Back to list

Results

Fredi Grasnek Kadettenturnier
AUT Mödling
January 26, 2019 - January 27, 2019

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
2 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
3 N SCHMITT Trenton 2002 M USA
5 N LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
6 N KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
8 N BUENZA Ciro 2002 M ITA
9 N CANTINI Edoardo 2004 M ITA
9 N TORRE Pietro 2002 M ITA
11 N MERCHANT Marcel 2002 M USA
12 N COLAUTTI Christian 2002 M ITA
13 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
14 N NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
15 N YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
16 N TOCCI Leonardo 2003 M ITA
17 N MASTRULLO Marco 2003 M ITA
18 N GLANC Sebastian 2002 M POL
19 N ROUSSIER FUSCO Giovanni 2003 M ITA
20 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
21 N MARUELLE Francois 2003 M FRA DINARD LAMES (FRA)
22 N KIM Stephen 2002 M USA
22 N OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
24 N SANS Oscar 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
25 N PUCCI Riccardo 2002 M ITA
26 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
27 N MOON Sean 2002 M USA
28 N JOHNSON Andrew 2002 M USA
29 N DI GIANVITO Pietro 2002 M ITA
30 N KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
31 N BACON Elias 2002 M USA
32 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
33 N ABATE Marco 2002 M ITA
34 N BERNE Gabin 2003 M FRA PESSAC SE (FRA)
35 N MORAN Yago 2003 M ESP
36 N GAGLIARDI Riccardo 2003 M ITA
37 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
38 N SARCINELLA Francesco 2004 M ITA
39 N GAUDIN Henri 2002 M FRA PAU SECTION (FRA)
40 N PRIGENT Basile 2003 M FRA
41 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 N MARTIN COURBE Victor 2003 M FRA
43 N HU William 2002 M USA
44 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
45 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
46 N ZIELINSKI Nicholaus 2002 M USA
47 N STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
48 N BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
49 N NADILE Henry 2002 M USA
50 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
51 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
52 N GUYONNAUD Albin 2004 M FRA OLORON SM (FRA)
53 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
54 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
55 N PORTMANN Stein 2004 M USA
56 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
57 N IOVENITTI Leonardo 2003 M ITA
58 N HEIDKAMP Neil 2002 M GER TG Herford (GER)
59 N ISLIER Ugur 2002 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
60 N DODRILL Grant 2004 M USA
60 N HAMMER Peter 2003 M USA
62 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
63 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Le Sabre Noir (BEL)
64 N LUCARINI Alessandro 2002 M ITA
65 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
66 N CHOW Chung Hei 2002 M HKG
67 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
68 N GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
69 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
70 N CONVERSI Alessandro 2003 M ITA
71 N KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
72 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival (BEL)
73 N PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
74 N GUILLEY Lucas 2005 M FRA CHARLEVILLE (FRA)
75 N TSIARESHCHANKA Aliaksei 2004 M BLR
75 N LIN John 1986 M USA
77 N JEFFORDS Alexander 2004 M USA
78 N ADAMUS Maciej 2003 M POL Akademia Integracji (POL)
79 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
80 N DUBOW Bartosz 2002 M POL Akademia Integracji (POL)
81 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER TV Wetzlar (GER)
82 N FRABOULET Evan 2003 M FRA
82 N HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
84 N DENNER Lysander 2004 M USA
85 N SIKORSKI Kamil 2003 M POL KKSz Konin (POL)
86 N BARRA Emiliano 2002 M CHI
87 N TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER TV Ratingen (GER)
88 N ALI Essa 2002 M KUW
88 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
90 N RYCHTA Krzysztof 2002 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
91 N FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
91 N GITTON Robin 2003 M FRA ANNECY (FRA)
93 N FAISAL Husain 2004 M KUW
94 N KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
95 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
96 N STAS DE RICHELLE Arnaud 2003 M BEL
97 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
98 N MARTINOS Dimitrios 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
99 N KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
100 N WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
101 N KRISTJANSSON Franklin Ernir 2002 M ISL
101 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
103 N KRISTJANSSON Einar Steinn 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)
104 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
104 N BRANDT Christian 2002 M GER TSV Grünwald (GER)
