Back to list

Results

2013 World Championships Cadets/Juniors
CRO Porec
April 6, 2013 - April 15, 2013

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
2 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
3 D'ARMIENTO Francesco 1994 M ITA
5 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
6 GORDON Shaul 1994 M CAN
7 ZHOU Ziqiu 1996 M CHN
8 OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
9 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
10 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
12 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
14 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
15 ISKANDAROV Vyacheslav 1993 M RUS
16 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
17 AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
18 CURATOLI Luca 1994 M ITA
18 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
20 SEITZ Tom 1994 M FRA PARIS USM (FRA)
21 CHUNG Hojin 1994 M KOR
22 STREETS Kaito 1994 M JPN
22 TIAN Yue 1993 M CHN
24 KIM Chang Jae 1994 M KOR
25 ELSISSY Ziad 1994 M EGY
26 CSABA Marton Bence 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
27 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
28 CARVAJAL Jesus 1995 M VEN
29 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
30 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
31 IAM Chung Yin 1994 M HKG
32 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
33 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
34 BOUKAS Evangelos 1993 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
35 CUELLAR Sebastian 1996 M COL
36 PASKOV Pancho 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
37 ARFA Fares 1994 M CAN
38 HUANG Lulu 1996 M CHN
39 ROMERO Eliecer 1994 M VEN
40 KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
41 BAHER ARESBARAN Farzad 1993 M IRI
42 LARA Eduardo 1995 M MEX
43 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
44 CHORCHOWSKI Kewin 1995 M POL KKSz Konin (POL)
45 KARABINSKI Artsiom 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
46 TAMOY Luis 1993 M VEN
47 ZDIRI Ridha 1995 M TUN
48 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
49 TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
50 AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
50 DAVOLI Roberto 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
52 RASKOSOV Dmytro 1993 M UKR KIEW (UKR)
53 HARIMA Ryuta 1993 M JPN
54 DE LA FUENTE Diego 1993 M ESP CEL-M (ESP)
55 ANISKOV Sergey 1994 M KAZ
56 DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
57 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
58 ZAPOROJCENCO Nicolai 1994 M MDA CSTA Bucuresti (ROU)
59 CHOY Yu Yong 1997 M SGP
60 WAFAEY Mokhtar 1996 M EGY
61 BURNEV Lyuboslav 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
62 MOON Sung Bin 1994 M KOR
63 FERJANI Fares 1997 M TUN
64 HANUS Adam 1995 M CZE SK Houstka (CZE)
65 1st round HERNANDEZ FLORES Javier Alejandro 1997 M MEX
66 1st round TSANG Tsz Hin 1995 M HKG
67 1st round UKLEBA David 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
68 1st round PEREDA Fernando 1994 M ESP CEB-M (ESP)
69 1st round PEZZI Enrico 1994 M BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
70 1st round FAZYL Shynggys 1994 M KAZ
71 1st round ESTEVES Nuno 1995 M POR Oxford FC (GBR)
72 1st round TANDAI Sho 1993 M JPN
73 1st round MIRANDA Ignacio Jose 1993 M ARG
74 1st round AMER Mohamed 1997 M EGY
75 1st round POTOU Orestis-Kyriakos 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
76 1st round FAWKES Boston 1998 M AUS
77 1st round LAMBERT Pascal 1995 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
78 1st round KURT Kemal Arda 1994 M TUR [i] EFE SK Ankara (TUR)
79 1st round JONSSON Hilmar Orn 1994 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
80 1st round MANDOV Ivan 1998 M BUL
81 1st round SEPULVEDA ROMERO Daniel 1995 M COL
82 1st round BENCHEHIMA Fares 1993 M ALG
83 1st round DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
84 1st round CORREA VILA Luis 1996 M COL
85 1st round LEU Clive Yi Yang 1994 M SGP
86 1st round SLANKARD Kirk 1993 M GBR Canterbury FC (GBR)
87 1st round LI Sze Hou Adrian 1994 M HKG
88 1st round MATEISIN Piotr 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
89 1st round ANDO Kohei 1994 M JPN
90 1st round VAN HOFFELEN Camille 1993 M GBR ANTIBES (FRA)
91 1st round WHITAKER Arthur 1994 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
92 1st round BALLO Boubacar 1996 M MLI
93 1st round EL FALJI Walid 1994 M MAR
94 1st round ACUNA RAMIREZ Adrian 1996 M MEX
95 1st round MORAVEC Tomas 1995 M CZE SK Houstka (CZE)
96 1st round GONZALEZ DALMASY Jose M 1996 M PUR
97 1st round KOEN Riekert 1995 M RSA Wits Johannesburg (RSA)
98 1st round FUCIK Jan 1994 M CZE SK Houstka (CZE)
99 1st round RAPACH Lucas 1994 M BRA SOGIPA Porto Alegre (BRA)
100 1st round WOLSKI Samuel 1995 M RSA UCT Cape Town (RSA)
101 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG
102 1st round KOEN Wikus 1993 M RSA OFC Johannesburg (RSA)
102 1st round NURALIEV Shakhboz 1993 M TJK
104 1st round KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
F SIADI YABUYA Yane 1997 M COD
F ALFADHLI Abdulmalek 1995 M KUW
F MONGONDJI Cedrick 1994 M COD