Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Tauberbischofsheim
November 21, 2015 - November 22, 2015

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BINDER Sylvie 1999 F USA
2 DESCHNER Stefani 1999 F USA
3 EBERT Leonie 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 MINARIK Natalie 2000 F USA
5 TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
6 SEMENOVA Anastasia 1999 F RUS
7 UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
8 SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
9 KHAKIMULLINA Liana 2000 F RUS
10 ELSHARKAWY Yara 1999 F EGY
11 DU Melissa 2000 F USA
12 TIEU May 2001 F USA
13 RECHER Alice 1999 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
14 ZHANG Rachel 2001 F USA
15 LIAO Madeline 1999 F USA
16 SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
17 ZHOU Emme 2000 F USA
18 IMATDINOVA Lilia 1999 F RUS
19 ELIZONDO Isabelle 1999 F USA
20 CHEN Alyssa 2000 F USA
21 LAPCHENKO Ekaterina 1999 F RUS
22 POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
23 CAUJOLLE Emeline 2000 F FRA COMBS VILLE (FRA)
24 SCHMITZ Karoline 2000 F GER OFC Bonn (GER)
25 WEINER Kari 1999 F GER OFC Bonn (GER)
26 UELTGESFORTH Pia 1999 F GER FC Moers (GER)
27 DEVORE Delphine 2001 F USA
28 BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
29 CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
30 ADLER Polly 2001 F USA
31 MARTOS Sara Ann 2002 F USA
32 PHILIPP Angelina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
33 BERTHIER Aarya 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
34 SAMOILOVA Polina 1999 F RUS
35 LIDZBARSKA Julia 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
36 VACARASU Raluca 1999 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
37 MANDOUR Sophia 2001 F USA
38 VIQUEIRA Marissa 1999 F USA
38 PARK Alexandra 2000 F USA
40 FÉRON Johanna 2000 F GER FC Moers (GER)
41 CHAULLET Mathilde 1999 F FRA MARSEILLE EC (FRA)
42 GRUM-SCHWENSEN Sol 2000 F DEN Trekanten København (DEN)
43 SCHNABEL Hanna 2000 F GER SC Berlin (GER)
44 BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
45 TSE Shiaoching 1999 F USA
46 ANTONOVA Alexandra 1999 F RUS
47 BANBURY Justine 1999 F USA
48 WISOKY Weronika 2000 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
49 FONTAYNE Emma 1999 F FRA RUEIL MALMAI (FRA)
49 KARPACHEVA Anastasiya 1999 F RUS
51 VÖLKER Johanna 1999 F GER SC Berlin (GER)
52 WATSON Alicia 1999 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
53 BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 BOTTAZZO Sofia 1999 F ITA
55 GAINULLINA Julia 1999 F RUS
56 BREDY Perrine 2000 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
57 MECH Marta 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
58 WATSON Solene 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
59 KUKLINA Ekaterina 2000 F RUS
60 VISSOTSKY Clemence 1999 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
61 BARONNET Maelle 1999 F FRA MARSEILLE EC (FRA)
62 HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
63 FRANCON Anais 1999 F FRA NOISY BAILLY (FRA)
64 THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
65 PETROVA Elena 2001 F RUS
66 GULIAEVA Mariya 1999 F RUS
67 NAGY Anasztazia 1999 F HUN UTE Budapest (HUN)
68 LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
69 CORABI Sarah 2002 F ITA
70 MALYSHKINA Alina 1999 F RUS
71 WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
72 KRALIKOVA Viktoria 1999 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
73 HAO Grace 2000 F USA
74 RAUCHFUß Michélle 2000 F GER FC Schkeuditz (GER)
75 WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
76 TEXIER Margaux 2000 F FRA POITIERS (FRA)
77 HORVATH Lilla 2001 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
78 MUKHINA Yulia 1999 F RUS
79 ERHARDT Maike 2000 F GER TSG Weinheim (GER)
80 BADUEL Juliette 2000 F FRA PETIT BOURG (FRA)
81 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
82 PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
83 KACZMAREK Marta 1999 F POL IKS Leszno (POL)
84 DRAGHICI Raluca 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
85 VER POORTEN Rose 2000 F FRA LYON SE (FRA)
86 KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
87 MALASHINA Yuliya 2000 F BLR
88 KROHMER Alice 1999 F GER CTG Koblenz (GER)
89 CREMONESI Clarissa 2002 F ITA
90 SZABELSKA Oliwia 2000 F POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
91 LEVEILLEY Victoire 1999 F FRA PARIS TA (FRA)
92 WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
93 GAFURZIANOVA Elina 2001 F RUS
94 KUZNETSOVA Anastasia 1999 F RUS
95 BAIKOVA Regina 2000 F RUS
96 SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
97 STEPHAN Mona 1999 F GER OFC Bonn (GER)
98 MARONET Andrea 2000 F BEL
99 SOTHEN Ira 1999 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
100 TOPORSKA Joanna 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
101 TOSON Caroline 2000 F FRA CANNES CE (FRA)
102 KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FGS Stockerau (AUT)
103 MARGETICH Iris 1999 F AUT FUM Mödling (AUT)
104 SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 F GER VFL Pinneberg (GER)
105 RAPINESE Olivia 2002 F ITA
106 BOBER Zuzanna 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
107 WLOSINSKA Julia 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
108 BROWN Madeleine 2000 F GBR Laszlo Fencing Club (GBR)
109 CAFFIER Melanie 1999 F FRA VILLEFONTAIN (FRA)
110 WENZKE Tina 1999 F GER Dresdener FC (GER)
111 LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
111 PIJACZYNSKA Kinga 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
113 REISE Maria-Laura 1999 F BEL CE Woluwe (BEL)
114 KELLER Emilia 2001 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
115 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
116 ARNOLD Julia 1999 F GER Eintracht Duisburg (GER)
117 CSEFALVAYOVA Karolina 1999 F SVK KS Samorin (SVK)
118 AMBROSETTI Letizia 2002 F ITA
