Back to list

Results

European Circuit
AUT Mödling
December 3, 2016 - December 4, 2016

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PACELLI Maria Teresa 1998 F ITA
2 ANDREYENKA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
3 LAVA Federica 1995 F ITA SOCIETA SCHERMA CONEGLIANO A.S.D. (ITA)
3 KOPPENWALLNER-BOEHM Barbara 1964 F AUT WAT Wieden (AUT)
5 BOLDOR Ana 1997 F ROU CSU Timisoara (ROU)
6 KHMIALNITSKAYA Aliaksandra 1997 F BLR RCOT STAYKI (BLR)
7 MALASHINA Yuliya 2000 F BLR
8 TOFFOLON Giuditta Camilla 1999 F ITA
9 ROSSA Veronica 1996 F ITA CS Bolzano (ITA)
10 CURTI Beatrice 1998 F ITA
11 KULIAYEVA Lizaveta 1996 F BLR RCOT STAYKI (BLR)
12 VACARASU Raluca 1999 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
13 ZUIN Anna 1999 F ITA
14 ANDREYENKA Hanna 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
15 KOVACEVIC Marija 1995 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
16 KRäNKL Maria 1996 F AUT FU Mödling (AUT)
17 SCHIAVONE Cecilia 1998 F ITA
18 AURIGHI Vittoria 1999 F ITA
19 SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
20 DRAGHICI Raluca 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
21 MARGETICH Iris 1999 F AUT FU Mödling (AUT)
22 ZAKHARAVA Dziyana 1999 F BLR RCOT STAYKI (BLR)
23 VIRGA Laura 1997 F ROU CSU Timisoara (ROU)
24 TURCAN Anastasia 1994 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
25 PUKHOUSKAYA Valeryia 1998 F BLR RCOT STAYKI (BLR)
26 SACCOCCI Federica 1993 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
27 CERES Anastasia 1999 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
28 TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam (NED)
29 ZAPPALORTO Vittoria 1998 F ITA
30 CSEFALVAYOVA Karolina 1999 F SVK KS Samorin (SVK)
31 HAVRANKOVA Eva 1996 F CZE TJ Slezan Opava (CZE)
32 MATRASZEK Veronika Viktorie 1998 F CZE Serm Ostrava (CZE)
33 GOROBET Ecaterina 2001 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
34 ROM Florentine 2000 F AUT StLFC Graz (AUT)
35 1st round SUTTON Lisa 1974 F AUT UFC Wien (AUT)
36 1st round MAYR Teresa 1987 F AUT UFC Wien (AUT)
37 1st round PODSTATZKY Oktavia 2001 F AUT FC Wels (AUT)
38 1st round STEINBÖCK-KUDLACEK Petra 1975 F AUT FG Stockerau (AUT)
39 1st round ORTLER Vanessa 1999 F AUT FK Vöcklabruck (AUT)
40 1st round SCHATZMANN Marion 1991 F AUT WAT Wieden (AUT)
41 1st round VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
42 1st round HENDRICKS Judith 1945 F AUT WAT Wieden (AUT)
43 1st round EDLINGER Anna-Maria 1999 F AUT FC Wels (AUT)

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MARZANI Roberta 1996 F ITA
2 FOIETTA Nicol 1995 F ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
3 STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
3 BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
5 VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
6 KHLYSTUNOVA Lizaveta 1997 F BLR SCAF RB (BLR)
7 KHRAPINA Daniela 1994 F RUS
8 KESAEVA Marina 1999 F RUS
9 KRIEGER Angela 1990 F SUI FGL Luzern (SUI)
10 ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
11 SBARCIA Raluca Cristina 1989 F ROU CSU Craiova (ROU)
12 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
13 DUMITRU Ioana Adriana 1989 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
14 CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
15 BLUM Alexandra 1994 F SUI SEB Basel (SUI)
16 STANIER Lydia 1997 F GBR
17 OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
18 MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
19 ISCHER Amandine 1994 F SUI SEVM Vevey (SUI)
20 AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
21 ZHONKINA Fatima 1996 F RUS
22 CELLI Beatrice 1997 F ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
23 SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
24 KANEVSKY Rachel 1995 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
25 BUSATO Ludovica 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
26 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM (CRO)
27 TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam (NED)
28 LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
29 BAGAEVA Alina 1995 F RUS
30 HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR SEB Basel (SUI)
31 MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
32 PECHOVOVA Michala 1990 F CZE USK Praha (CZE)
33 TESSERIN Luisa 1994 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
34 MEHOFER Anna 1990 F AUT ASC Wien (AUT)
35 JANKOVA Karolina 1994 F CZE
