Back to list

Results

2013 Deutsche Meisterschaft
GER Nürnberg
May 25, 2013 - May 26, 2013

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 PAPP Bence-Aron 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 KRAUSE Constantin 1996 M GER TV Wetzlar (GER)
3 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 KÜHNER Tim 1996 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
7 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
8 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER Herner TC (GER)
10 HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
11 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
13 PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
15 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
16 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 MÖLLER Moritz Leonard M. 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
19 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 SCHNEIDER Arno 1997 M GER TSV Kenten (GER)
21 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
22 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 POLZER Adrian 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
24 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
25 BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
26 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
28 KÜCHLER Gian-Luca 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
29 HAMELMANN Martin 1996 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
30 HOLZ Tom 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
31 TRETTER Franz 1997 M GER KTF Luitpold München (GER)
32 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
33 KOST Philipp-Marius 1996 M GER MTV Giessen (GER)
34 ENDL Christian 1996 M GER MTV Giessen (GER)
35 EISENTRÄGER Moritz 1996 M GER TV Alsfeld (GER)
36 MROß Maximilian Jan 1996 M GER TG Herford (GER)
37 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
38 HENKE Jan 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
38 BRÜGGENTHIES Till 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
40 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
42 BÜCHNER Roman 1998 M GER Königsbacher SC (GER)
43 BRACHT Sascha 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
44 BERGER David 1998 M GER TSV Weilheim (GER)
45 BEER Gregor 1999 M GER TSV Weilheim (GER)
46 BUDDE Leonard 1998 M GER Herner TC (GER)
47 RATH Elias 1998 M GER OFC Bonn (GER)
48 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
49 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
50 KRAUS Leon 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
51 EVENIUS Noah 1997 M GER MTV Giessen (GER)
52 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
53 WALTER Dominik 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
54 SCHMITZ Bernhard 1997 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
55 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
56 BÜHLMEIER Florian 1997 M GER FC Fürth (GER)
57 SCHLICHT Julius Wilhelm 1999 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
58 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
59 BRANDT Florian 1996 M GER TSV Grünwald (GER)
60 HEIN Yannick Thorsten 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
61 BAUER Johannes 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
62 JANTZEN Erik 1999 M GER PSV Rostock (GER)
63 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
64 FABISZAK Maximilian 1997 M GER FK Hannover (GER)
65 1st round DALFERTH Konstantin 1998 M GER MTV Giessen (GER)
65 1st round BUTTER Sierk 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
67 1st round PRIBIL Marc 2000 M GER TSG Eislingen (GER)
68 1st round HEINS Michel 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
69 1st round DAHLBÜDDING Ferdinand 1997 M GER TG Herford (GER)
70 1st round GRILL Nikolas 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
71 1st round FUCHS Jannick 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
72 1st round KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
73 1st round STEINEBACH Manuel 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
73 1st round FROSCHAUER Stefan 1996 M GER KTF Luitpold München (GER)
75 1st round ECKL Timon 1997 M GER TV Neckargemünd (GER)
76 1st round GMEINER Moritz 1997 M GER MTV Mainz (GER)
77 1st round TALMON Marius 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
78 1st round ENDLICHER Erik 1997 M GER PSV Rostock (GER)
79 1st round ZAGERMANN Tizian 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
80 1st round THUMANN Finn 1997 M GER TV Emden (GER)
81 1st round BREMORA Thorfinn Zsolt 2000 M GER TSG Eislingen (GER)
82 1st round GAIL Paul 1997 M GER TSV Kenten (GER)
83 1st round KRÜSS Thore 1996 M GER FC TuS Stuttgart (GER)