Back to list

Results

2013 Deutsche Meisterschaft
GER Meiningen
May 11, 2013 - May 12, 2013

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 BORRMANN Constanze-Viktoria 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 FARKAS Kristina 1996 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 DERR Patricia 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
7 SODEMANN Elisa 1996 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
8 BUNTZ Melissa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 WEILER Yvonne 1996 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
10 TRAUB Hannah 1996 F GER TSG Reutlingen (GER)
11 BAZAHICA Laura 1996 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
12 STARMÜLLER Deborah 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 KRAVCHENKO Margarita 1996 F GER OSC Potsdam (GER)
15 HÜLSHÖRSTER Henrike 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
16 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
17 GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
18 KROLL Paula 1996 F GER FC Leipzig (GER)
19 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
20 MAKHOVSKA Florina 1997 F GER EFG Essen (GER)
21 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
22 BITTNER Kendra 1997 F GER Herner TC (GER)
23 PAN Christina Huiqi 1999 F GER Mannheimer FC (GER)
24 BUCHHOLZ Coralie 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
25 HESDAHL Joanna 1996 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
26 WENZLAFF Meike 1996 F GER MTV Saalfeld (GER)
27 MATONDO Olivia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
28 GÜNTHER Sophie 1999 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
29 ODENTHAL Lisa Marie 1997 F GER Rheydter TV (GER)
30 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
31 HEES Ronja 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 WEIGAND Laura 1998 F GER FC Leipzig (GER)
33 BRAUN Gina 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 ERDMENGER Maria 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
35 KUCHALSKI Lea 1998 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
36 BÜRGER Isabelle 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
37 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
38 GERATZ Alicia 1998 F GER OFC Bonn (GER)
39 COUROUBLE Marie 1998 F GER Lüdenscheider TV (GER)
40 SOMMER Katrin 1996 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
41 MARIEN Isabell 1997 F GER Fechterring Hochwald (GER)
42 GÜNTHER Anaelle 1999 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
43 WIEDMANN Anne Leonie 1998 F GER OFC Bonn (GER)
44 SOMMER Fiona 1996 F GER MTV Saalfeld (GER)
45 GSCHING Kristina 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
46 KLEIN-BÖLTING Tabea 1996 F GER Fencing Team Bocholt (GER)
47 KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
48 DITTMAR Johanna 1997 F GER TG Schweinfurt (GER)
49 JONAS Anna 1996 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
50 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Offenbach (GER)
51 MANTAI Karina 1998 F GER TSF Ditzingen (GER)
52 LIPPERT Melanie 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
53 EYER Leonie 1998 F GER TG Rohrbach (GER)
54 JAHN Julia 1997 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
55 SCHAAF Juliane 1998 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
56 HEPPER Laura 1997 F GER FSV Görlitz (GER)
57 MAJER Katharina 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
58 CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
59 LUTZ Katharina 1996 F GER TSG Reutlingen (GER)
60 PRIMBS Vanessa 1996 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
61 DU Ya Li 1996 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
62 MÜLLER-BERGH Ann-Kathrein 1997 F GER FG Segeberg (GER)
63 KLEINER Katharina 1997 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
64 FREIER Sina 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
65 1st round WELTJEN Franka 1996 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
66 1st round MILLUTAT Constanze Beatrice 1997 F GER Lüdenscheider TV (GER)
67 1st round KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
68 1st round JUNG Katharina-Sophia 1996 F GER
69 1st round CRUSTEWITZ Djamila 1998 F GER FC Leipzig (GER)
70 1st round BERKENHAGEN Hannah 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
71 1st round HÄHNEL Rike 1998 F GER TV Wetzlar (GER)
72 1st round FROHNERT Phoebe 1996 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
73 1st round MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
74 1st round SCHRÖDER Jenny 1999 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
75 1st round AXMANN Vanessa 1997 F GER Wuppertaler FC (GER)
76 1st round JERUSALEM Alicia 1996 F GER Neuwieder FC (GER)
77 1st round RATHGEBER Inken 1996 F GER TV Alzey (GER)
78 1st round SCHIFFNER Nele 1998 F GER OSC Potsdam (GER)
79 1st round SEEBERG Fenja 1998 F GER FC Oldenburg (GER)
80 1st round SIEBELS Fenja 1997 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
81 1st round STAHNKE Anna 1999 F GER FG Segeberg (GER)
82 1st round BRACHERT Denise 1996 F GER TSV Schwaben Augsburg (GER)
83 1st round ADOMAT Margareta 1998 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
84 1st round EMRICH Merle 1998 F GER TSV Korbach (GER)
85 1st round ENGELMANN Julia 1998 F GER Osnabrücker SC (GER)
86 1st round STILL Irena 1996 F GER TSV Schwaben Augsburg (GER)
87 1st round BUSSE Chilja 1996 F GER FK Hannover (GER)
87 1st round LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
89 1st round VON GABLENZ Dorothea 1996 F GER FC Oldenburg (GER)
90 1st round POPA Andreea 1998 F GER TV Wetzlar (GER)
91 1st round GANSWEIDT Katharina 1996 F GER MTV Braunschweig (GER)
92 1st round LINOW Solveig 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
93 1st round MAYWALD Lu 1998 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
94 1st round HUSTER Carmen 1997 F GER Neuwieder FC (GER)
95 1st round KÜBLER Katharina 1997 F GER TV Waldshut (GER)
96 1st round LEOPOLD Michelle 2000 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)