Back to list

Results

2019 European Championships
ITA Foggia
February 27, 2019 - March 3, 2019

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NERI Matteo 1999 M ITA
2 N POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
3 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
3 N SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
5 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
6 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
7 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
8 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
9 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
10 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
11 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
12 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
13 N RETCHIA Vaja 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
14 N GALLO Michele 2001 M ITA
15 N SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
16 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
17 N GERAUD Jules 2001 M FRA TARBES ATE (FRA)
18 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
19 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
20 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
20 N KAKAURIDZE Goga 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
22 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
23 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
24 N SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
25 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
26 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
27 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
28 N TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
29 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
30 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
31 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
32 N KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
33 N BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
34 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
35 N GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE (HUN)
36 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
37 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
38 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
38 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
40 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
41 N LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
42 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
44 N ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
45 N TARASEVICH Anton 2001 M BLR SCAF RB (BLR)
46 N FLORATOS Gerasimos 2001 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
47 N AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
48 N EFIMOV Hristo 2001 M BUL
49 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC (HUN)
50 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
51 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
52 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
53 N 1st round BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
54 N 1st round POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
55 N 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
56 N 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
57 N 1st round BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
58 N 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
59 N 1st round HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
60 N 1st round LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
61 N 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
62 N 1st round BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
63 N 1st round SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
64 N 1st round TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
65 N 1st round YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
66 N 1st round MAGNUSSON Daniel Hugi 2001 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
67 N 1st round FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
68 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
69 N 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)