36 PANUSCHKA Claudia 1978 F AUT Dynamo Wien (AUT)
37 NABOIU Claudia 1995 F ROU CSM Oradea (ROU)
38 SEL Ana 1997 F SRB MK Omladinac (SRB)
39 LIPATOVA Elizaveta 1998 F RUS CSKA Moscow (RUS)
40 KOCH Viktoria-Luise 1994 F SUI BFC Basel (SUI)
41 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
42 BUECH Kim Jasmin 1995 F SUI SEB Basel (SUI)
43 SAMALOVA Anna 1995 F CZE
44 KATKOVAITE Akvile 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
45 NITSCHE Giovanna 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
46 ROATO Ginevra 1996 F ITA GIARDINO MILANO (ITA)
47 KNEZEVIC Katarina 1994 F SRB MK Silni (SRB)
48 LINDEROVA Nina 1991 F SVK Akademia sermu (SVK)
49 LUCIFORA Agnese 1995 F ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
50 PYKHTINA Natalia 1995 F RUS CSKA Moscow (RUS)
51 ZAPPARATO Marta 1996 F ITA [i] CS Formia (ITA)
52 VACINOVA Gabriela 1989 F CZE USK Praha (CZE)
53 WAKONIG Katharina 1993 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
54 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
55 STAEHLI Martina 1993 F SUI SEB Basel (SUI)
56 VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter (CRO)
57 CHIRUZZI Eleonora 1998 F ITA TACS (ITA)
58 WOLKERSDORFER Gloria 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
59 BAJORUNAITE Paulina 1993 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
60 FORTE Giorgia 1994 F ITA [i] CS Formia (ITA)
61 GOLLESCH-GARLI Karin 1979 F AUT FU Linz (AUT)
62 ZLINSKA Martina 1983 F CZE USK Praha (CZE)
63 KAPELLER Carina 1998 F AUT FU Wien (AUT)
64 SOTNIKAVA Darya 1999 F BLR
65 1st round KNOBLICH Ulrike 1975 F AUT ASC Wien (AUT)
66 1st round VITELLI Fiorenza 1994 F ITA CS Partenopeo (ITA)
67 1st round REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FU Mödling (AUT)
68 1st round ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung (AUT)
69 1st round DE JONG Cheryl 1995 F NED SC Den Bosch (NED)
70 1st round IONICA-CARESTA Alexandra 1993 F ROU CSU Craiova (ROU)
71 1st round GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
72 1st round STAMBROUSKAYA Alina 1994 F BLR
73 1st round RESHETNIKOVA Svetlana 1999 F RUS
74 1st round PUCHACHER Laura 1994 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
75 1st round JEZA Eva 1991 F SLO
76 1st round STROHMEYER-EDER Hildegard 1966 F AUT AFC Salzburg (AUT)
76 1st round PROVOLO Martina 1996 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
78 1st round DANCIU Adela 1994 F ROU CSM Oradea (ROU)
79 1st round OBSTER Ellen 1994 F NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
80 1st round STELZER Victoria 1987 F AUT StLFC Graz (AUT)
81 1st round KUNA Jana 2000 F CRO
82 1st round ARANDJELOVIC Milica 1996 F SRB MK Zeleznicar (SRB)
82 1st round WITTING Melanie 1982 F GER ASC Wien (AUT)
84 1st round SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
85 1st round KUBR Eva 1991 F AUT FU Wien (AUT)
86 1st round VESTINI Maria Vittoria 1998 F ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
87 1st round MEIER Selina 1995 F SUI FVFL Fürstenland (SUI)
88 1st round PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
88 1st round SCHOTT Johanna 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
2 PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
3 COURTIER Alexis 1995 M FRA PARIS UC (FRA)
3 ZANCANELLA Amedeo 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
5 CASARO Gianluca 1996 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
6 CORRADO Giacomo 1997 M ITA CS Partenopeo (ITA)
7 SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
8 BON Gregory 1996 M FRA AMIENS CE (FRA)
9 CONSTANTINESCU Ioan 1996 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
10 VICHI Edoardo 1995 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
11 ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
12 GUSSONI Alessandro 1996 M ITA ASD Pro Patria (ITA)
13 CRECCHI Bernardo 1995 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
14 BARIONOVI Riccardo 1995 M ITA CS Partenopeo (ITA)
15 BOUILLOT Hippolyte 1995 M FRA PARIS GRP (FRA)
16 CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
17 RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
18 TRIVELLI Sergio 1996 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
19 STEIS Lukas 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
20 VITELLI Gennaro Maria 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
21 KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
