Back to list

Results

2019 World Championships
POL Torun
April 6, 2019 - April 14, 2019

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
2 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
3 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
3 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
5 N NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
6 N HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
7 N EWART Stephen 1999 M USA
8 N AN Taeyeong 2000 M KOR
9 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
10 N RUDYKH Daniil 1999 M RUS
11 N GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
12 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
13 N NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
14 N OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
15 N SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
16 N LIU Yongchuang 1999 M CHN
17 N BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
18 N KANG Hongcheol 1999 M KOR
19 N SANUDO Carlos 2000 M MEX
20 N CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
21 N WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
22 N TAJIRI Kodai 1999 M JPN
23 N SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
23 N JANG Minhyeok 2000 M KOR
25 N PAVLOV Kiril 2001 M KAZ
26 N ENGLISH Alexander 2000 M AUS
27 N JIANG Keli 2001 M CHN
28 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
29 N AVRAMIDIS Theodoros 2002 M GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
30 N POSTMA Randy 1999 M NED FC Almere (NED)
31 N KOROVIN Igor 2000 M RUS
32 N THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
33 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
34 N KALININAS Leonardas 2000 M LTU
35 N YATES Domenic 1999 M AUS
36 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
37 N SPIRIN Mikhail 2000 M RUS
38 N GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
39 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
40 N RYKUNOU Dzmitry 1999 M BLR
41 N SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
41 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
43 N LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
44 N LAZZAROTTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
45 N WANG Xuedong 1999 M CHN
46 N PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
47 N MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
48 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
49 N ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
50 N VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
51 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
52 N SELLS Alexander 2000 M AUS
53 N GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
54 N SHABAN Mohanad 2000 M EGY
55 N FAVRE Hadrien 2001 M SUI FCB Bern (SUI)
56 N MASUDA Yohito 1999 M JPN
57 N MA Xiao 2001 M CHN
58 N TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
59 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
60 N DERKSEN Ruben 2000 M NED s.v. Scaramouche (NED)
61 N HO Hon Kiu 2000 M HKG
62 N DE MOLA Daniel 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
63 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
64 N LAU Ho Chuen 2000 M HKG
65 N MECKE Cedric 2000 M USA
66 N BENDE Bence 1999 M HUN SZVASE Szombathely (HUN)
67 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
68 N PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
68 N STRAUMOY Truls 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
70 N ROJAS Rafael Gerardo 2002 M MEX
71 N NAVARRO Yago 1999 M ESP CNE-NA (ESP)
72 N RAMADAN Ibrahim 2001 M EGY
73 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
73 N CIKA Doruk 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
75 N ZHULINSKIY Nikita 2002 M KAZ
76 N KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
77 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
78 N CHINGAKHAM Jetlee Singh 2001 M IND
79 N CHAKAROV Ilia 1999 M BUL Cherno more 69 (BUL)
80 N BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
81 N CAICEDO Fabian 1999 M VEN
82 N CONTREPOIS Simon 1999 M FRA TOULON VAR (FRA)
83 N VALDERRAMA Jorge 2001 M CHI
84 N BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
85 N BESTER Christiaan 2002 M RSA TUKS Pretoria (RSA)
86 N ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
86 N HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
88 N MONCADA Alejandro 2001 M VEN
89 N CHEONG Jefferson Jia Hui 2000 M SGP SSP (SGP)
89 N NOGANOWICZ Karol 2001 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
91 N CHAN Xavier Jun Xi 2001 M SGP SSP (SGP)
92 N BIRO David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
93 N EAST William 1999 M GBR
93 N KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
95 N VINNITCHOUK Ted 2002 M CAN
96 N FRAZAO Miguel 2002 M POR CAE (POR)
97 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
98 N MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
98 N FAFARD Fynn 2000 M CAN
100 N LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
101 N SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
