Back to list

Results

Klausturnier - IBF Jugendliga
SUI Küssnacht
November 28, 2015 - November 28, 2015

Epee Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 1st round GANGAR Simren 2005 F SUI FGL Luzern (SUI)
3 HARTMANN Lilly 2006 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 1st round SCALAMBRIN Stella 2005 F SUI SEG Geneve (SUI)
5 JOPPI Fabienne 2005 F AUT FC Hohenems (AUT)
6 1st round ODOLO Kathrin 2004 F SUI FCZ Zug (SUI)
7 BRÜCKER Chiara 2004 F SUI FGK Küssnacht (SUI)
8 JUON Marielle-Keira 2005 F SUI FVFL Fürstenland (SUI)
9 LEPIR Ana 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
10 METTLER Lena 2005 F SUI FVFL Fürstenland (SUI)
11 KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RIGERT Julia 2002 F SUI CES Sierre (SUI)
2 1st round ANDERES Julia 2003 F SUI CEFL Florimont (SUI)
3 ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 SCHWENDINGER Fabienne 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
5 1st round ZIMMERMANN Maline 2002 F SUI FGL Luzern (SUI)
6 1st round STONKUTE Laura 2003 F LTU FECB Baden (SUI)
7 1st round ROTHSTEIN Anna 2003 F USA FGL Luzern (SUI)

Epee Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 1st round GHERTSOS Athanase 2004 M GBR FGK Küssnacht (SUI)
2 HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 1st round HUBER Clemens 2004 M SUI SEZ Zürich (SUI)
3 1st round LÜKEN Sven Oliver 2004 M SUI SEB Basel (SUI)
5 HUCHLER Tobias 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
6 DIEM Levi Elia Nathanaël 2005 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
7 HARTMANN Pierric 2005 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
8 ROHNER Stefan 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
9 1st round WEBER Ben 2004 M SUI FGL Luzern (SUI)
10 1st round STEINER Konstantin 2004 M SUI FCZ Zug (SUI)
11 FUX Nevio 2006 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
12 1st round BRÜHLMANN Aurel 2004 M SUI FKF Frauenfeld (SUI)
13 1st round TOMASINI Leon 2006 M SUI FECB Baden (SUI)
14 1st round GANGAR Gurpreet-Singh 2004 M SUI FGL Luzern (SUI)
15 WEISS Anton 2004 M GER FCSG St. Gallen (SUI)
16 ULRICH Dominik 2004 M SUI FGS Schaffhausen (SUI)
17 1st round KÖLLIKER Steven Tristan 2006 M SUI FVFL Fürstenland (SUI)
18 1st round WALDBURG-ZEIL Thaddäus 2006 M SUI SEZ Zürich (SUI)

Epee Men's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 HUCHLER Jakob 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 1st round ZWAHLEN Joel 2002 M SUI FCZ Zug (SUI)
3 1st round FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
5 1st round GRUNDER Pascal 2002 M SUI AFCB Bern (SUI)
6 FINK Lorenz 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
7 1st round GERBER Jacob 2003 M SUI AFCB Bern (SUI)
8 LIESENBORGHS Thijmen 2003 M GER FGK Küssnacht (SUI)
9 VIGL Oliver 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
10 1st round ZIHLER Alessandro 2002 M SUI FGL Luzern (SUI)
11 KAPPELER Andrin 2003 M SUI FGS Schaffhausen (SUI)
12 1st round ROUBAILO Niels 2003 M NED FCZ Zug (SUI)
13 1st round GUBERINIC Marc 2002 M SUI FGL Luzern (SUI)
14 1st round ELLIESEN Victor 2002 M FRA
15 BRUNNER Noah 2003 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
16 SCHWARZENBACH Erik Marcel 2003 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
17 1st round BERGER Guillaume 2003 M SUI CEFL Florimont (SUI)
18 TRABER Raphael 2003 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
19 1st round LAUBER Claude 2003 M SUI FGL Luzern (SUI)
20 1st round KREIENBÜHL Matteo 2003 M SUI SEB Basel (SUI)
21 1st round WITTMER Yves 2003 M SUI FKF Frauenfeld (SUI)