Back to list

Results

2020 European Championships
CRO Porec
February 22, 2020 - February 26, 2020

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANCE       FRA
1 N LATAPY Ugo 2003 M FRA PAU SECTION (FRA)
1 N GARRIGUE Remi 2004 M FRA CERGY CE (FRA)
1 N MARUELLE Francois 2003 M FRA DINARD LAMES (FRA)
1 N GUYONNAUD Albin 2004 M FRA OLORON SM (FRA)
2 N ITALY       ITA
2 N NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
2 N TOCCI Leonardo 2003 M ITA
2 N MASTRULLO Marco 2003 M ITA
2 N CANTINI Edoardo 2004 M ITA
3 N RUSSIA       RUS
3 N SPITSYN Nikolai 2003 M RUS
3 N SOMOV Sergey 2003 M RUS
3 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
3 N KISIN Nikita 2003 M RUS
4 N GERMANY       GER
4 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
4 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
4 N HEATHCOCK Colin 2005 M USA TSG Eislingen (GER)
5 N SPAIN       ESP
5 N AGUADO Mario 2003 M ESP
5 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
5 N MORAN Yago 2003 M ESP
5 N OLANGUA Asier 2004 M ESP
6 N BELARUS       BLR
6 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
6 N KUPRYIANAU Ruslan 2003 M BLR SCAF RB (BLR)
6 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
6 N HALAIDZENKA Artur 2004 M BLR
7 N ROMANIA       ROU
7 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
7 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
7 N MIHNEA Andrei 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
7 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
8 N BULGARIA       BUL
8 N VALKOV Angel 2003 M BUL Plovdiv BG (BUL)
8 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
8 N ZLATAROV Georgi 2003 M BUL Korsar (BUL)
8 N STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
9 N TÜRKEY       TUR
9 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
9 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
9 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
9 N ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
10 N GREAT BRITAIN       GBR
10 N HO Ian 2003 M GBR Brentwood School Fencing Club (GBR)
10 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
10 N ALLEN Samuel 2004 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
10 N CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
11 N GEORGIA       GEO
11 N KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
11 N LOMINADZE Luka 2003 M GEO
11 N KHORKHOMELIDZE Aleksandre 2003 M GEO
12 N AZERBAIJAN       AZE
12 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
12 N HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
12 N MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
13 N POLAND       POL
13 N NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
13 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
13 N DZIERNIEJKO Jakub 2003 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
13 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
14 N UKRAINE       UKR
14 N SEMENOV Yehor 2003 M UKR KIEW (UKR)
14 N KUCHERENKO Rostyslav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
14 N HRYHORUK Oleksandr 2003 M UKR
14 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
15 N HUNGARY       HUN
15 N SZABO Marton 2003 M HUN KVSE Budapest (HUN)
15 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
15 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
15 N VIGH Benedek 2004 M HUN VASAS Budapest (HUN)
16 N AUSTRIA       AUT
16 N MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
16 N KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
16 N CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
16 N MÜLLER Vinzenz 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
17 N CZECH REPUBLIC       CZE
17 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
17 N REBICEK Krystof 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
17 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
17 N CACEK Matyáš 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
18 N SLOVENIA       SLO
18 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
18 N SUSTAR Andrej 2005 M SLO SAB Kamnik (SLO)
18 N JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
18 N JEREB Maks 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)