Back to list

Results

2019 Espoo Fencing Challenge
FIN Espoo
January 27, 2019 - January 27, 2019

Epee Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ATTELLESEY Inaas 2005 F SWE MF19 Malmö (SWE)
2 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
3 N SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
5 N BABENKO Erika-Marija 2005 F LAT
6 N GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N RAZASCONOKA Valerija 2005 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
8 N KHRAMTSOV Anastasiya 2005 F ISR
9 N BESECKA Darja 2005 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
10 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
11 N MARIPUU Marian 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
12 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
13 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
14 N KAPITONENKO Polina 2006 F EST SBSK Draakon (EST)
15 N ALBERG Sandra 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
16 N ANTONOVA Anastasiia 2006 F RUS Olympic Reserve Sports School in Athletics and Fencing (RUS)
17 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
18 N HILLIER Harriet 2006 F GBR Queens Gate School (GBR)
19 N SARKISIAN Margarita 2007 F RUS Olympic Reserve Sports School in Athletics and Fencing (RUS)
20 N EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
21 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
22 N DELLA RAGIONE Stella 2005 F GBR
23 N KVERFELD Maria 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
24 N MIN Magnolia 2006 F USA
25 N CHAN Chit Ying 2006 F HKG
26 N AIT Amelia 2006 F EST SBSK Draakon (EST)
27 N LEMER Vanessa 2006 F GBR
27 N BUSTNES Erika 2006 F NOR Chelsea Fencing CLub (GBR)
29 N SEERO Jana 2005 F EST Tartu Kalev (EST)
30 N PÄRLIN Ksenja 2007 F EST Tartu Kalev (EST)
31 N VAHT Julia 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
32 N PÕDER Annabel 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
33 N CARAFA Vittoria 2005 F ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
34 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
35 N CRAWFORD-BRUNT Claudia 2005 F GBR Queens Gate School (GBR)
36 N VOZNESSENSKI Maria-Eliisa 2005 F EST Tartu Kalev (EST)
37 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)
38 N IRICIAN Urte 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
39 N SANAMES Erika 2005 F EST Tartu Kalev (EST)
40 N LAASIK Madli 2007 F EST En Garde Haapsalu (EST)
41 N HOFFREN Helmi 2005 F FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
42 N SKUROPADSKAJA Kristina 2005 F EST Pohjakotkas (EST)
43 N LOO Eleanor 2005 F GBR KCSWHS FC (GBR)
44 N TRYNOVA Julia 2008 F EST En Garde Haapsalu (EST)
45 N FIORENZA Elena 2005 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
46 N DIXON Leonie 2005 F GBR Chelsea Fencing CLub (GBR)
47 N MORENO Jimena Calvo 2005 F ESP Chelsea Fencing CLub (GBR)
48 N LUDIKAINEN Anna Maria 2007 F EST Pohjakotkas (EST)
49 N MIRONOV Leana 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
50 N MCCOY Kaitlyn 2006 F USA
51 N CHAN Nok Ting 2005 F HKG
52 N LEUNG Chun Yu 2005 F HKG

Epee Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BROOKE Alec 2005 M GBR
2 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N DRAJEV Daniel 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
5 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
6 N FANUKOV Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
7 N MAZUR Daniil 2005 M UKR
8 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
9 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
10 N HUNG Siu Lung Trillion 2005 M HKG
11 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
12 N LAI Tze Lun Marcus 2005 M HKG
13 N PAHKALA Peik 2005 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
14 N KEW Liam 2005 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
15 N GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
16 N SARASTE Onni 2005 M FIN Kalpaveljet (FIN)
17 N KUUSK Sebastian 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
18 N SHINOHARA Koh 2005 M JPN
19 N PISNENKO Oskar 2006 M EST En Garde Haapsalu (EST)
20 N SILDE Ken 2007 M EST En Garde Haapsalu (EST)
21 N KUZNETSOV Daniil 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
22 N KILJANDER Joel 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
23 N KALIMTGIS Theodore 2006 M IRL Knightsbridge Fencing Club (GBR)
24 N AL FADAQ Jaber 1900 M QAT
25 N SIIDRA Aron 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
26 N AL-OULAN Mohammed 2006 M QAT
27 N THODÉN Tobias 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
28 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Taastrup FK (DEN)
29 N VIIDIK Renar 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
30 N LISKMAN Edgard 2008 M EST Pohjakotkas (EST)
31 N AL HAZAA Mohammed 2006 M QAT
32 N PYYSALO Jussi 2006 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
33 N LOZAKOVICH Nikita 2006 M RUS Helsingin Miekkailijat (FIN)
34 N LAURÉN Linus 2005 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
35 N NITSIPORTSIK Jegor 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
36 N AL-QAHTANI Meshaal 2006 M QAT
37 N GENEVET Martti 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
38 N JÄRVI Kerkko 2007 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
39 N RUUS Teodor 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
40 N TITOV Pol 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
41 N JÄNTTI Jonas 2006 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
42 N ALI Mohammad 2006 M QAT
43 N ZHU Cheney 2006 M GBR Knightsbridge Fencing Club (GBR)
44 N SOHLBERG Akseli 2005 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)