Cadet Circuit - Epee Women's U17 Team

Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
Nov 20, 2021 - Nov 21, 2021 | Challenge Mondial | Grenoble
1 N USA       USA
1 N CHIN Isabella 2005 F USA
1 N FALLON Kyle 2006 F USA
1 N GU Sarah 2006 F USA
1 N KHAMIS Yasmine 2006 F USA
2 N ISRAEL       ISR
2 N COHEN Michal 2006 F ISR
2 N FREIREICH Maya 2006 F ISR
2 N KRAVETS Alexandra 2008 F ISR
2 N YIZHAKI Yuval 2005 F ISR
3 N ITALY       ITA
3 N CAVANI Vittoria 2006 F ITA
3 N CRISTOFOLETTO Allegra 2005 F ITA
3 N SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
3 N ZOGNO Federica 2006 F ITA
4 N ITALY 2       ITA
4 N ACCARDI Claudia 2005 F ITA
4 N GIULIANO Barbara 2005 F ITA
4 N LAMONACA Kaja 2005 F ITA
4 N ROSIELLO Giulia 2006 F ITA
Nov 16, 2019 - Nov 17, 2019 | Challenge Mondial | Grenoble
1 N USA       USA
1 N HUSISIAN Hadley 2003 F USA
1 N JOYCE Michaela 2004 F USA
1 N KHAMIS Yasmine 2006 F USA
1 N PARK Faith 2004 F USA
2 N GERMANY       GER
2 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N RUSSIA       RUS
3 N BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
3 N KOLBENEVA Ekaterina 2004 F RUS
3 N POLOZOVA Yulia 2005 F RUS
3 N RUSTAMOVA Anastasiia 2005 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
4 N FRANCE       FRA
4 N CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
4 N DOQUET Anaelle 2005 F FRA
4 N JOUVE Elea 2004 F FRA EPINAL SE (FRA)
4 N SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
Nov 3, 2018 - Nov 4, 2018 | Challenge Mondial | Grenoble
1 N RUSSIA       RUS
1 N BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
1 N GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
1 N KOLBENEVA Ekaterina 2004 F RUS
1 N VOROBIEVA Anastasia 2002 F RUS
2 N RUSSIA 2       RUS
2 N BALYAGINA Anastasiya 2002 F RUS
2 N MORGUNOVA alena 2002 F RUS
2 N RAIKHLINA Evgenia 2002 F RUS Sdushor No3 (RUS)
2 N TURAKALINA Natalia 2002 F RUS
3 N RUSSIA 3       RUS
3 N KHAERTDINOVA Polina 2003 F RUS
3 N MATSKEVICH Svetlana 2002 F RUS
3 N MOSINA Valeriia 2003 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
3 N SUCHKOVA Maria 2002 F RUS
4 N ITALY       ITA
4 N BETTINAGLIO Matilde 2002 F ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
4 N PARMESANI Francesca 2002 F ITA [i] unione Ginnastica Goriziana (ITA)
4 N SIGNORE Ada 2003 F ITA
4 N TEDESCO Lavinia 2003 F ITA
Dec 9, 2017 - Dec 10, 2017 | Challenge Mondial | Grenoble
1 RUSSIA       RUS
1 BALYAGINA Anastasiya 2002 F RUS
1 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
1 KHOROSHEVA Anastasia 2001 F RUS
1 MINNULLINA Ella 2002 F RUS
2 RUSSIA 2       RUS
2 BALAN Anastasiia 2002 F RUS
2 MASLENNIKOVA Sofya 2001 F RUS
2 MIALTON Uliana 2002 F RUS
3 FRANCE       FRA
3 DAURAT Carla 2001 F FRA RAMONVILLE (FRA)
3 KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
3 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
3 VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
4 ISRAEL       ISR
4 DROR Yasmin Bertin 2001 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
4 FEIGIN Nicole 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
4 GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
Nov 26, 2016 - Nov 27, 2016 | Cadet Circuit | Grenoble
1 RUSSIA       RUS
1 BALYAGINA Anastasiya 2002 F RUS
1 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
1 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
1 ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
2 FRANCE       FRA
2 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
2 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
2 LAZES Nora 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
2 VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
3 USA       USA
3 CANDREVA Greta 2002 F USA
3 DANIEL Chloe 2000 F USA
3 GRADY Miriam 2000 F USA
3 KOMAR Sofia 2000 F USA
4 BARBIERI Matilde 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
4 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
4 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
4 PIZZINI Alessia 2001 F ITA CDS Ravennate (ITA)
Nov 21, 2015 - Nov 22, 2015 | Cadet Circuit | Grenoble
1 RUSSIA       RUS
1 KESAEVA Marina 1999 F RUS
1 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
