLER Flavien 2005 M GER FA Rheinfelden (GER)
14 N HEUER Marc 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
15 N ARBOGAST Felix 2005 M GER TV Augsburg (GER)
16 N HEISE Hendrik 2005 M GER SportVg Feuerbach (GER)
17 N RUNG David 2005 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
18 N SUPE Talu 2005 M GER TV Augsburg (GER)
19 N SPIEGEL Robert Caspar 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
20 N SHEHATA Hamza 2005 M GER SportVg Feuerbach (GER)
21 N BLOCHING Niklas 2005 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
22 N BEDAIR Alexander 2005 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
23 N DOEBEL David 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)
24 N MICHALZ Moritz 2005 M GER TSV Pliezhausen (GER)
25 N KUNATH Florian 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)
26 N ENGL Fabian 2005 M GER TV Haueneberstein (GER)
27 N MERTZANIDIS Fotis 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ILLIG Fiona 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
2 N STEFFENS Eva 2006 F GER SSG Bensheim (GER)
3 N KALTENBACH Philine 2006 F GER SV Waldkirch (GER)
3 N SZALAY Clara 2006 F GER FS Pforzheim (GER)
5 N EICHHORN Franziska 2006 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 N HAAG Rosa-Lina 2006 F GER TSF Ditzingen (GER)
7 N FREY Luisa 2006 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
8 N LÄSSIG Mariella 2006 F GER TSG Reutlingen (GER)
9 N MIRBACH Lili 2006 F GER TSG Reutlingen (GER)
10 N RIEMER Jana-Ada 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
11 N HEISE Teska Julia 2006 F GER SportVg Feuerbach (GER)
12 N FRANKE Lena Inken 2006 F GER TV Haueneberstein (GER)

Epee Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PAHLOW Johanna 2005 F GER TG Schwenningen (GER)
2 N TOMIC Mariella 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N KLEUKER Dan 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
3 N LEPIR Ana 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
5 N AMLER Annika 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
6 N LÄMMLER Charis 2005 F GER TG Schwenningen (GER)
7 N ZWICKER Isabella 2005 F GER FC Konstanz (GER)
8 N BEHRENS Maike 2005 F GER TSV Oberammergau (GER)
9 N RANK Marie Leonore 2005 F GER FS Pforzheim (GER)
10 N TRUNK Sophie 2005 F GER FC Mosbach (GER)
11 N GAJDZIK Eileen 2005 F GER TSV Oberammergau (GER)
12 N PFAADT Katharina 2005 F GER SV Waldkirch (GER)
13 N WIRTH Emilia 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
14 N BENGEL Johanna 2005 F GER FC Mosbach (GER)
15 N SCHMID Leonie 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
16 N KLAUS Emiliy 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
17 N ARMBRUSTER Lena 2005 F GER TSV Pliezhausen (GER)
18 N KILIAN Anna 2005 F GER TSG Reutlingen (GER)