Back to list

Results

2020 European Championships
CRO Porec
February 27, 2020 - March 2, 2020

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FAVARETTO Martina 2001 F ITA
2 N CIAMPALINI Vittoria 2001 F ITA
3 N CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 F GRE PANELLINIOS (GRE)
3 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
5 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
6 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
7 N ANDREYENKA Hanna 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
8 A RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
9 N DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
11 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
11 N UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
13 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
13 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
15 N PETROVA Elena 2001 F RUS
16 N HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
17 N EROS Nikol 2002 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
18 N TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
19 N SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
20 N KONONOVA Angelina 2001 F RUS
21 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
22 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
22 N MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
24 N ANDREYENKA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
25 N DRUCK Lior 2003 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
26 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
27 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
28 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
29 N TUCKER Ariadna 2004 F ESP
30 N CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
31 N SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
32 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
33 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
34 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
35 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
36 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
37 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
38 N MEMOLI Claudia 2001 F ITA
39 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
40 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
41 N GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
42 N GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
43 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
44 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
45 N SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
46 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
47 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
48 N MCGILLION-MOORE Kaitlyn 2004 F IRL
49 N 1st round WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
50 N 1st round ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
51 N 1st round MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
52 N 1st round VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
53 N 1st round KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
54 N 1st round CLARKE Genevieve 2002 F IRL OFC Bonn (GER)
55 N 1st round NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
56 N 1st round GAYDOS Sofia 2004 F ESP
57 N 1st round NEWTON-HUGHES Phoebe 2001 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
58 N 1st round SAKAC Tia 2004 F CRO MK VMD (CRO)
59 N 1st round GOROBET Ecaterina 2001 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
60 N 1st round KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
61 N 1st round SITOVA Olga 2003 F LAT
62 N 1st round FERNANDEZ ALVAREZ Beatriz 2004 F ESP