Back to list

Results

2020 Coupe du Danube
SVK Bratislava
January 10, 2020 - January 12, 2020

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
1 N BULYGA Ivan 2004 M RUS
1 N ALOIAN Temur 2003 M RUS
1 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
2 N USA       USA
2 N KELLY William 2003 M USA
2 N YU Vinni 2004 M USA
2 N LEVY Jacob 2004 M USA
3 N CANADA       CAN
3 N WONG Adam 2005 M CAN
3 N HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
3 N LEE Caden 2003 M CAN
3 N WU Alexander 2004 M CAN
4 N BRAZIL       BRA
4 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
4 N FRANCA Giovanni 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
4 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N POLAND       POL
5 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
5 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
5 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
5 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
6 N RUSSIA 2       RUS
6 N IVANOV Alexey 2004 M RUS
6 N MARTYNOVICH Stepan 2003 M RUS
6 N PROZOROV Aleksandr 2004 M RUS
6 N PETROV Bronislav 2005 M RUS
7 N USA 2       USA
7 N AYUPOV Ilya 2003 M USA
7 N EMMER Chase 2004 M USA
7 N OURSLER Charles 2003 M USA
7 N TULYAG Fyze 2003 M USA
8 N UKRAINE       UKR
8 N HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
8 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
8 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
8 N LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
9 N GREAT BRITAIN       GBR
9 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
9 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
9 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
9 N STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
10 A SPAIN       ESP
10 A GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
10 A GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
10 A FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
11 N TURKEY       TUR
11 N SEZER Tan 2005 M TUR
11 N AKIALP Emre 1900 M TUR
11 N KURSUN Omer Behram 2005 M TUR
12 A GREAT BRITAIN 2       GBR
12 A BARBOUR Rhys 2003 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
12 A BRIGGS Jamie 2003 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
12 A DONAGHUE Joe 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
12 A JARVIE Lachlan 2003 M GBR Eltham College FC (GBR)
13 N ROMANIA       ROU
13 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
13 N STOE Ionut 2004 M ROU
13 N SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
14 A CANADA 2       CAN
14 A GERVAIS Joel 2004 M CAN
14 A LI Jiaan 2004 M CAN
14 A WU Nicholas Ze-Wei 2005 M CAN
14 A WAN Jason 2004 M CAN
15 N SWEDEN       SWE
15 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
15 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
15 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
15 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
16 A NETHERLANDS       NED
16 A MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
16 A SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
16 A WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
16 A NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
17 N HUNGARY       HUN
17 N HORVATH Soma 2003 M HUN
17 N BAGDANY Albert 2005 M HUN
17 N MACHEK Vince 2003 M HUN
17 N ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN
18 N ITALY       ITA
18 N POMPILIO Matteo 2003 M ITA
18 N QUINTABA Tommaso 2004 M ITA
18 N RAMPIONI Riccardo 2003 M ITA
18 N POLICANO Ludovico 2004 M ITA
19 N SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
19 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
19 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
19 N LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin (SVK)
19 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
20 N BELARUS       BLR
20 N KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
20 N BUTENKA Uladzimir 2003 M BLR GOUOR-SDUSHOR-3 Brest (BLR)
20 N TSYBULIA Yauheni 2003 M BLR
20 N NIKALAYUK Uladzislau 2003 M BLR
21 N POLAND 2       POL
21 N FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno (POL)
21 N NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno (POL)
21 N LEWICKI Tymon 2004 M POL D'Artagnan Ursynow (POL)
22 N HUNGARY 2       HUN
22 N MAKK Balazs 2004 M HUN Torekves (HUN)
22 N BALINT Almos 2005 M HUN
22 N BUDAHAZY Ambrus 2005 M HUN Torekves (HUN)
23 N NETHERLANDS 2       NED
23 N HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
23 N MOUSSET Tycho 2005 M NED s.v. Ter Weer (NED)
23 N MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
24 N UKRAINE 2       UKR
24 N BILKO Illya 2004 M UKR
24 N TSYBAIEV Lev 2005 M UKR
24 N KHRYSTENKO Kyrylo 2005 M UKR KIEW (UKR)
25 N BULGARIA       BUL
25 N NIKOLOV Dragomir 2005 M BUL Trakiya (BUL)
25 N LECHEV Viktor 2004 M BUL Shumen (BUL)
25 N MLADENOV Lyuboslav 2004 M BUL Shumen (BUL)
25 N ZHELYAZKOV Nikola 2004 M BUL Escalibur (BUL)
26 N SWEDEN 2       SWE
26 N LÖFQUIST Rasmus 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
26 N WIDÉN Emil 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
26 N HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
26 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
27 N ROMANIA 2       ROU
27 N DRAGHICI Sebastian 2005 M ROU
27 N BURCEA Radu 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
27 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
28 N BULGARIA 2       BUL
28 N BONCHEV Preslav 2004 M BUL Escalibur (BUL)
28 N STOYCHEV Velin 2004 M BUL Escalibur (BUL)
28 N MANOLOV Atanas 2004 M BUL
29 N CZECH REPUBLIC       CZE
29 N GERIS Vojtech 2004 M CZE
29 N HUDYMAC Michal 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
29 N CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
29 N KOZAK Pavel 2003 M CZE
30 N CZECH REPUBLIC 2       CZE
30 N HASÍK Jáchym 2005 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
30 N LARYS Matyas 2005 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
30 N ZAPLETAL Jiri 2004 M CZE
30 N CHLEBOUN Matyas 2006 M CZE Serm Ostrava (CZE)
31 N MOLDOVA       MDA
31 N GHERMAN Nikitas 2004 M MDA
31 N BAICEAN Vladislav 2006 M MDA
31 N CECET Nikita 2004 M MDA
31 N POSTOVAN Alex 2004 M MDA
32 N SLOVAKIAN REPUBLIC 2       SVK
32 N KENDERESSY Aron 2005 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
32 N BALOG David 2005 M SVK Akademia sermu (SVK)
32 N BREZOVSKÝ Adam 2005 M SVK
32 N BARBORAK Adam 2005 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
33 N AUSTRALIA       AUS
33 N KHATTAB Luka 2003 M AUS
33 N MORTIMER Julian 2003 M AUS
33 N DANDOLO Christopher 2003 M AUS
33 N GLASSON Joseph 2006 M AUS NSW Fencing Ass (AUS)