Back to list

Results

Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
GER Kenten
November 9, 2013 - November 10, 2013

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TSG EISLINGEN       GER TSG Eislingen (GER)
1 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
1 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
1 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
1 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
2 TSG EISLINGEN 2       GER TSG Eislingen (GER)
2 WALTER Dominik 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
2 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
2 BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
2 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
3 WMTV SOLINGEN       GER [i] WMTV Solingen (GER)
3 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 SCHMITZ Bernhard 1997 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
3 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 BAYER DORMAGEN       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 NOTHEIS Max 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 FC WUERTH KUNZELSAU       GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 ZECEVIC Antonijo 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 BELGIUM       BEL
6 BAETENS Arthur 1997 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
6 VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
6 SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
6 HANKENNE Charles 1998 M BEL
7 KTF MUENCHEN       GER KTF Luitpold München (GER)
7 REISENAUER David 1997 M GER KTF Luitpold München (GER)
7 TOST Max 1998 M GER KTF Luitpold München (GER)
7 TRETTER Franz 1997 M GER KTF Luitpold München (GER)
7 PAN Yang 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
8 FSV MULHEIM       GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
8 SCHLICHT Julius Wilhelm 1999 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
8 HEIN Yannick Thorsten 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
8 HENKE Jan 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
9 TSV WEILHEIM       GER TSV Weilheim (GER)
9 BERGER David 1998 M GER TSV Weilheim (GER)
9 BEER Gregor 1999 M GER TSV Weilheim (GER)
9 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 NETHERLANDS       NED
10 THEIJSSEN Rik 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
10 BOS Mathijs 1997 M NED s.v. Surtout (NED)
10 FAAS Kilian 1997 M NED s.v. Surtout (NED)
11 BELGIUM 2       BEL
11 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
11 POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
11 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
11 VEREECKE Bjarne 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
12 FC WUERTH KUENZELSAU 2       GER FC Würth Künzelsau (GER)
12 HEINS Michel 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
12 WAGNER Levin 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
12 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
13 KTF MUENCHEN 2       GER KTF Luitpold München (GER)
13 LUDWIG Linus 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
13 ZAGERMANN Tizian 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
13 BARBA Cesare 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
13 FALB Moritz 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
14 BAYER DORMAGEN 2       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 KREISEL Lars 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 KREISEL Björn 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
15 BELGIUM 3       BEL
15 BOONE Bênoit 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
15 DELTOUR Axel 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
15 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
15 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 TSV KENTEN       GER TSV Kenten (GER)
16 KAUNE Simon 1999 M GER TSV Kenten (GER)
16 KANZLER Florian 1998 M GER TSV Kenten (GER)
16 SCHNEIDER Arno 1997 M GER TSV Kenten (GER)
16 GEHLEN Tim 1999 M GER TSV Kenten (GER)