Back to list

Results

2019 Sydsvenska Cupen - Edling Cup
SWE Lund
February 10, 2019 - February 10, 2019

Foil open U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N APPELROS Ivar 2008 M SWE MFFG Malmö (SWE)
2 N AAGAARD EL-BAUAZZAOUI Noah 2008 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N SOMFAI Dylan 2008 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 N SUKI Mose 2008 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 N SAINZ DE AJA VARELA Urko 2011 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
6 N HALL Benjamin 2009 M SWE LUGI Lund (SWE)
7 N LINDQVIST Sander 2008 M SWE LUGI Lund (SWE)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N RIIS-OLSEN Elvyra 1971 F DEN Flèche Holbæk (DEN)
3 N AUERBACH Malene 1997 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
3 N MELANDER Ylvali 2003 F SWE MF19 Malmö (SWE)
5 N AUERBACH Anita 1973 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
6 N BJARTMAR Lisa 1966 F SWE MF19 Malmö (SWE)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOLIN Axel 2006 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
2 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N LAZER Jonathan 2007 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N LEHMANN ANDERSSON Johannes 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
5 N CHILD Nichlaes Steinicke 2006 M DEN Flèche Holbæk (DEN)
6 N LONNERT Tor 2007 M SWE MF19 Malmö (SWE)
7 N BREZNAI Bence Bendeguz 2007 M SWE LUGI Lund (SWE)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N AXELSSON Hampus 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
5 N GUSTAFSSON Elias 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
6 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
7 N WINBLAD Vincent 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
8 N BJARTMAR Otto 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
9 N HOFLING Leon 2005 M SWE C4 Kristianstad (SWE)
10 N SALVIGSEN Bendik 2005 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
11 N ASK Theo 2004 M SWE AFiL Lund (SWE)
12 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
13 N FRIGYESI Gabriel 2005 M SWE LUGI Lund (SWE)
14 N NORDSTRÖM Erik 2005 M SWE ARA Helsingborg (SWE)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LINDHOLM Peter 1981 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
3 N ÅMOT HANSEN Simon 2000 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 N ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
5 N RODIONOV Albert 2001 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 N AUERBACH Mikkel 1999 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
7 N TÖRNBLOM Rasmus 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)
8 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
9 N TÄCKENSTRÖM Gabriel 1990 M SWE YFK Ystad (SWE)
10 N TORESTEN Mikael 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
11 N TRULSSON Patrik 1997 M SWE LUGI Lund (SWE)
12 N WENDIN Viggo 2003 M SWE MF19 Malmö (SWE)
13 N EKHOLM Tor Nicodemus Tarzan 1991 M SWE LUGI Lund (SWE)
14 N LAZER Daniel 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
15 N MADSEN Charlie Emil 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
16 N JÄRESLÄTT Harry 2002 M SWE MF19 Malmö (SWE)
17 N FRIGYESI Attila 1971 M SWE LUGI Lund (SWE)
18 N JOHANSSON Hjalmar 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
19 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
20 N PALMQVIST Elias 2003 M SWE AFiL Lund (SWE)
21 N RAUER Ola 1966 M SWE LUGI Lund (SWE)
22 N ENGSTRAND Theodor 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
23 N ROSENLUND Mathias 2002 M SWE MF19 Malmö (SWE)
24 N NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
25 N BOYER Matthew 2001 M GBR LUGI Lund (SWE)
26 N AUERBACH Kim 1970 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
27 N TUNKLEV Edmund 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KÓNYA Csenge 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
2 N VON POST Ariel 2006 F SWE MFFG Malmö (SWE)
3 N RYE Katharina 2006 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N SVERTEL Enikö 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
5 N AXHED Isabelle 2007 F SWE KFK Kalmar (SWE)
6 N KARDØ Olivia 2006 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
7 N ÖHMAN Emma 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
8 N TARASOVA Pelageya 2007 F RUS LUGI Lund (SWE)
9 N HARDING Alma 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
10 N HEDIN Siri 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)

Foil Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PODRIĆ Mirna 2005 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
2 N RAIHLE Svea 2004 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
3 N HOLMBERG Linn 2004 F SWE MFFG Malmö (SWE)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ANDERSSON WREIBO Elliot 2008 M SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N OTTOSSON Daniel 2008 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N EL HADDADI Zakaria 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N RAIHLE Hjalmar 2006 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 N HOLMBERG Pontus 2006 M SWE MFFG Malmö (SWE)
6 N HOLALAM Salah 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
7 N HERX Erik 2007 M SWE LUGI Lund (SWE)
8 N HALL Alexander 2006 M SWE LUGI Lund (SWE)
9 N ASK Elias 2006 M SWE AFiL Lund (SWE)

Foil Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOLARE Simon 2004 M SWE MFFG Malmö (SWE)
2 N SIMONSSON Erik 2004 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 N HEDIN Erik 2004 M SWE LUGI Lund (SWE)