106 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
107 N HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER Königsbacher SC (GER)
107 N KUSAK Filip 2003 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
109 N CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
109 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
111 N CUCCIOLETTA Federico 2004 M ITA
112 N LOMINADZE Luka 2003 M GEO
113 N PADABED Mikita 2003 M BLR Minsk Trade Unions (BLR)
114 N MÜLLER Vinzenz 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
115 N 1st round GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
116 N 1st round MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
117 N 1st round NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
118 N 1st round SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
119 N 1st round ARCHVADZE Vakhtang 2003 M GEO FC Tbilisi (GEO)
120 N 1st round ERACHSHAW Taras 2003 M USA
121 N 1st round LOPEZ Ricardo 2003 M CHI
121 N 1st round MANDZHIEV Aldar 2002 M AUT UW Wien (AUT)
123 N 1st round URAN Yann 2002 M SUI SEVM Vevey (SUI)
124 N 1st round KERESZTES Abel Bence 2003 M HUN TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY (HUN)
125 N 1st round BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
125 N 1st round JEDWABNY Gracjan 2002 M POL
127 N 1st round SCARPATO Ezequiel 2003 M VEN
128 N 1st round LILJENSTRÖM Johannes 2002 M SWE LUGI Lund (SWE)
129 N 1st round SZYBALSKI Oskar 2004 M POL Akademia Integracji (POL)
129 N 1st round WAASDORP Ryan 2004 M NED s.v. Beau Geste (NED)
131 N 1st round JAREK Gabriel 2003 M POL
132 N 1st round HADJ BACHIR Sofien 2003 M POL KKSz Konin (POL)
133 N 1st round LINKA Vavrinec 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
134 N 1st round ALVAREZ PEREZ Iñaki 2004 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
135 N 1st round MEIXNER Mathias 2005 M AUT FU Mödling (AUT)
136 N 1st round KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
137 N 1st round KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
137 N 1st round RILLE Fabian 2003 M AUT FU Eisenstadt (AUT)
139 N 1st round THOMAS Björn 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)
139 N 1st round MEIXNER Philip 2003 M AUT FU Mödling (AUT)
139 N 1st round DE VISSCHER Jerome 2004 M BEL
142 N 1st round BUTIN BIK Nathan 2005 M NED s.v. Beau Geste (NED)
143 N 1st round KALOUTAS Filippos 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
143 N 1st round GÖTZ Maximilian 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
145 N 1st round POGLEDNIK Gal 2004 M SLO SAB Kamnik (SLO)
146 N 1st round JEREB Maks 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)
146 N 1st round KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
148 N 1st round VIDAR Alexander 2005 M ISL FC Reykjavik (ISL)
149 N 1st round JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
150 N 1st round ROSLON Bartosz 2004 M POL
151 N 1st round PLANCKH Matthias 2005 M AUT FU Mödling (AUT)
F 1st round 2002 M ITA
F 1st round 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
F 1st round 2003 M CZE SK Houstka (CZE)

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AVAKIAN Mikaela 2002 F USA
2 N FUSETTI Benedetta 2002 F ITA
3 N DEL SAL Lucrezia 2003 F ITA
3 N KONG Vera 2002 F USA
5 N LIANG Megan 2002 F USA
6 N CHEN Lisa 2003 F FRA
7 N ESSOMBA Lorina 2002 F FRA THIONVILLE (FRA)
8 N KIM Zoe 2004 F USA
9 N POSSICK Lola 2005 F USA
10 N GUZZI SUSINI Federica 2002 F ITA
10 N VULETIC Ornella 2002 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
12 N VEZU' Giovanna 2003 F ITA
13 N DOTOLI Mariachiara 2002 F ITA
14 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
15 N LAHERRERE Ana 2003 F FRA AUZEVILLE TO (FRA)
16 N ROVIRA Paula 2003 F ESP CEB-M (ESP)
17 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
18 N WHANG Rebecca 2002 F USA
19 N KOZAK Sonja 2002 F USA
20 N LANDI Michela 2003 F ITA
21 N TORI Toscane 2004 F FRA CHARENTON (FRA)
22 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
23 N BERMAN Stella 2002 F USA
24 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
25 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
26 N MONALDI Noemi 2003 F ITA
27 N HILBERT Chloe 2003 F FRA THIONVILLE (FRA)
28 N CARELLA Gaia Pia 2002 F ITA
29 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
30 N CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
31 N TZOU Alexandra 2004 F USA
32 N HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 N MOYA Keona 2002 F USA
34 N GOUHIN Chloe 2002 F USA
34 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
36 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
37 N PONTINI Federica 2003 F ITA
38 N PORADA Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
39 N LU Vivian 2003 F USA
40 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
41 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
42 N FUSETTI Carlotta 2004 F ITA
43 N GUTHIKONDA Nithya 2003 F USA
44 N SPICA Manuela 2004 F ITA
45 N STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
46 N PICCOLI Alessia 2004 F ITA
47 N ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