102 N BRYKNER Matyas 2001 M CZE SC Praha (CZE)
103 N MUMINOV Nodirbek 2000 M UZB
104 N ULMANEN Kasper 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
105 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
106 N SINGKHAM Nattiphong 2001 M THA
107 N GONELL Gerard 2000 M ESP SEA-T (ESP)
108 N GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
109 N BUSTOS Joaquin 2001 M CHI
109 N GORNOVSKY David 2003 M CAN
111 N ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
111 N KAM Chun Ho 1999 M HKG
113 N SALZER Matej 2001 M CZE SC Praha (CZE)
114 N EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
115 N KIM Daejin 1999 M KOR
116 N JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
117 N ZLENKO Daniels 2000 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
118 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
119 N TALIOTIS Alexandros 2002 M CYP Nicosia FC (CYP)
120 N LOMBANA MARTINEZ Simon 2002 M COL
121 N KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
122 N SAURI Leandro 2000 M MEX
123 N SERNADAS Tomas 2001 M POR CAE (POR)
124 N JUBAULT Samuel 1999 M FRA CONFLANS PLM (FRA)
125 N ALFADHLI Ali 2002 M KUW
126 N MAKRIS Dimitrios 2001 M GRE VICTORIA ATHENS (GRE)
127 N PIACHYNSKI Uladzislau 1999 M BLR
128 N KANETAKA Taijoh 2000 M JPN
129 N DERKACH Andriy 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
130 N DJATSUK Filipp 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
131 N SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
132 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
133 N WONG Chun Hin 2002 M HKG
133 N GULIYEV Barat 2002 M AZE
135 N SANER Harry 2000 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
136 N CHALOEMCHANEN Chinnaphat 2002 M THA
137 N TAKEI Ryusei 2001 M JPN
138 N 1st round JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
138 N 1st round MAHAMUD Gonzalo 2001 M ESP SAES-BU (ESP)
140 N 1st round ABDELBAKY. A Amr 2002 M EGY
141 N 1st round BALLIVIAN Jose Fernando 1999 M BOL
141 N 1st round FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
143 N 1st round HAN Elliot Yi Heng 2002 M SGP MDF (SGP)
143 N 1st round MORRISON Dylan 2001 M GBR
145 N 1st round BELOT Antoine 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
146 N 1st round MUMINOV Mirzoulugbek 2003 M UZB
146 N 1st round COHEN Yonatan 2003 M ISR
148 N 1st round PEREZ Reynaldo Jr. 2000 M PHI
149 N 1st round LIN Zhong-Wei 2002 M TPE
150 N 1st round GARCÍA MUÑOZ Guilhermo Andres 2003 M BOL
151 N 1st round SANTIBANEZ Felipe 2003 M CHI
152 N 1st round PAVLIK Matyas 2000 M CZE SC Praha (CZE)
153 N 1st round NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
154 N 1st round KRARIA Mohamed Cherif 2004 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
155 N 1st round ASSMANN Timothy 2002 M NED s.v. Scaramouche (NED)
156 N 1st round VAG-URMINSKY Paul Frantisek 2000 M CAM
157 N 1st round KRASTEV Dimitar 2000 M BUL Levski (BUL)
158 N 1st round FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
159 N 1st round GABITOV Ilnur 1999 M KAZ
160 N 1st round PUENGKUNTOD Jadsadaporn 2002 M THA
161 N 1st round ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
162 N 1st round AL MAAZMI Mohamed 2002 M UAE Al Sharjah SCC (UAE)
163 N 1st round GONZALEZ Felipe 2000 M CHI
163 N 1st round BAUTISTA Jian Miguel 2001 M PHI CEFL Florimont (SUI)
165 N 1st round AHMED Saif 2002 M UAE Dubai FC (UAE)
166 N 1st round JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
167 N 1st round LISIN Refael 2002 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
168 N 1st round DALE George 2001 M AUS
168 N 1st round PULIDO Diego 2000 M VEN
170 N 1st round PEREZ ONDARTS Lucio 2002 M ARG
171 N 1st round BELSELAH Khalid 2001 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
171 N 1st round DEMKOVICH Kirill 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
173 N 1st round BOLANOS Tiago 1999 M POR CAE (POR)
174 N 1st round WU Hsiang-Ching 2002 M TPE
174 N 1st round RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
176 N 1st round ARIAS Julio 2001 M PAN
177 N 1st round CHAVEZ Ismael 2004 M MEX
178 N 1st round CHIU Chun-Yang 2003 M TPE
179 N 1st round LIMA Sebastiao 2002 M POR CAE (POR)
180 N 1st round HASSAN Sultan 2004 M KUW
180 N 1st round DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
180 N 1st round ATANASOV Marin 1999 M BUL
180 N 1st round SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
184 N 1st round ZAKI Adem Feris 2003 M QAT
185 N 1st round ALGHANEM Hasan 2002 M KUW
186 N 1st round MINCHEV Evgeni 2001 M BUL Cherno more 69 (BUL)
187 N 1st round BELSELAH Omar 2004 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
187 N 1st round STEBLAJ Dominik 2000 M SLO
189 N 1st round BUCAD Joseph David 2001 M PHI
190 N 1st round ALFAHAD Abdullah 2004 M KUW
190 N 1st round KHALIKDATOV Alijon 2003 M TJK
192 N 1st round STRYDOM Connor 2002 M NAM Windhoek FC (NAM)
F 1st round MLAKAR Luka 2002 M SLO SK Izola (SLO)
A 1st round CAYCEDO DIAZ Carlos Elias Alfredo 2002 M COL
F 1st round CHEBBI Adem 2004 M TUN