1 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
1 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
2 ROMANIA       ROU
2 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
2 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
2 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
2 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
3 FRANCE       FRA
3 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
3 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
3 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
3 THOMAS Alexandra 1999 F FRA ARGELES SE (FRA)
4 RUSSIA 2       RUS
4 MAVLEKAEVA Adelia 2000 F RUS
4 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
4 RESHETNIKOVA Svetlana 1999 F RUS
4 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
Nov 22, 2014 - Nov 23, 2014 | Cadet Circuit | Grenoble
1 N FRANCE       FRA
1 N LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
1 N LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
1 N NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
1 N VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
2 N USA       USA
2 N KUKADIA Saanchi 1999 F USA
2 N LEE-ELABD Farrah 1998 F USA
2 N MO Belinda 1998 F USA
2 N VIERHELLER Giana 1998 F USA
3 N RUSSIA       RUS
3 N KONOPLEVA Elizaveta 1998 F RUS
3 N NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
3 N SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
3 N YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
4 N RUSSIA 2       RUS
4 N KESAEVA Marina 1999 F RUS
4 N KHUGAEVA Anzhelika 1998 F RUS
4 N SAUMOVA Manana 1999 F RUS
4 N TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
Nov 23, 2013 - Nov 24, 2013 | Cadet Circuit | Grenoble
1 N RUSSIA       RUS
1 N FILINA Daria 1997 F RUS
1 N KASHAEVA Alla 1997 F RUS
1 N TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
1 N YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
2 N FRANCE       FRA
2 N DEPANIAN Fanny 1997 F FRA ST GRATIEN (FRA)
2 N KALONJI Anastasia 1997 F FRA RENNES CSG (FRA)
2 N LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
2 N NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
3 N ITALY       ITA
3 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
3 N CASSANO Alice 1997 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
3 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
3 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
4 N USA       USA
4 N ANTEKEIER Madeline 1997 F USA
4 N LIU Charlene 1997 F USA
4 N NIXON Catherine 1997 F USA
4 N VIERHELLER Giana 1998 F USA
Nov 24, 2012 - Nov 25, 2012 | Cadet Circuit | Grenoble
1 N USA       USA
1 N KEHL Madeline 1997 F USA
1 N LIU Charlene 1997 F USA
1 N NIXON Catherine 1997 F USA
1 N SIRICO Amanda 1996 F USA
2 N RUSSIA       RUS
2 N FILINA Daria 1997 F RUS
2 N KASHAEVA Alla 1997 F RUS
2 N PLAKUNOVA Varvara 1996 F RUS
2 N SKOLYSHEVA Arina 1996 F RUS
3 N RUSSIA 2       RUS
3 N OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
3 N OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
3 N OVERCHENKO Natalia 1996 F RUS
3 N PAVINA Yulia 1997 F RUS
4 N GERMANY       GER
4 N BUNTZ Melissa 1997 F GER
4 N GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
4 N HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
4 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
Nov 27, 2010 - Nov 28, 2010 | European Cadet Circuit | Grenoble
1 N RUSSIA       RUS
1 N KHRAPINA Daniela 1994 F RUS
1 N KHRAPINA Violetta 1994 F RUS
1 N KUZNETSOVA Anastasiya 1994 F RUS
1 N LICHAGINA Yulia 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
2 N GREAT BRITAIN       GBR
2 N LAMB Fawn 1994 F GBR Malvern (GBR)
2 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern (GBR)
2 N MOISEIWITSCH Nina 1994 F GBR
2 N RADFORD Amy 1994 F GBR Malvern (GBR)
3 N FRANCE       FRA
3 N AIT ALI Victoria 1994 F FRA ALBI CE (FRA)
3 N HAZARD Camille 1995 F FRA PARIS UC (FRA)
3 N MAZILIER Juliette 1994 F FRA TAIN TOURNON (FRA)
3 N VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
4 N RUSSIA 2       RUS
4 N BELOUS Alexandra 1994 F RUS Dynamo Moskau (RUS)
4 N MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
4 N RYBAKOVA Tatiana 1994 F RUS Dynamo Moskau (RUS)
4 N VOSTROVA Natalia 1994 F RUS