Back to list

Results

AMU Cup
POL Poznan
January 12, 2019 - January 13, 2019

Foil Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POLAND       POL
1 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
1 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
1 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
1 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
2 N LATVIA       LAT
2 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
2 N SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
2 N MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
3 N ROMANIA       ROU
3 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
3 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
3 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
3 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
4 N BELARUS       BLR
4 N KRYSHYNA Alena 2002 F BLR
4 N SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
4 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
4 N HUDKOVA Karyna 2002 F BLR
5 N SWEDEN       SWE
5 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
5 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
5 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 N UKRAINE       UKR
6 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
6 N MORGUN Nadiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
6 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
6 N YEROFIEIENKO Anastasiia 2004 F UKR
7 N GERMANY       GER
7 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
7 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
7 N BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
7 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
8 N GERMANY 2       GER
8 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
8 N ZEYN Carla 2002 F GER TFC Hanau (GER)
8 N DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
9 N HUNGARY       HUN
9 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
9 N FEKETE Hanga Barbara 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
9 N CZEKMAN Luca 2002 F HUN SZTE (HUN)
9 N TOLGYESI Zsofia 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
10 N CANADA       CAN
10 N WU Catherine 2004 F CAN
10 N LIN Annie 2002 F CAN
10 N FANG Sabrina 2005 F CAN
11 N GERMANY 3       GER
11 N MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
11 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
11 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
11 N ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 N POLAND 2       POL
12 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
12 N WASILCZUK Karolina 2002 F POL UKS PM Syrena (POL)
12 N OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
12 N KISIELEWSKA Alicja 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
13 N USA       USA
13 N KNIGHT Skylar 2004 F USA
13 N CHO Cameron 2005 F USA
13 N CHO Taylor 2003 F USA
14 N POLAND 3       POL
14 N JERZ Lena 2004 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
14 N ZACHAREWICZ Ewa 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
14 N SZEMPLINSKA Natalia 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
14 N WIERZCHOWSKA Barbara 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
15 N TURKEY       TUR
15 N ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
15 N KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
15 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
16 N SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
16 N BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
16 N BODOVA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
16 N CSEFALVAYOVA Rebeka 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
17 N UKRAINE 2       UKR
17 N MELNYK Anna 2004 F UKR
17 N SARKISIAN Khrystyna 2003 F UKR KIEW (UKR)
17 N GORPENCHENKO Viktoriia 2004 F UKR
18 N CZECH REPUBLIC       CZE
18 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
18 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
18 N ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
18 N RUBASOVA Ema 2003 F CZE Sokol Brno (CZE)
19 N POLAND 4       POL
19 N SZATARSKA Maja 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
19 N SZMIT Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N GRACZYK Julia 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
19 N DEBICKA Oliwia 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
20 N ROMANIA 2       ROU
20 N TEODORESCU Maria 2005 F ROU
20 N DUMITRU Amalia 2004 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
20 N KOROSSY Melissa 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
20 N POPA Crina 2003 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
21 N NETHERLANDS       NED
21 N BUTIN BIK Elise 2002 F NED s.v. Beau Geste (NED)
21 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
21 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
22 N POLAND 5       POL
22 N JOZWIAK Zuzanna 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
22 N CICHOCKA Konstancja 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
22 N LISZKA Aleksandra 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
22 N NOWAKOWSKA Aleksandra 2005 F POL AZS AWF Poznan (POL)
23 N TURKEY 2       TUR
23 N HOCAOGLU Mercan 2004 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
23 N DEMIRHAN Eda Feride 2004 F TUR
23 N ISEVCAN Balca 2003 F TUR Altinyurt S.K. (TUR)
24 N LATVIA 2       LAT
24 N SITOVA Olga 2003 F LAT
24 N PARHOMENKO Anastasija 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
24 N SINKOVICA Gabriela 2005 F LAT Florete (LAT)
24 N RAMANE-BENDIK Karina Elizabete 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
25 N BELARUS 2       BLR
25 N FURS Anhelina 2003 F BLR
25 N MALIVANAVA Anastasiya 2002 F BLR
25 N ZUBKOUSKAYA Hanna 2003 F BLR
25 N STSIAPANAVA Hanna 2002 F BLR
26 N GERMANY 4       GER
26 N SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
26 N KATKAY Sinem Dicle 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
26 N RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
27 N GERMANY 5       GER
27 N LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
27 N RUSTLER Aline 2003 F GER SC Korb (GER)
27 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
28 N POLAND 6       POL
28 N WOJEWODZKA Zuzanna 2007 F POL AZS AWF Poznan (POL)
28 N URBAN Maja 2004 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
28 N BINKO Aleksandra 2006 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
29 N POLAND 7       POL
29 N DANIEWSKA Michalina 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
29 N DEJCZER Natalia 2002 F POL UKS PM Syrena (POL)
29 N BARTOL Antonina 2005 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
30 N CANADA 2       CAN
30 N BALOT Corinne 2002 F CAN
30 N ISABELLA Sabatini 2003 F CAN
30 N HE Xiangxin Grace 2004 F CAN
31 N SWEDEN 2       SWE
31 N CARLSSON Emma 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
31 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
31 N GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
31 N SAMUELSSON Nora 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
32 N NEW ZEALAND       NZL
32 N JACOB Lena 2002 F NZL
32 N HOLLAND Naomi 2003 F NZL
32 N EVERETT Imogen 2003 F NZL
33 N BELARUS 3       BLR
33 N BATSANKOVA Maryia 2002 F BLR
33 N NAZARAVA Anastasiya 2004 F BLR
33 N MELNIKAVA Ulyana 2003 F BLR
34 N NETHERLANDS 2       NED
34 N BUIJSE Valerie 2005 F NED s.v. La Prime (NED)
34 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
34 N DE JONG Nienke 2005 F NED Holland Schermen (NED)
35 N BELGIUM       BEL
35 N DACO Sophie 2002 F BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
35 N CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
35 N JORDENS Heloise 2003 F BEL
35 N DRYBOOMS Manon 2002 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
36 N POLAND 8       POL
36 N SROKA Aleksandra 2003 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
36 N KANAS Konstancja 2004 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
36 N KREC Emilia 2002 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
36 N WOZNIAK Natalia 2004 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
37 N POLAND 9       POL
37 N WIERZCHOWSKA Adrianna 2005 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
37 N LAURENTOWICZ Alina 2005 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
37 N BESSMANN Gabriela 2006 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)