119 KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
120 MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
121 CANTALUPPI Giulia 2000 F ITA
122 MARECHAL Jade 2000 F FRA
123 VOESTE Mara Sofie 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
124 MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
125 HARSÁNYI Anja 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
126 STAWIARSKA Katarzyna 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
127 EBIGT Leonie 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
128 MORGENROTH Julia 2001 F GER FSC Jena (GER)
129 SHIGIHARA Annalena 2000 F GER OFC Bonn (GER)
130 KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
131 UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
132 JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
133 OKUMUS Busra 2000 F TUR
134 HOLZE Henrietta 1999 F GER TG Münster (GER)
135 JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
136 CASARTELLI Nicole 2000 F ITA
137 MEULENAAR Veerle 2002 F NED SC Noord (NED)
138 SIKE Nora 1999 F HUN Szeged (HUN)
139 THÜRMER Caecilia 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
139 HALABURDA Zofia 2000 F POL AZS AWF Poznan (POL)
141 BALOIU Teodora 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
142 BIEDERMANN Juliane 1999 F GER SC Berlin (GER)
143 FRAOUI Sabrine 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
144 ORTLER Vanessa 1999 F AUT FK Vöcklabruck (AUT)
145 NAGYOVA Kitti 2000 F SVK KS Samorin (SVK)
146 GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
147 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
148 KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
149 KOZLOWSKA Alicja 2000 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
150 ROTSAERT Suzanne 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
151 SUCHOMSKA Zuzanna 2000 F POL AZS AWF Poznan (POL)
152 HANY Noha 2001 F EGY
153 VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
154 HAAS Lisa Camille 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
155 HIRVELÄ Maria 1999 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
156 BALLIRANO Benedetta 2001 F ITA
157 MICHNIEWICZ Julia 2000 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
158 WAUTERS Marjolein 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
159 BUCHWALD Pauline 2000 F GER FSC Jena (GER)
160 KARAKOC Zoe 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
161 MARGUCCIO Alice 2002 F ITA
162 WILL Vanessa 2000 F GER MTV Soltau (GER)
163 1st round MOHAMED Tasneem 1999 F EGY
164 1st round BUTIN BIK Elise 2002 F NED s.v. Beau Geste (NED)
165 1st round RIEDEL Alida 2000 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
166 1st round MCCALLUM Tegan 2001 F GBR Laszlo Fencing Club (GBR)
167 1st round OLEWSKI Sophie 1999 F GER TFC Hanau (GER)
168 1st round KLEIN Hannah Leonie 2000 F GER OFC Bonn (GER)
169 1st round VON FINCKENSTEIN Caroline 2000 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
170 1st round TISO Alice 2001 F ITA
171 1st round MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
172 1st round HUBOLD Lena 2001 F GER FSC Jena (GER)
173 1st round STERZIK Linda 2000 F GER Dresdener FC (GER)
173 1st round GEROSIDERI Penelope 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
175 1st round SCHILLING Verena 1999 F GER Chemnitzer PSV (GER)
176 1st round BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
176 1st round BODA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
178 1st round ROKACH Julia-Jennifer 2000 F GER FSG Ruhr Wattenscheid (GER)
178 1st round HENGELHAUPT Anna 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
180 1st round INTROZZI Margherita 2002 F ITA
181 1st round SCHMIDT Leonie 1999 F GER SC Korb (GER)
182 1st round BACHMANN Lise 2000 F SUI CEM Morges (SUI)
183 1st round TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
184 1st round ROSSIER Anouck 1999 F SUI CEM Morges (SUI)
184 1st round ZEHNER Evelyn 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
186 1st round BONGARD Charlotte 2000 F GER OFC Bonn (GER)
187 1st round VERMOT Léonie 1999 F SUI CEM Morges (SUI)
188 1st round PEAKE Sophie 2001 F GBR
189 1st round DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
189 1st round DRYBOOMS Manon 2002 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
191 1st round HAVLICKOVA Anna 1999 F CZE Serm Liberec (CZE)
192 1st round SWENNEN Annemaine 2000 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
193 1st round KARNATH Nathalie 1999 F GER TG Biberach (GER)
194 1st round HEINRICH-LINDNER Charlotte 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
195 1st round GAUFRETEAU Angeline 2001 F FRA MURET CE (FRA)
195 1st round ABERER Natalie 1999 F SUI CEM Morges (SUI)
197 1st round KNAP Sofia 2000 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
198 1st round BESANA Emma 2001 F ITA
198 1st round HERZIG Sina 1999 F GER FC Schkeuditz (GER)
200 1st round WEEKS Charity 2002 F GBR Laszlo Fencing Club (GBR)
201 1st round DARDA Paulina 2000 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
201 1st round BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
203 1st round HOCH Adriana 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
204 1st round WOLDT Sarah 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
204 1st round BROBERG Carolina 2001 F SWE GFK Göteborg (SWE)
206 1st round GEYER Emma 2001 F GER TFC Hanau (GER)
206 1st round HÖNNGER Laura Sophie 2000 F GER FSC Jena (GER)
206 1st round VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
209 1st round ADLER Laura 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
210 1st round POSLOVSKY Maike 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
210 1st round KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
212 1st round GYORGY Eszter 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
213 1st round PALUCH Aleksandra 2000 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)