Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR Manchester
September 29, 2018 - September 29, 2018

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RHODES Zander 2003 F USA
2 N FEI Ruoqiu 2002 F CHN
3 N HAO Alicia 2002 F USA
3 N SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
5 N TAN Helen 2002 F USA
6 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
7 N AHN Gabriella 2003 F USA
8 N LEE Yejine 2002 F USA
9 N STAMOS Maria 2002 F USA
10 N GAMBITTA Alice 2003 F ITA
11 N KOO Haley Bevan 2002 F USA
12 N LAM Justina 2003 F USA
13 N YAROSHENKO Karina 2002 F USA
14 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
15 N PARRA Emily 2003 F FRA PAYS AIX (FRA)
16 N CANDEAGO Eleonora 2003 F ITA
17 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
18 N CHO Sabrina 2002 F USA
19 N NISHIMURA Madeleine 2002 F USA
20 N FLANAGAN Catherine 2003 F USA
21 N CORABI Sarah 2002 F ITA
22 N LEE Annora 2002 F USA
23 N SILK Georgia 2002 F GBR
24 N MALNIECE Juta 2003 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
25 N MCGILLION-MOORE Kaitlyn 2004 F IRL
26 N WILLIAMSON Lucy-Belle 2004 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
27 N DE BIASIO Irene 2003 F ITA
28 N FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
29 N FERRARI Christina 2002 F USA
30 N PERINI Camilla 2002 F ITA CS Mestre (ITA)
31 N HORSLEY Asherah 2003 F USA
32 N CHEUNG Kemei 2005 F SGP
33 N TAN Elisha 2002 F USA
34 N WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
35 N BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK Rapir (CRO)
36 N CHUSID Renata 2003 F USA
37 N MARTOS Sara Ann 2002 F USA
38 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
39 N MANZONI Michelle 2002 F ITA
40 N CRESTA Alessandra 2002 F ITA
41 N BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
42 N MIKA Emma 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
43 N TAN Jia Lin 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
44 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
44 N KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
46 N IACOMONI Marta 2003 F ITA
47 N GAYDOS Sofia 2004 F ESP
48 N DELITALA Lucilla Caterina 2004 F ITA
49 N SINIOJA Aino 2003 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
50 N CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
51 N PANTANETTI Benedetta 2003 F ITA
52 N LEZINSKA Lisa 2002 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
53 N WONG Julia Mae Hui Min 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
53 N GRÖSS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
55 N PIANELLA Giada 2003 F ITA
56 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
57 N EISTERT Julia 2002 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
58 N WEEKS Charity 2002 F GBR Laszlo (GBR)
59 N VELMA Emilia 2002 F IRL
60 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
61 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
62 N BIRD Martha 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
63 N KOURKOULOU KOUSOUNI Charitini Antonia 2002 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
64 N DE N'YEURT Tabitha 2003 F GBR Bath Sword Club (GBR)
65 N BIASCO Karen 2004 F ITA
66 N BODA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
67 N MACEY Charlotte 2003 F GBR
68 N ABAYEVA Alexandra 2002 F USA
69 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
70 N JOHNSON Isabella 2006 F GBR
71 N RAIYAT Henna 2002 F GBR Much Wenlock Fencing Club (GBR)
72 N FABIANEK Marie 2004 F AUT StLFC Graz (AUT)
73 N GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
74 N HYDE Bronwen 2003 F GBR
75 N MANCINI Ludovica 2003 F ITA
76 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
77 N OSENDE Carmen 2004 F ESP
78 N LENFANT KOENIG Suzanne 2004 F FRA PARIS CEP (FRA)
79 N DAWE Phoebe 2002 F GBR
80 N BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
81 N HALES Rhiannon 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
81 N CSEFALVAYOVA Rebeka 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
83 N QUELCH Abigail 2003 F GBR Salle Oxon (GBR)
84 N HU Ann Emma 2006 F GBR
85 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
86 N PEDIADITAKI Marina Eleni 2002 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
