Back to list

Results

2020 European Championships
CRO Porec
February 27, 2020 - March 2, 2020

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
2 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
3 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
3 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
5 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
6 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
8 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
9 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
10 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
11 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
12 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
12 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
14 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
15 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
16 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
17 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
18 N CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
19 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
20 N EVANS Cameron 2002 M GBR
21 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
22 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
23 N BIALIAYEV Raman 2000 M BLR MSIT (BLR)
24 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
27 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
28 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
29 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
30 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
31 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
32 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
33 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
34 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
35 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
36 N SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
37 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
38 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
39 N SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
40 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
41 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
42 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
43 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
43 N HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
45 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
46 N SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
47 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
48 N TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
49 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
50 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
51 N ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
52 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
53 N GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
54 N DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
55 N 1st round MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
56 N 1st round TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
57 N 1st round PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
58 N 1st round SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
59 N 1st round AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
59 N 1st round VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
61 N 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
62 N 1st round MCMULLAN Finn 2002 M IRL Fence Like An Olympian (GBR)
63 N 1st round IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
64 N 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
65 N 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
66 N 1st round GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
67 N 1st round ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
68 N 1st round NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
69 N 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
70 N 1st round GIANNOS RIZOS Ilias 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
71 N 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
72 N 1st round CMIEL Martin 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)