Back to list

Results

2019 European Championships
ITA Foggia
February 22, 2019 - February 26, 2019

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ITALY       ITA
1 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
1 N NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
1 N ABATE Marco 2002 M ITA
1 N TORRE Pietro 2002 M ITA
2 N RUSSIA       RUS
2 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
2 N ZAKIROV Razil 2002 M RUS
2 N ALPAIDZE Mikhail 2002 M GEO
2 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
3 N HUNGARY       HUN
3 N PINTER Levente 2002 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
3 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 N SZANTO Zoltan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 N HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
4 N FRANCE       FRA
4 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
4 N MARUELLE Francois 2003 M FRA DINARD LAMES (FRA)
4 N SANS Oscar 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
4 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
5 N GERMANY       GER
5 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 N HEATHCOCK Antonio 2002 M USA TSG Eislingen (GER)
6 N ROMANIA       ROU
6 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
6 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
6 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
6 N DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
7 N TÜRKEY       TUR
7 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
7 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
7 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
7 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
8 N UKRAINE       UKR
8 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
8 N SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
8 N BARANTSOV Ilia 2002 M UKR
8 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
9 N POLAND       POL
9 N GLANC Sebastian 2002 M POL
9 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
9 N PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
9 N GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
10 N SPAIN       ESP
10 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
10 N ABEJON Gael 2002 M ESP CE-M (ESP)
10 N GONZALEZ DIAZ Pablo 2002 M ESP CEB-M (ESP)
10 N GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
11 N BELARUS       BLR
11 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
11 N HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
11 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
12 N BULGARIA       BUL
12 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL
12 N ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
12 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL
12 N VODENOV Valentin 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
13 N GREAT BRITAIN       GBR
13 N FREEMAN Sam 2002 M GBR
13 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
13 N CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
13 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
14 N BELGIUM       BEL
14 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
14 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
14 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
15 N AZERBAIJAN       AZE
15 N HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
15 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
15 N MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
16 A SLOVENIA       SLO
16 A JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
16 A JEREB Maks 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)
16 A KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)