87 N COMMEUREUC Marthe 2002 F FRA RENNES MCB (FRA)
87 N O'CONNELL Olivia 2003 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
89 N GALE Madeleine 2003 F GBR Brentwood School Fencing Club (GBR)
90 N HEISKARI Vilhelmiina 2003 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
91 N THOMPSON Holly 2002 F GBR Cambridge Sword (GBR)
92 N CZEKMAN Luca 2002 F HUN SZTE SZEGED (HUN)
93 N DIMAS Constanca 2003 F POR GCP (POR)
94 N DOLAN Phoebe 2002 F GBR Fencers Club London (GBR)
95 N PARHOMENKO Anastasija 2002 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
96 N FINKENSTAEDT Antonia 2004 F GER FC Grunewald (GER)
97 N SHERRATT Amy 2005 F GBR Kingston Fencing Club (GBR)
98 N MIDDLETON Amelia 2003 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
99 N AHMAD PUAD Amirah Sofea 2003 F MAS Edinburgh Fencing Club (GBR)
99 N AHMAD PUAD Umaira Saqeef 2004 F MAS Edinburgh Fencing Club (GBR)
101 N SOGHOYAN Michel 2002 F BUL
102 N EDGECLIFFE-JOHNSON Imogen 2002 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
103 N VALENTIN Louise 2002 F FRA LE PECQ US (FRA)
104 N APPLEBY-PRINCE Celena 2004 F GBR
105 N TSANG Amelie 2006 F GBR
106 N BUIJSE Valerie 2005 F NED s.v. La Prime (NED)
107 N TAY Anna Wan Enn 2004 F SGP ABF Singapore (SGP)
108 N GAVAUDAN Manon 2002 F GBR Escrime Academy (GBR)
109 N CHRISTIANSEN Sofie Dyrup 2004 F DEN Varde FK (DEN)
110 N CASTILLO-BERNAUS Katie 2004 F GBR
110 N MCCONVEY Catherine 2002 F IRL
112 N BUCKLEY Ellen 2004 F GBR Edinburgh Fencing Club (GBR)
113 N FELLAH Ines-Jade 2003 F ALG GUEBWILLER (FRA)
114 N LAWSON Angelica 2003 F GBR
115 N SITANYI Lili 2004 F GBR
115 N TAN Clarisse 2004 F SGP
117 N 1st round HTET-MARSHALL Alexandra 2002 F GBR Edinburgh Fencing Club (GBR)
118 N 1st round HUBER Pia 2003 F AUT FUM Mödling (AUT)
119 N 1st round WHITAKER Rosie 2003 F GBR
120 N 1st round NG Kristal 2001 F SGP Z Fencing (SGP)
121 N 1st round MEURISSE Scarlett 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
122 N 1st round CERICOLA Anna Sveva 2003 F ITA
123 N 1st round OLSTRØM Stine 2003 F DEN Varde FK (DEN)
124 N 1st round LARSSON Karin 2004 F SWE EGF Solna (SWE)
125 N 1st round TYLER Lara 2004 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
126 N 1st round SAKAC Tia 2004 F CRO MK VMD (CRO)
127 N 1st round FIELDING Hannah 2005 F GBR
128 N 1st round WILLIAMS-HOWE Sydney 2003 F GBR
129 N 1st round SAMUELSSON Nora 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
130 N 1st round GELISSEN Lopke 2005 F BEL
131 N 1st round JANS KÖHNEKE Maria 2003 F NED SC Amsterdam (NED)
132 N 1st round RUSSELL Fiona 2002 F GBR
133 N 1st round ATHLIN Felicia 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
134 N 1st round GARDNER Georgia 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
135 N 1st round CRAIG Rhiannon 2004 F GBR
136 N 1st round OBENAUS Lilli 2004 F AUT StLFC Graz (AUT)
136 N 1st round CURRIE Stephanie 2005 F GBR
138 N 1st round SCHAURECKER Lisa Maria 2003 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
139 N 1st round DACO Sophie 2002 F BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
139 N 1st round TIMSON SMIDT Isabel 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
141 N 1st round SAMPSON Verity 2006 F GBR
142 N 1st round VANDER MEEREN Floo 2005 F BEL
143 N 1st round BARBIERI Olivia 2002 F GBR
144 N 1st round ROBERTS Ruby 2005 F GBR Fencers Club London (GBR)
A 1st round BENCHEKOR Selma Lilia 2006 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
A 1st round MEBARKI Meriem 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
A 1st round SANTOS Annika Beatrice 2002 F PHI
A 1st round ZEBOUDJ Sonia 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
2 N HODGES Carter 2002 M USA
3 N CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
3 N GRIFFIN John 2003 M USA
5 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
6 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
7 N LIAO Jun Heng 2002 M USA
8 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
9 N LONSDALE William 2002 M GBR
10 N ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
10 N EL RHAZZOULY Amir 2002 M MAR ST GERMAIN E (FRA)
12 N CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
13 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
