Back to list

Results

Star Cup
SRB Belgrade
February 2, 2019 - February 3, 2019

Epee Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N EWART Stephen 1999 M USA
1 N MECKE Cedric 2000 M USA
1 N HERBST Isaac 2002 M USA
1 N PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
2 N ITALY       ITA
2 N DE MOLA Daniel 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
2 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 N GAZZANIGA Giacomo 1999 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
2 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
3 N FRANCE       FRA
3 N CONTREPOIS Simon 1999 M FRA TOULON VAR (FRA)
3 N JEAN JOSEPH Kendrick 2001 M FRA
3 N CHOTIN Titouan 2001 M FRA DOUAI CE (FRA)
3 N NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
4 N RUSSIA       RUS
4 N POTAPOV Maksim 2001 M RUS
4 N KOROVIN Igor 2000 M RUS
4 N FEDOROV Roman 2000 M RUS
4 N SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
5 N HUNGARY       HUN
5 N KOCH Mate Tamas 1999 M HUN Vasas (HUN)
5 N ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC (HUN)
5 N BENDE Bence 1999 M HUN Szombathely (HUN)
5 N NAGY David 1999 M HUN Vasas (HUN)
6 N KAZAKHSTAN       KAZ
6 N FATEYEV Yegor 2000 M KAZ
6 N SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
6 N ZHULINSKIY Nikita 2002 M KAZ
6 N PAVLOV Kiril 2001 M KAZ
7 N POLAND       POL
7 N SZURLEJ Bartlomiej 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
7 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
7 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
7 N RACHWALIK Michal 2000 M POL UKS Start Opole (POL)
8 N SWITZERLAND       SUI
8 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
8 N FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
8 N FAVRE Hadrien 2001 M SUI FCB Bern (SUI)
8 N BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
9 N NORWAY       NOR
9 N GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
9 N ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
9 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
9 N DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
10 N GERMANY       GER
10 N GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
10 N WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
10 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
11 N FINLAND       FIN
11 N JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
11 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
11 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 N KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
12 N AUSTRIA       AUT
12 N LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
12 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
12 N BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FC Treibach (AUT)
12 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
13 N CZECH REPUBLIC       CZE
13 N PAVLIK Matyas 2000 M CZE SC Praha (CZE)
13 N OSICKA Adam 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
13 N SALZER Matej 2001 M CZE SC Praha (CZE)
13 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
14 A SWEDEN       SWE
14 A MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
14 A SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 A FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 A ULMANEN Kasper 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
15 N GREAT BRITAIN       GBR
15 N BELOT Antoine 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
15 N EAST William 1999 M GBR
15 N MORRISON Dylan 2001 M GBR
15 N ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
16 N CHILE       CHI
16 N VALDERRAMA Jorge 2001 M CHI
16 N BUSTOS Joaquin 2001 M CHI
16 N GONZALEZ Felipe 2000 M CHI
16 N SANTIBANEZ Felipe 2003 M CHI
17 N ESTONIA       EST
17 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
17 N GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
17 N SEPP Tony 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
18 N ISRAEL       ISR
18 N COHEN Yonatan 2003 M ISR
18 N YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
18 N PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
18 N GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
19 N BELGIUM       BEL
19 N HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
19 N VAN DER VAEREN Andy 2001 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
19 N KEMP Nicolas 2001 M BEL
20 N UKRAINE       UKR
20 N SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
20 N SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
20 N DERKACH Andriy 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
20 N KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
21 N SPAIN       ESP
21 N GORMAZ Javier Ivan 2001 M ESP CESAL-M (ESP)
21 N NAVARRO Yago 1999 M ESP CNE-NA (ESP)
21 N MAHAMUD Gonzalo 2001 M ESP SAES-BU (ESP)
21 N CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
22 N AZERBAIJAN       AZE
22 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
22 N SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
22 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
22 N GULIYEV Barat 2002 M AZE
23 N CANADA       CAN
23 N GRAMS Steven 2001 M CAN
23 N FAFARD Fynn 2000 M CAN
23 N KADYSZEWSKI Mateo 2001 M CAN
24 N TURKEY       TUR
24 N TEZCAN Mehmet 2000 M TUR
24 N CIKA Doruk 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
24 N EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
24 N SAY Ali Ege 1999 M TUR
25 N BELARUS       BLR
25 N PIACHYNSKI Uladzislau 1999 M BLR
25 N DEMKOVICH Kirill 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
25 N BAKHVALAU Ivan 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
25 N RYKUNOU Dzmitry 1999 M BLR
26 N SERBIA       SRB
26 N STANOJEVIC Mihailo 2004 M SRB MK Silni (SRB)
26 N DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)
26 N MAKEVIC Ivan 2003 M SRB MK Silni (SRB)
26 N RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)