Back to list

Results

Héraklész Budapest Cup
HUN Budapest
January 4, 2020 - January 4, 2020

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
2 N NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
3 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
3 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
5 N GALLO Michele 2001 M ITA
6 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
7 N TORRE Pietro 2002 M ITA
8 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
9 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
10 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
11 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
13 N KAKAURIDZE Goga 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
14 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
15 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
16 N OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
17 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
18 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
19 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
20 N RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
21 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 N BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
23 N EFIMOV Hristo 2001 M BUL
24 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
25 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
26 N FERJANI Ahmed 2000 M TUN
27 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
28 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
30 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
32 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
33 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
33 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
35 N YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
36 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
37 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
38 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
39 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
40 N FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
41 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
41 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
43 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
44 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
45 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
45 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
47 N DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
47 N REA Mattia 2001 M ITA
49 N ANDREWS Sean 2000 M AUS
50 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
51 N TANISHITA Naoya 2000 M JPN
52 N TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
53 N HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
54 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
55 N KOH Sean Elisha Tze Li 2002 M SGP SSP (SGP)
56 N PROSSE Mael 2001 M BEL Sabre Noir (BEL)
57 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
58 N MARQUES Tom 2001 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
58 N MATTYUS Sebestyen 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
60 N ASHOUR Omar 2001 M EGY
61 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
62 N RIKITAKE Yuto 2002 M JPN
63 N ZEMIANKEVICH Edgar 2002 M RUS
64 N RAZUMEEV Nikita 2000 M RUS
65 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
66 N CASTELLANI Edoardo 2000 M ITA
67 N SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
68 N KATO Hayato 2001 M JPN
69 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
70 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
71 N ABATE Marco 2002 M ITA
72 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
73 N SZABO Marton 2003 M HUN Kertvaros (HUN)
74 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
75 N ALPAIDZE Mikhail 2002 M RUS
76 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
77 N ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO
78 N LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
79 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
80 N NAGATA Kou 2000 M JPN
81 N KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
82 N MUTO Yuya 2001 M JPN
83 N PRESNOV Nikita 2000 M RUS
84 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
85 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
86 N HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
87 N KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
88 N KWIATKOWSKI Oskar 2003 M POL
89 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
90 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
91 N LOPEZ PLA Adria 2002 M ESP EHB-B (ESP)
92 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
93 N FORNASIR Alberto 2000 M ITA
94 N JALABERT Guilhem 2002 M FRA PAU SECTION (FRA)
95 N TEE Zong Ren 2002 M SGP SSP (SGP)
96 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
97 N KIS-TAMAS Bence 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
98 N FEKETE-KOVACS Mate 2002 M HUN Kertvaros (HUN)
99 N AYDINOZU Alperen 2001 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
100 N HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
101 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
101 N VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
103 N CHARLES Jules 2001 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
104 N DAN Wei Zuo 2004 M SGP
105 N COCIS Tudor 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
106 N KIRA Yuta 2000 M JPN
107 N YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
107 N FREEMAN Sam 2002 M GBR
109 N PADURE Andrei 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
110 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
111 N SZANTO Zoltan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
112 N PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
113 N 1st round MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
114 N 1st round VIGH Benedek 2004 M HUN
115 N 1st round STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
116 N 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
117 N 1st round ZLATEV Velizar 2002 M BUL
118 N 1st round HADERA Ditmar 2001 M CZE SK Houstka (CZE)
119 N 1st round SOLER Pau 2001 M ESP EHB-B (ESP)
120 N 1st round SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
121 N 1st round BARROS Goncalo 2002 M POR
122 N 1st round LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
123 N 1st round KOTI Lorand 2000 M HUN Karpati (HUN)
123 N 1st round MEIXNER Philip 2003 M AUT FU Mödling (AUT)
125 N 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
126 N 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
127 N 1st round NG James Xuan-Xin 2002 M SGP
128 N 1st round GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
128 N 1st round STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
130 N 1st round KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
130 N 1st round PINTER Levente 2002 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
132 N 1st round ICHIOKA Takuya 2000 M JPN
133 N 1st round TOTH Bertalan 2004 M HUN
134 N 1st round NAGAMATSU Taiki 2000 M JPN
135 N 1st round KAWADA Soki 2001 M JPN
136 N 1st round PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
136 N 1st round BROWN Alex 2000 M AUS
138 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
139 N 1st round PETRUCZ Mirko 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
140 N 1st round CHAN Phu Xien 2003 M SGP SSP (SGP)
141 N 1st round KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
141 N 1st round CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
143 N 1st round USEN Hamza Yigit 2003 M TUR
144 N 1st round KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
144 N 1st round GOUGOULIAS Olympios 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
146 N 1st round NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
147 N 1st round ROBERTSON Ewan 2001 M GBR Salle Ossian (GBR)
148 N 1st round POTUCEK Tomas 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
149 N 1st round VERT Loïc 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
150 N 1st round MISKOVIC Matija 2002 M SRB BMK Beograd (SRB)
150 N 1st round PEREIRA Francisco 2002 M POR
152 N 1st round DUARTE Eduardo 2004 M POR
F 1st round QIU Le 2001 M CHN
F 1st round VARUKATTY-GAFOOR Akhil 2002 M SGP