14 N EVANS Cameron 2002 M GBR
15 N PALMERINI Gregorio 2003 M ITA
16 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA
17 N PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
18 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
19 N GREGORI Nathan 2003 M FRA
20 N PAIK Hyun 2002 M USA
20 N WILMONT JEINER Ruben 2003 M DEN Trekanten København (DEN)
22 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
23 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
24 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
25 N TAN Gerald Jia Rui 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
26 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
27 N ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
28 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
29 N MARANO Francesco 2003 M ITA
30 N THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
31 N GRAY Harry 2002 M GBR
32 N HORN NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
33 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
34 N LEONARD Alexandre 2003 M BEL NEUFCHATEL (FRA)
35 N MASCIOLI Alberto 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
36 N JUCH Nikolaus 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
37 N LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
38 N KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
38 N BRIGGS Jamie 2003 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
40 N AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT
41 N BOLDZILO Igor 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
42 N YLITERVO Santeri 2002 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
43 N COLIN ANDREZ Lothaire 2003 M FRA METZ SE (FRA)
44 N CIANI Joel 2004 M ITA
45 N VERMEULEN Olof 2002 M NED Holland Schermen (NED)
46 N CHRISTOPHERS Edward 2002 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
47 N DONAGHUE Joe 2003 M GBR
47 N GRIDELLI Gianmarco 2004 M ITA
49 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FUM Mödling (AUT)
50 N CAMPBELL YATES Tiger 2002 M GBR
51 N WILLIAMS David 2002 M GBR FC Tauberbischofsheim (GER)
52 N PAZ Ethan 2002 M AUS
53 N WILLIAMS Nicholas 2003 M GBR
54 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT
55 N BARBOUR Rhys 2003 M GBR
56 N SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
57 N GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
58 N POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
59 N JARVIE Lachlan 2003 M GBR
60 N JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
61 N HOWARTH Oliver 2003 M GBR Russell Swords (GBR)
62 N KHALIFA Abdullah ismail 2003 M QAT
63 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FCW Wels (AUT)
64 N ROCCATO Francesco 2003 M GBR
65 N PROIETTI Marco 2003 M ITA
66 N CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
67 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
68 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
69 N CONDORELLI Bruno 2004 M ITA
70 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL
70 N NAWAR Suhayl 2004 M EGY SC Amsterdam (NED)
72 N MILANO Alexander 2004 M ITA
73 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
74 N KARLSEN Jonas Benjamin 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
75 N SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
76 N CULKIN Alexander 2004 M GBR
77 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
78 N LAUGA Alexis 2002 M FRA
79 N HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
80 N KAIGORODOVS Bogdans 2002 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
81 N CRAWFORD Angus 2002 M GBR Salle Holyrood (GBR)
82 N MOORE James Edward 2002 M GBR
83 N JONES Maxwell 2004 M GBR
84 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
85 N BLAIR Joseph 2004 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
86 N ULFERTS KILPATRICK Nye 2005 M GBR
87 N KHAN Dawood 2003 M GBR
88 N KVERNES Isak 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
89 N WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
89 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
89 N PENMAN Callum 2006 M GBR Salle Holyrood (GBR)
92 N CHRISTIANSON Elliot 2002 M GBR
93 N DANIEL Dylan 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
94 N KUBA Vencel 2003 M HUN
