Back to list

Results

TFC-Jugend-Cup
GER Hanau
October 8, 2016 - October 9, 2016

Foil Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LOTTER Leandra 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
3 HASSINGER Liliane 2004 F GER Mannheimer FC (GER)
3 LECOUR Emilia 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER Mannheimer FC (GER)
6 SCHLÜTER Amelie 2004 F GER Darmstädter FC (GER)
7 UMMINGER Laura 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 KAISER Leonie 2004 F GER TSV Bad Kissingen (GER)
9 KAZMAIER Isa 2004 F GER TV Neu Isenburg (GER)
10 FRANZEN Lilly 2004 F GER MTV Giessen (GER)
11 HEDLER Klara 2004 F GER MTV Giessen (GER)

Foil Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
2 DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 KIECKBUSCH Mirjam 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
3 KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
5 HAMBURG Jennifer 2003 F GER TSV Bad Kissingen (GER)
6 KREMENDAHL Joana 2003 F GER Darmstädter FC (GER)
7 JUNG Pauline Henriette 2003 F GER Wiesbadener FC (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 TAPPE Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 PENA WIRTH Phil 2004 M GER TV Jahn Siegen (GER)
5 BAIR Marlon 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
6 HAEDENKAMP Paul 2004 M GER TG Dörnigheim (GER)
7 MICHEL Fabian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 WAGNER Vincent 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
9 LANGE Camillo 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 RIEHS Magnus 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
10 BAREIß Silas 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
12 EMMERICH Jaron 2004 M GER TG Dörnigheim (GER)
13 JUNGE Liam 2004 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
14 FABER Justus 2004 M GER TV Jahn Siegen (GER)
15 DAMERAU Luca 2004 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
16 BUSCHE Lukas 2004 M GER FSV Klarenthal (GER)
17 GUNARATNAM Kimi-Michael 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 KREWINKEL Arthur 2004 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
19 DIETERICH Julius 2004 M GER TV Jahn Siegen (GER)
20 STRUIF Silas 2004 M GER Darmstädter FC (GER)
21 SPATZ Fabian 2004 M GER TFC Hanau (GER)

Foil Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LECOUR Iven 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 WALTER Lennard 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
3 HALLINGER Lorenz 2003 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
5 MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
6 WEIß Rene 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
7 VOLK Thomas Martin 2003 M GER TV Neu Isenburg (GER)
8 SCHÖSE Philipp 2003 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
9 FRIESEN Lukas 2003 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
10 NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
11 GRUNDMANN Finn 2003 M GER MTV Giessen (GER)
12 WINTER Maximilian 2003 M GER MTV Giessen (GER)
13 STAHMER Michel 2003 M GER TFC Hanau (GER)
14 LUTZ Maximilian 2003 M GER MTV Giessen (GER)
15 HANEWALD Simeon 2003 M GER MTV Giessen (GER)
16 FEUSTEL Ben 2003 M GER MTV Giessen (GER)
17 WALTER Benedikt 2003 M GER TV Neu Isenburg (GER)
18 RUPPERT Florian 2003 M GER MTV Giessen (GER)
19 BONGARD Mikka 2003 M GER TSV Speyer (GER)