Back to list

Results

World Cup
POL Leszno
February 2, 2019 - February 3, 2019

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
2 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
3 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
3 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
5 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
6 N UENO Yuto 1999 M JPN
7 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
8 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
9 N GASSNER Ethan 2001 M USA
10 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
11 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
12 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
13 N KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
14 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
15 N GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
16 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
17 N BRAVO Kenji 2001 M USA
18 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
19 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
20 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
22 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
23 N TOMIDA Yusaku 1999 M JPN
24 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
25 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
26 N LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
27 N CHUNG Andrew 2003 M USA
28 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
29 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
30 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
31 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
32 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
33 N LOUIE Bryce 2002 M USA
34 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
35 N BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
36 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
37 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
38 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
39 N ZHENG Andrew 2001 M USA
40 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
41 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
42 N ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
43 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
44 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
45 N BABA Shunsuke 2002 M JPN
46 N RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
47 N LIAO Jun Heng 2002 M USA
47 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
49 N KOVAL Anton 2001 M RUS
50 N QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
51 N WRIEDT Nathan 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
51 N MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
53 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
54 N DANIEL Ashton 2001 M USA
55 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
56 N HUTHMANN Erik 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
57 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
58 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
59 N FEDOROV Daniil 2001 M RUS
60 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
61 N BIALIAYEU Raman 2000 M BLR
62 N NAKAMURA Taro 2000 M JPN
63 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
64 N EMMER Chase 2004 M USA
65 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
66 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
66 N FUJIKURA Rui 1999 M JPN
68 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
69 N BAZULEV Vadim 2001 M RUS
70 N BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
71 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
72 N CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
73 N ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
74 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
74 N EVANS Cameron 2002 M GBR
76 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
77 N SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
78 N MACHOVEC Andrew 2000 M USA
79 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
80 N LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
81 N OTAYZA Vicente 2000 M CHI
82 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
83 N ROMERO MONTILLA Roger Jesus 1999 M VEN
84 N LORENZON Tommaso 2001 M ITA
85 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
86 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
87 N LI Brian 2002 M CAN
88 N PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
89 N NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
90 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
90 N SEYTOR Kim 2000 M FRA
92 N LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
93 N POON Simon 2002 M CAN
93 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
95 N KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
96 N EBERHARDT Julien 2001 M FRA ST MAIXENT (FRA)
97 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
97 N KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
99 N JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
100 N KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
101 N GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
102 N ROBIN Noe 2000 M FRA
102 N IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
102 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
105 N PAIK Joon 2000 M USA
106 N DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
107 N FAUCONNIER Basile-Vladimir 1999 M BEL
107 N LIU Patrick 2002 M CAN
109 N ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
109 N HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
111 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
112 N LACASTA Daniel 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
113 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
114 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
115 N YLITERVO Santeri 2002 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
116 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
117 N CHEN James 2003 M USA
118 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
119 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
120 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
120 N ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
122 N GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
123 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
124 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
125 N GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
126 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
127 N CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
128 N HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
129 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
129 N KOZAK Mateusz 1999 M CAN
131 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
132 N OWAIDA Ali 2000 M QAT
133 N KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
134 N MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
135 N LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
136 N STACHOWIAK Piotr 2001 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
137 N SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
138 N 1st round KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
139 N 1st round AKYOL Tuna 2001 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
140 N 1st round BOLDAREV Bohdan 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
141 N 1st round MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
142 N 1st round KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
143 N 1st round ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
144 N 1st round SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
145 N 1st round SAARELA Ilkka 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
146 N 1st round IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
147 N 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
148 N 1st round SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
149 N 1st round JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
150 N 1st round SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
151 N 1st round BRZEZINSKI Jan 2001 M POL
152 N 1st round HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
153 N 1st round WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
154 N 1st round KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie (POL)
155 N 1st round MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
156 N 1st round RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
157 N 1st round JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
157 N 1st round PAWSKI Alan 2002 M POL Budowlani Torun (POL)
159 N 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
159 N 1st round MALYNOVSKYI Mykyta 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
161 N 1st round LEWICKI Tymon 2004 M POL D'Artagnan Ursynow (POL)
162 N 1st round DOWNAR Wiktor 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
162 N 1st round PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
164 N 1st round PLASZCZEWSKI Mikolaj 2002 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
165 N 1st round HEISKARI Ilmari 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
166 N 1st round PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno (POL)
167 N 1st round DONG Darren 2002 M CAN
167 N 1st round PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
169 N 1st round KOVALCUKS Vladislavs 2002 M LAT Florete (LAT)
170 N 1st round PITCHER Skylar Lee 2002 M LAT
170 N 1st round KARAVIDIN Dina 2000 M SRB MK Omladinac (SRB)
170 N 1st round ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
173 N 1st round GLADKOV Pavel 2001 M KAZ
173 N 1st round NURUMOV Galim 2004 M KAZ
175 N 1st round SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
176 N 1st round RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
177 N 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
177 N 1st round BIEDRZYCKI Mateusz 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
179 N 1st round ANATSKO Denis 2001 M KAZ
179 N 1st round LILLIE Esben 1999 M DEN Aalborg FK (DEN)
179 N 1st round PEDRO Francisco 1999 M POR GCP (POR)
182 N 1st round BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)

Foil Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANCE       FRA
1 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
1 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
1 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
1 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
2 N ITALY       ITA
2 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
2 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
2 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
2 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
3 N RUSSIA       RUS
3 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
3 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
3 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
3 N BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
4 N POLAND       POL
4 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
4 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
4 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
4 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
5 N JAPAN       JPN
5 N UENO Yuto 1999 M JPN
5 N FUJIKURA Rui 1999 M JPN
5 N KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
5 N GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
6 N USA       USA
6 N GASSNER Ethan 2001 M USA
6 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
6 N LIAO Jun Heng 2002 M USA
6 N EMMER Chase 2004 M USA
7 N GERMANY       GER
7 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
7 N ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
7 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N HUNGARY       HUN
8 N KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
8 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
8 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
8 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
9 N DENMARK       DEN
9 N LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
10 N BELGIUM       BEL
10 N NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
10 N FAUCONNIER Basile-Vladimir 1999 M BEL
10 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
10 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
11 N GREAT BRITAIN       GBR
11 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
11 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
11 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
11 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
12 N NETHERLANDS       NED
12 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
12 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
12 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
12 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
13 N CANADA       CAN
13 N DONG Darren 2002 M CAN
13 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
13 N KOZAK Mateusz 1999 M CAN
13 N POON Simon 2002 M CAN
14 N SWEDEN       SWE
14 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
14 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
14 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
15 N TURKEY       TUR
15 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
15 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
15 N KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
15 N AKYOL Tuna 2001 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
16 N CHILE       CHI
16 N ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
16 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
16 N OTAYZA Vicente 2000 M CHI
17 N UKRAINE       UKR
17 N IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
17 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
17 N HOIDA Daniil 2001 M UKR KIEW (UKR)
17 N SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
18 N KAZAKHSTAN       KAZ
18 N ANATSKO Denis 2001 M KAZ
18 N GLADKOV Pavel 2001 M KAZ
18 N NURUMOV Galim 2004 M KAZ
19 N AUSTRIA       AUT
19 N LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
19 N HUTHMANN Erik 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
19 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
19 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
20 N FINLAND       FIN
20 N YLITERVO Santeri 2002 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
20 N HEISKARI Ilmari 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
20 N SAARELA Ilkka 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
21 N LATVIA       LAT
21 N PITCHER Skylar Lee 2002 M LAT
21 N HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
21 N KOVALCUKS Vladislavs 2002 M LAT Florete (LAT)