48 N MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
49 N PETRONE Elisa 2003 F ITA
50 N COLONNA Margherita 2004 F ITA
51 N LEE Alexandra 2005 F USA
51 N LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA (GER)
53 N BONO Gaia 2002 F ITA
54 N GIOVANNELLI Amelia 2004 F ITA
54 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
56 N KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
57 N JANKOVICS Anna 2002 F HUN UTE (HUN)
58 N FRENNA Carolyn 2002 F ITA
59 N KURT Zeynep 2003 F TUR PARS ESK SK (TUR)
60 N BERTRAND Solene 2003 F FRA ARBOIS MJC (FRA)
61 N NOWICKA Malgorzata 2002 F POL TMS Sosnowiec (POL)
62 N ZIOB Laura 2004 F GER MTV Mainz (GER)
63 N MENTZ Eva 2002 F FRA MONTARGIS AE (FRA)
64 N CAO Stephanie 2003 F USA
65 N COTOLONI Martina 2002 F ITA
66 N OZARSLAN Berfin Nur 2003 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
67 N SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
68 N HE Charlotte 2003 F USA
69 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
70 N DUMAS Marie 2002 F FRA GEMENOS (FRA)
71 N BURLI Francesca 2003 F ITA
72 N KURTULMUS Maya Atac 2002 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
73 N MARTEL Lila 2003 F FRA
74 N KOVACS Zsanett 2005 F HUN
75 N RIBEIRO Ilona 2003 F FRA
76 N VALLA Laurence 2003 F FRA PARIS UC (FRA)
77 N WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
78 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
79 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
80 N FIDRY Maele 2003 F FRA PARIS RCF (FRA)
81 N MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
81 N ULUSALOGLU Isil 2003 F TUR TED SK (TUR)
83 N GALECKA Natalia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
84 N FAVAND Mathilde 2003 F FRA
85 N KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER Königsbacher SC (GER)
86 N MARGUCCIO Alice 2002 F ITA
87 A KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
88 N VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
89 N GREENBAUM Ella 2004 F USA
90 N BAYLAUCQ Garance 2003 F FRA PAU SECTION (FRA)
91 N PERROUD Nora 2004 F SUI CEF Founex (SUI)
92 N AKSEL Sude 2004 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
92 N STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
94 N KOZLOWSKA Aniela 2005 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
95 N SVOBODOVA Michaela 2003 F CZE SK Houstka (CZE)
95 N KOBRA Virag 2003 F HUN BVSC (HUN)
95 N BRUNNER Emma 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
98 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
99 N BÜCHNER Chayenne 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
100 N CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
101 N VAN LAERE Fleur 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
102 N VAN PETEGHEM Marie 2003 F BEL
102 N ZRALIKOVA Natalie 2003 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
104 N HERCZEGH DÓRA 2003 F HUN
105 N 1st round LILLO Rosario 2003 F ESP CEB-M (ESP)
106 N 1st round MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
107 N 1st round ZAJAC Ewa 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
108 N 1st round CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
109 N 1st round ALADI Nora 2003 F HUN BVSC (HUN)
110 N 1st round KORDEL Kalina 2004 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
111 N 1st round HARRISON Imogen 2002 F USA
112 N 1st round CADAO Leonie 2004 F GER FR Nürnberg (GER)
113 N 1st round LACSON Sarah 2003 F USA
114 N 1st round SCHAA Anahi 2002 F CHI
115 N 1st round PORADA Paulina 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
116 N 1st round KONDRUSIK Nina 2004 F POL
117 N 1st round TSAOUSI Lida 2005 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
118 N 1st round HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
119 N 1st round KOZIEL Klaudia 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
119 N 1st round LASKOWSKA Marta 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
121 N 1st round WROBEL Zuzanna 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
122 N 1st round LASKOWSKA Natalia 2003 F POL
123 N 1st round MALI Meta 2005 F SLO SAB Kamnik (SLO)
124 N 1st round CELEP Bahar 2005 F TUR
125 N 1st round BRASSAI Dorottya 2004 F HUN
125 N 1st round CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
127 N 1st round KACSOR Karina 2002 F HUN TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY (HUN)
127 N 1st round PALASKA Agni 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
129 N 1st round KISLYAK Alisa 2004 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
130 N 1st round ELLERSDORFER Christine 2002 F AUT FU St. Veit/Glan (AUT)
131 N 1st round DUS Duru 2005 F TUR
132 N 1st round BALOGH Imola 2004 F HUN BVSC (HUN)
132 N 1st round GASPERLIN Hana 2002 F SLO SAB Kamnik (SLO)
134 N 1st round SEBENIK Ana 2004 F SLO SAB Kamnik (SLO)
134 N 1st round TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
136 N 1st round LOCSMANDI Sophie 2004 F AUT FU Mödling (AUT)
137 N 1st round DE CAUDERLIER Romanie 2003 F BEL
F 1st round BUCHMANN Vivien 2002 F GER TSG Eislingen (GER)