Back to list

Results

2018 European Championships U20
RUS Sochi
March 7, 2018 - March 11, 2018

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
2 FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
3 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
3 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
5 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
6 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
7 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
8 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
9 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
10 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
11 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
12 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
13 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
14 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
15 GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
16 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
17 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
18 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift School (GBR)
19 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
20 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
21 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
22 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam (GER)
23 WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
24 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
25 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
26 TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
27 GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
28 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Activ 8 (GBR)
29 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
30 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
31 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
32 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss Fencing Club (GBR)
33 MARINI Tommaso 2000 M ITA
34 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
35 DE GREEF Stef 1998 M BEL
36 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
37 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
38 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
39 BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
40 GAYDUK Yaroslav 1998 M UKR
41 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
42 CHARREU Jose 1998 M POR
43 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
44 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
45 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
46 GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
47 LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
48 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
49 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
50 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
51 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
52 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
53 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
54 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
55 MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
56 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
57 1st round CRNJAK Tom 1998 M BEL
58 1st round CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
59 1st round PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
60 1st round DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
61 1st round TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
62 1st round STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
63 1st round BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
64 1st round NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
65 1st round STEPANYAN Pargev 1998 M ARM
66 1st round JANICIJEVIC Petar 2000 M SRB MK Silni (SRB)
67 1st round COLL GARI Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
68 1st round DALLAKYAN Armen 2000 M ARM
69 1st round AGOSTINHO Leonardo 1998 M POR
70 1st round KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
71 1st round LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
72 1st round BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
73 1st round BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
74 1st round RUSKI Mateja 2002 M SRB MK Vojvodina (SRB)
74 1st round TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
76 1st round BALIKYAN Henrik 2000 M ARM