94 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
96 N BALDELLI Gabriele 2004 M ITA
97 N MCDONALD Joseph 2002 M GBR
98 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL
99 N HURST Jake 2002 M GBR
100 N SOH Jasper 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
101 N FELLAH Dani-Adam 2005 M ALG GUEBWILLER (FRA)
101 N KOGUC Filip 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
103 N WESTELIUS Isak 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
103 N PROSSOR Woser 2004 M GBR
105 N CUPPER Alexander 2004 M GBR
106 N HUCKLE Benjamin 2004 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
107 N SIMMONDS Benjamin 2003 M GBR Swindon Fencing Club (GBR)
107 N COLVILLE Eurig 2005 M GBR
109 N BRINCKLOW Alexander 2003 M GBR
109 N KALT Andreas 2002 M AUT FCW Wels (AUT)
111 N POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
112 N ALSOWAIDI Faisal 2003 M QAT
113 N MCMULLAN Finn 2002 M IRL
114 N BLAIR Samuel 2002 M GBR
114 N ZAZO Ethan 2004 M GBR
116 N GOUGAULT Tam 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
117 N MCKAY Matthew 2002 M IRL
118 N KLOSS James 2003 M GBR Russell Swords (GBR)
119 N SOSNOV David 2006 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
120 N SAMPSON Dominic 2002 M GBR Kenilworth Sword Fencing Club (GBR)
121 N ZELJKOVIC Dusan 2004 M SRB
122 N LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
123 N BRITTAIN Brandon 2002 M GBR
124 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
125 N STEER Ethan 2003 M GBR
126 N CONLIN Peter 2002 M GBR
127 N ASHBY Duncan 2002 M GBR
128 N RENZONI Federico 2003 M ITA
129 N 1st round MAGOR Daniel 2002 M GBR
130 N 1st round TÖNNBERG Douglas 2002 M SWE GFK Göteborg (SWE)
131 N 1st round COUTEUX Cesar 2004 M FRA VINCENNES CE (FRA)
132 N 1st round PORTER Kyran 2004 M GBR Fencers Club London (GBR)
133 N 1st round DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)
134 N 1st round RANCE Joseph 2003 M BEL
135 N 1st round MORIARTY-SMYTH James 2004 M IRL
136 N 1st round LUNEY Rowan 2002 M IRL
137 N 1st round LINDVALL Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
138 N 1st round LAVALLÉE Damien 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
139 N 1st round STEELE Gabriel 2002 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
140 N 1st round LUCIN Sime 2003 M CRO
141 N 1st round MACKINTOSH Toby 2003 M GBR
142 N 1st round WAGNER Alexander 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
143 N 1st round SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
144 N 1st round GASPERINI Loïc Sofian 2003 M BEL CRE Huy (BEL)
145 N 1st round VERSTEVEN Zeger 2003 M BEL De Maneschermer (BEL)
146 N 1st round KOLAS Shalang 2004 M GBR
147 N 1st round LOWMAN Evan 2002 M GBR Fencers Club London (GBR)
148 N 1st round ASHTON William 2004 M GBR
149 N 1st round KULSKI Karol 2003 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
150 N 1st round RAMAGE Michael 2005 M GBR
151 N 1st round GJALDBÆK Mikkel 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
151 N 1st round ELSWORTH Jack 2003 M GBR
153 N 1st round BEAMISH Eddie 2004 M GBR WFFC (GBR)
154 N 1st round BOYER-DRÆBY Milo Oskar 2003 M DEN Trekanten København (DEN)
154 N 1st round KOTIKANGAS Joonas 2003 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
154 N 1st round WILLKRANS Axel 2004 M SWE GFK Göteborg (SWE)
157 N 1st round MYATT Rory 2004 M GBR
158 N 1st round DOLAN James 2004 M GBR
158 N 1st round GUILBERT Sacha 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
160 N 1st round EDGECLIFFE-JOHNSON Frederick 2004 M GBR
161 N 1st round FUSCHILLO Rocco 2004 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
162 N 1st round SANVITO Matteo 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
162 N 1st round KISS Dominic 2005 M GBR
164 N 1st round AMORE Julian 2005 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
A 1st round OULD BRAHAM Mehdi Danyl 2004 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
A 1st round HEROUI Wassim 2005 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
A 1st round EL-SAIE Zayd 2004 M GBR Sussex House FC (GBR)
A 1st round ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
A 1st round ANANE Anas 2004 M FRA
A 1st round ALBERT Virgil 2002 M ALG