21 DRAGOI Nicolae 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
23 HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
24 CAUDO Domenico 1998 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
25 VOLKOV Danila 1995 M RUS
26 BORISEVICH Yavgen 1996 M BLR Dinamo (BLR)
27 PAVEL Claudiu Marian 1996 M ROU Chiti Scherma Pistoia (ITA)
28 SELOI Steeven 1995 M FRA PARIS GRP (FRA)
29 CETIC Danilo 1996 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
30 FÜLSCHER Till 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
31 RISICATO Gabriele 1996 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
32 DVARISKIS Edgaras 1996 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
33 GALLI Vieri 1996 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
34 FERRARI DI COLLESAPE Giulio 1995 M ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
35 BIDOVEC Jan 1989 M SLO SS Tabor (SLO)
36 SCHUHFRIED Othmar 1965 M AUT FK Wiener Neudorf (AUT)
37 MITRICA Alin 1987 M ROU CSU Craiova (ROU)
38 LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
38 KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
40 BIGEA Mihai 2000 M ROU LPS Craiova (ROU)
41 HAMOLINE Gautier 1995 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
42 MACELARU Dan 1991 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
43 PERSU Mario 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
44 BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
45 PIRVULEASA Ovidiu 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
46 MARCHUKOV Dmitrij 1996 M SUI ZFC Zürich (SUI)
47 GUSTENAU Gustav 1997 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
48 MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
49 BAZAVAN Dorin 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
50 MES Serge 1992 M NED Delft Fencing Club (NED)
51 FERRARI Alessandro 1996 M ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
51 SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
53 PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
54 AMENDOLA Vittorio 1994 M ITA CS Partenopeo (ITA)
55 SALETIS Viktor 1969 M LTU Gintarine spaga (LTU)
56 BLIEMEGGER Klaus 1956 M AUT WAT Wieden (AUT)
56 BRADAC Petr 1996 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
58 SZALAY Jan 1992 M SVK BA - M.P.C. Slovakia (SVK)
59 KARKALIK Matej 1991 M SVK BSK Bratislava (SVK)
60 SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
61 SCARSI Simone 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
61 RYKUNOU Dzmitry 1999 M BLR
63 TRANDAFIRESCU Ionut 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
64 SZASZ Peter 1983 M AUT Wiener FK (AUT)
65 PELLÉ Nicolas 1995 M FRA NANTES NEC (FRA)
66 VERVOITTE Louis 1996 M FRA COLMAR SR (FRA)
67 BALENT Uros 1980 M SLO
68 HORVAT Filip 1995 M CRO CAFC Mladost (CRO)
69 GAVRILUT Daniel 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
70 HIRNER Wolfgang 1967 M AUT AFC Salzburg (AUT)
71 TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
72 KELLER Stefan 1966 M AUT
73 1st round KOSPACH Christoph 1977 M AUT ASC Wien (AUT)
73 1st round NEGRAIA Bogdan 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
75 1st round VILCEANU Victor 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
76 1st round BARTASKA Giedrius 1973 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
77 1st round DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
78 1st round SCHALLER Martin 1970 M AUT ASC Wien (AUT)
79 1st round DARASHKOU Anton 1999 M BLR RCPhES (BLR)
80 1st round SANTRAC Danilo 1996 M SRB BMK Beograd (SRB)
81 1st round LEHNER Beat 1988 M AUT FU Wien (AUT)
82 1st round LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
82 1st round JANDL Jacopo 1993 M AUT ASC Wien (AUT)
84 1st round GONZALEZ CABEZAS Miguel 1992 M AUT Dynamo Wien (AUT)
84 1st round PIACHYNSKI Vladzislav 1999 M BLR
86 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
87 1st round DELLA PIETRA Leonardo 1973 M ITA StLFC Graz (AUT)
88 1st round CIOVICA Lucian 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
89 1st round WENUSCH Michael 1962 M AUT WAT Wieden (AUT)
90 1st round WEGNER-VIOUGUIN Gennadi 1974 M AUT Dynamo Wien (AUT)
91 1st round TIRMAN Sebastian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
92 1st round KIRNBAUER Bernhard 1990 M AUT TI Innsbruck (AUT)
93 1st round HAIDER Günther 1967 M AUT WAT Wieden (AUT)
94 1st round KÜHNEL Sven 1987 M GER ASC Wien (AUT)
95 1st round BUGOVSKY Stefan 1981 M AUT ASC Wien (AUT)

