Back to list

Results

2019 World Championships
POL Torun
April 6, 2019 - April 14, 2019

Sabre Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIKHAILOVA Alina 1999 F RUS
2 N BOTELLO Natalia 2002 F MEX
3 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
3 N TARICCO Benedetta 2001 F ITA
5 N JIJIEISHVILI Lika 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
6 N PUSZTAI Liza 2001 F HUN BVSC (HUN)
7 N DROZD Dariya 2001 F RUS
8 N JOHNSON Edith 2000 F USA
9 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
10 N JEON Suin 1999 F KOR
11 N NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC (HUN)
12 N UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
13 N LEE Hyunjeong 1999 F KOR
14 N BERCZY Dorottya 1999 F HUN BVSC (HUN)
15 N EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 N SMIRNOVA Margarita 1999 F UKR Musketeer Odessa (UKR)
17 N JEON Hayoung 2001 F KOR
18 N SHOROKHOVA Anastasia 2001 F RUS
19 N FOX-GITOMER Chloe 2000 F USA
20 N ISMOILOVA Sevinch 2001 F UZB
21 N FOON Kim 2001 F MEX
22 N GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 N TAKASHIMA Risa 1999 F JPN
24 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
25 N DAGHFOUS Yasmine 2000 F TUN
26 N ZHOU Leyao 2000 F CHN
27 N WAKITA Jumi 1999 F JPN
28 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN TFSE (HUN)
29 N HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
30 N TAN Kai Li Christine 2002 F SGP
31 N TSUKINO Kyoko 2000 F JPN
32 N SUZANNE Coline 1999 F FRA ORLEANS CE (FRA)
33 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
34 N TANIYAMA Suzuka 1999 F JPN
35 N ZHUANG Chenyi 2000 F CHN
36 N KOROLEVA Anna 1999 F RUS
36 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
38 N BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
39 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
40 N LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
41 N PROCHENKO Valeriia 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
42 N JENKINS Ryan 2001 F USA
43 N KURZYNA Urszula 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
44 N HONG Haeun 1999 F KOR
45 N ESPINOSA VELOSO Candela Belen 2002 F ARG
46 N CHARKVIANI Tamari 2002 F GEO FC Kutaisi (GEO)
47 N MORALES LINARES Jessica Yolima 2001 F COL
48 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
49 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
50 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
51 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
52 N ARPINO Giulia 1999 F ITA SAL Lugano (SUI)
53 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
54 N CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
55 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
56 N ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
57 N POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
58 N RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
59 N VESTIDELLO Maddalena 2001 F ITA
60 N VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
61 N POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
62 N MONTOYA Paula 2001 F ESP
63 N NI Deyuan 1999 F CHN
63 N ZHENG Yanhua 2000 F CHN
65 N ONG Jessica Shu Hui 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
66 N AHADOVA Aysel 2001 F AZE
67 N DAYIBEKOVA Zaynab 2002 F UZB
68 N BURKE Nora 2000 F USA
69 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
70 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
71 N CHEMKHI Khadija 2000 F TUN
72 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
73 N FREBAULT Jeanne 2001 F COD ORLEANS CE (FRA)
74 N BEN AZIZI Nadia 2002 F TUN
75 N SALGADO Melanie 2001 F MEX
76 N TRIANTAFYLLI Eleftheria Ilianna 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
77 N CONSCIENCE Pauline 1999 F FRA PARIS RCF (FRA)
78 N TIPISCA Catrinel 2000 F ROU CSM IASI (ROU)
78 N WEE Nicole Sher Tynn 2000 F SGP SSP (SGP)
80 N CHAN Yin Fei 2000 F HKG
81 N BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
82 N FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
83 N TAYLOR Beth 2000 F IRL
84 N CHU Wing Kiu 2001 F HKG
84 N NAKHIPBEK Zhadyra 2001 F KAZ
86 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
87 N MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
88 N 1st round SMIRNOVA Yelizaveta 1999 F KAZ
89 N 1st round AHMED Mariam 2000 F EGY
90 N 1st round BUGAEVSCHI Vladislava 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
91 N 1st round BUGAEVSKI Natalia 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
92 N 1st round BOLAT Alina 1999 F KAZ
93 N 1st round LEE Kar Moon 2000 F SGP SSP (SGP)
94 N 1st round LEE Luiza 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
95 N 1st round PEREZ Ainhoa 2001 F ESP
96 N 1st round USNATDINOVA Aysuliu 2000 F UZB
97 N 1st round CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
97 N 1st round STANIMIROVA Elitsa 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
99 N 1st round PHOKAEW Tonkhaw 2002 F THA
100 N 1st round BATISTA ARIZON Yanet Mariela 1999 F CUB
100 N 1st round TSUKHISHVILI Mariami 1999 F GEO
102 N 1st round THOMSON Catriona 2001 F GBR
103 N 1st round MOOLCHANDANEY Simran 2001 F CHI
104 N 1st round BENCHEKOR Naila 2004 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
104 N 1st round EFIMOVA Ioanna 1999 F BUL Svechnikov (BUL)
106 N 1st round APRASIDZE Ana 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
107 N 1st round SPICHEVA Sofiya 2001 F KAZ
108 N 1st round ELBAKRY Jana Sherif 2004 F EGY
109 N 1st round TSAPATSARIS Anika 2000 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
110 N 1st round TOGAYMURODOVA Shakhnoza 2002 F UZB
111 N 1st round ROZAS Javiera 2000 F CHI
112 N 1st round PIOVANETTI Diana 2003 F PUR
113 N 1st round WONAME Kelsey Victoria Afriyie 2004 F GHA
114 N 1st round ONGPIPATTANAKUL Virin 2003 F THA
115 N 1st round FRAATZ Kreestel 2000 F GUA
116 N 1st round SALEH Zeina 2004 F EGY