Back to list

Results

2019 Deutsche Sparkasse am Niederrhein Meisterschaft
GER Moers
May 25, 2019 - May 26, 2019

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HÖPFL Amelie 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N MEIßNER Sophia 2006 F GER FC Moers (GER)
3 N KUHRING Fanny 2006 F GER SC Berlin (GER)
3 N SCHNARR Sophia 2006 F GER TFC Hanau (GER)
5 N SEIFFERT Veranika 2006 F GER FG Rotation Berlin (GER)
6 N GAMKE Ella 2006 F GER TV Markkleeberg (GER)
7 N ENGLER Eva 2006 F GER FC Moers (GER)
8 N HOFFMANN Lina 2006 F GER PSV Weimar (GER)
9 N ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
10 N ROHNER Emilia 2006 F GER SC Berlin (GER)
11 N METZ Thea 2006 F GER TFC Hanau (GER)
12 N BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
13 N LÜBEN Clara-Marlene 2006 F GER SC Berlin (GER)
14 N ARNOLD Stella 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
15 N RIDDER Reimut 2006 F GER Dürener FC (GER)
16 N BUCHWALD Lisbeth 2006 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
17 N TROPMANN Anastasia 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 N MÜLLER Annika 2006 F GER FSC Jena (GER)
19 N KUCHENBECKER Paula 2006 F GER FC Schkeuditz (GER)
20 N SELMAYR Sarah 2006 F GER TV Feldkirchen (GER)
21 N KAST Lara 2006 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
22 N KOSIN Svenja 2006 F GER FC Moers (GER)
23 N FRANKE Lena Inken 2006 F GER TV Haueneberstein (GER)
24 N SALIM Leila Yasmin 2006 F GER FS TV Langen (GER)
25 N LUPA Celina 2006 F GER TG Frankenthal (GER)
26 N MÖNNIGHOFF Mara Maria 2006 F GER [i] FC im VfL Bochum (GER)
27 N TROST Michelle 2006 F GER SV Esslingen (GER)
28 N BURT Elena 2006 F GER TV Jahn Siegen (GER)
29 N STRONGOLI Erika 2006 F GER SKG Oberhöchstadt (GER)
30 N ASCHERL Emily 2006 F GER TG Frankenthal (GER)
31 N DURAND Yunah 2006 F GER USC Magdeburg (GER)
32 N KÖSE Suranur 2006 F GER TSF Welzheim (GER)
33 N Round MÜLLER Jette 2006 F GER TG Münster (GER)
34 N Round KÖRNER Laura 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 N Round MICKOLEIT Mathilda 2006 F GER FG Schwerin (GER)
36 N Round DEMEL Freya 2006 F GER Darmstädter FC (GER)
37 N Round HUBOLD Pia 2006 F GER FSC Jena (GER)
38 N Round JANßEN Linnea 2006 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
39 N Round NYROVA Veronika 2006 F GER TSV Bad Kissingen (GER)
39 N Round LOOSCHELDERS Charlotte 2006 F GER VFL Merkur Kleve (GER)
41 N Round PFOUGA Lara 2006 F GER Darmstädter FC (GER)
42 N Round HEINRICHS Lea 2006 F GER OFC Bonn (GER)
43 N 1st round TRAPP Rabea 2006 F GER SC Korb (GER)
44 N 1st round SCHÄTZLE Johanna 2006 F GER TV Haueneberstein (GER)
45 N 1st round LUBBE Stella 2006 F GER USC Magdeburg (GER)
46 N 1st round ROTHE Catherine 2006 F GER MTV Mainz (GER)
47 N 1st round EGER Lilly 2006 F GER SC Korb (GER)
48 N 1st round MERZ Luisa 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 N 1st round KESSNER Ida 2006 F GER KTF Luitpold München (GER)
49 N 1st round STEFFEN Nele 2006 F GER FC Moers (GER)
49 N 1st round VOGL Emily 2006 F GER TV Cannstatt (GER)
52 N 1st round BIPPES Clara 2006 F GER TV Haueneberstein (GER)
0 F BÜHLEN Julie 2006 F GER VFL Kirchheim (GER)
0 F KORB Leonie 2006 F GER FC Konstanz (GER)