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SERRI Cedrik 1991 M SVK
2 HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
3 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
3 CASTIGLIONI Alberto 1998 M ITA
5 COMO Luca 1997 M ITA
6 VOILET Sylvain 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
7 BROWN Stephen 1996 M IRL
8 JELEZOV Alexandru 1984 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
9 BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
10 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
11 LARGENTON Augustin 1990 M FRA UFC Wien (AUT)
12 PARRA COLLAZOS Fabian Andres 1993 M COL
13 CIMMINO Matteo 1998 M ITA
14 PEDONE Livio 1994 M ITA CS Roma (ITA)
15 SRNA Jan 1990 M CZE Sokol Brno (CZE)
16 RICHTER Stefan 1978 M AUT WAT Wieden (AUT)
17 BARBINTA Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
18 GAVIRIA Nicholas 1995 M COL
19 DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
20 CESARO Filippo 1993 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
21 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz (GER)
21 SACCHETTO Saverio 1998 M ITA
23 OLBRICH Justus 1998 M GER MTV München (GER)
24 SCARASCIA MUGNOZZA Giancarlo 1997 M ITA
25 RUSS Nico 1996 M AUT AFC Salzburg (AUT)
25 KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
27 VADANIUC Eugeniu 1994 M MDA CSPLN (MDA)
28 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
29 CAMPAGNA Massimiliano 1999 M ITA
30 LA MARCA Riccardo 1998 M ITA
31 PACHON Santiago 1990 M COL
32 DUBOISKI Siarhei 1994 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
33 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
34 MEYBERG Juan Felipe 1995 M COL
35 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
36 DANKIN Dzianis 1996 M BLR SDUSHOR PROFSOUZY (BLR)
37 ONDRUSEK Radek 1999 M CZE KS SK Zlin (CZE)
38 SAPI Ferenc 1983 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
39 PINTO Daniel 1992 M COL CEB-M (ESP)
40 GUCEK Anze 1985 M SLO
41 ANTONCIC Luka 1990 M SLO
42 DROEGE Oliver 1994 M GER MTV München (GER)
42 VACCARIO Matteo 1998 M ITA
44 SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
45 STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
46 DI MARTINO Andrea 1998 M ITA
47 HAUPT Julius 2000 M GER PSV Weimar (GER)
48 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
49 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
50 LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
51 KESSERWANI Jean Dimitri 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
52 STEPHAN Daniel 1979 M GER KTF Luitpold München (GER)
53 KONDRICZ Peter 1990 M HUN BHSE (HUN)
54 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FU Krems (AUT)
55 ZWINGER Robert 1996 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
56 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
57 SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
58 GERZANICS Mark 1975 M HUN
59 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FU Mödling (AUT)
60 BARTOLUCCI Andrea 1998 M ITA
61 KOVAC Rok 1999 M SLO
62 BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
63 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
64 MINDRESCU Vladislav 1995 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
65 1st round SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
66 1st round ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
67 1st round BUBEN Jan 2001 M CRO MK ZSM (CRO)
68 1st round DÜR Daniel 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
69 1st round BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FC Treibach (AUT)
70 1st round KLOOTS Ward 1994 M NED SC Amsterdam (NED)
71 1st round WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
72 1st round FIJAVZ BACOVNIK Lovro 1995 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
72 1st round NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
74 1st round GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
75 1st round LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
76 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
77 1st round STIKLICA Luka 1998 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
78 1st round BARATH Ladislav 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
79 1st round ROTARU Nicolae 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
80 1st round SCHERZ Karl-Philipp 1989 M AUT SU Wien 9 (AUT)
81 1st round JAGODITSCH Klaus 1972 M AUT UFC Wien (AUT)
82 1st round LEITNER Tobias 1989 M AUT AFC Salzburg (AUT)