Back to list

Results

AMU Cup
POL Poznan
January 12, 2019 - January 13, 2019

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LIN Annie 2002 F CAN
2 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
3 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
3 N CZEKMAN Luca 2002 F HUN SZTE (HUN)
5 N CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
6 N KALOCSAI Luca 2004 F HUN Torekves (HUN)
7 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
8 N JACOB Lena 2002 F NZL
9 N SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
10 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
11 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
12 N FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
13 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
14 N BALOT Corinne 2002 F CAN
15 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
16 N KATKAY Sinem Dicle 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 N LIM Rachel Mary Li-Hsuen 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
18 N ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 N SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
20 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
21 N MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
21 N WU Catherine 2004 F CAN
23 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
24 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
24 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
26 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
27 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
28 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
29 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
29 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
31 N KNIGHT Skylar 2004 F USA
32 N LISZKA Aleksandra 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
33 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
34 N KOVACS Reka 2004 F HUN Terezvaros (HUN)
35 N BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
36 N JORDENS Heloise 2003 F BEL
37 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
38 N WYWIAL Zuzanna 2002 F POL Wroclawianie (POL)
39 N PASCHEK Dorottya 2002 F HUN MTK (HUN)
40 N SARKISIAN Khrystyna 2003 F UKR KIEW (UKR)
41 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
42 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
43 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
44 N BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
45 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
46 N DANIEWSKA Michalina 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
47 N SZATARSKA Maja 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
48 N FANG Sabrina 2005 F CAN
49 N YEROFIEIENKO Anastasiia 2004 F UKR
49 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
51 N OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
52 N TOLGYESI Zsofia 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
53 N WONG Julia Mae Hui Min 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
54 N HUDKOVA Karyna 2002 F BLR
55 N NAGY Timea 2002 F HUN UTE (HUN)
56 N JERZ Lena 2004 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
57 N TOTH Kata Roza 2004 F HUN
58 N DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
59 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
60 N DEBICKA Oliwia 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
61 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
62 N ZSOLDOSI Emilia 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
63 N JOZWIAK Zuzanna 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
64 N RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
65 N MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
66 N ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
67 N DEJCZER Natalia 2002 F POL UKS PM Syrena (POL)
68 N ZEYN Carla 2002 F GER TFC Hanau (GER)
69 N WOZNIAK Natalia 2004 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
70 N WOJTAS Hanna 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
71 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
72 N LIN Maggie 2002 F CAN
73 N NAZER Lili 2004 F HUN
74 N RUSTLER Aline 2003 F GER SC Korb (GER)
75 N ISABELLA Sabatini 2003 F CAN
76 N KEDZIORA Zuzanna 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
77 N WYKLAND Róża 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
78 N BUTIN BIK Elise 2002 F NED s.v. Beau Geste (NED)
79 N EVERETT Imogen 2003 F NZL
80 N FEKETE Hanga Barbara 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
81 N SINKOVICA Gabriela 2005 F LAT Florete (LAT)
82 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
83 N SZEMPLINSKA Natalia 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
83 N KISIELEWSKA Alicja 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
85 N RUBASOVA Ema 2003 F CZE Sokol Brno (CZE)
86 N BODOVA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
87 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
88 N SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
89 N WIERZCHOWSKA Barbara 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
90 N MORGUN Nadiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
91 N WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
92 N GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
92 N SZMIT Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
94 N TEODORESCU Maria 2005 F ROU
95 N CICHOCKA Konstancja 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
96 N AHN Isabella 2003 F USA
97 N PARHOMENKO Anastasija 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
98 N CHO Cameron 2005 F USA
98 N SZEKERES Laura 2002 F HUN Torekves (HUN)
100 N CHO Taylor 2003 F USA
101 N EISTERT Julia 2002 F AUT AFC Salzburg (AUT)
102 N CHEN Jingxuan 2003 F SGP
103 N POPA Crina 2003 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
104 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
105 N OLSZOWKA Jagoda 2004 F POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
106 N FURS Anhelina 2003 F BLR
107 N CSEFALVAYOVA Rebeka 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
108 N NOWAKOWSKA Aleksandra 2005 F POL AZS AWF Poznan (POL)
109 N LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
110 N KANAS Konstancja 2004 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
111 N NAZARAVA Anastasiya 2004 F BLR
112 N SITOVA Olga 2003 F LAT
113 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
114 N KRYSHYNA Alena 2002 F BLR
115 N SZABO Vanda 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
116 N WASILCZUK Karolina 2002 F POL UKS PM Syrena (POL)
117 N ZACHAREWICZ Ewa 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
118 N BAN Zofia 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
119 N KOROSSY Melissa 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
120 N PIATKOWSKA Lena 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
121 N ZIOBROWSKA Natalia 2002 F POL Wroclawianie (POL)
122 N GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
123 N NG Chloe Wanyi 2002 F SGP
124 N SKOCZYLAS Weronika 2006 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
125 N GORPENCHENKO Viktoriia 2004 F UKR
126 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
127 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
128 N DEMIRHAN Eda Feride 2004 F TUR
129 N DRYBOOMS Manon 2002 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
130 N SOBCZAK-DOMANSKA Maja 2002 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
131 N SROKA Aleksandra 2003 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
132 N KOWALSKA Oliwia 2004 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
133 N BORKOWSKA Zuzanna 2004 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
134 N BINKO Aleksandra 2006 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
135 N STSIAPANAVA Hanna 2002 F BLR
136 N SZCZECHOWSKA Laura 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
137 N CISOWSKA Zuzanna 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
138 N WISNIEWSKA Julia 2006 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
139 N SAMUELSSON Nora 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
140 N MALIVANAVA Anastasiya 2002 F BLR
141 N KORNYA Sara 2002 F HUN BHSE (HUN)
142 N LAURENTOWICZ Alina 2005 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
143 N BATSANKOVA Maryia 2002 F BLR
144 N BESSMANN Gabriela 2006 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
145 N BEKALARCZYK Katarzyna 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
146 N SOLTYS Julia 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
146 N DACO Sophie 2002 F BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
148 N 1st round NADASDY Anna 2005 F HUN
149 N 1st round BYZEWSKA Alicja 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
150 N 1st round KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
151 N 1st round TRZCINSKA Patrycja 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
152 N 1st round CARLSSON Emma 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
153 N 1st round SZIMEONIDISZ Zoi 2002 F HUN
154 N 1st round ISEVCAN Balca 2003 F TUR Altinyurt S.K. (TUR)
154 N 1st round WIERZCHOWSKA Adrianna 2005 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
156 N 1st round SAKAC Tia 2004 F CRO MK VMD (CRO)
157 N 1st round KREC Emilia 2002 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
158 N 1st round GRACZYK Julia 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
159 N 1st round ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
160 N 1st round JAROSIEWICZ Natalia 2006 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
161 N 1st round HE Xiangxin Grace 2004 F CAN
162 N 1st round WALLERSTEIN Panna 2002 F HUN
163 N 1st round KULPACZYNSKA Oliwia 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
164 N 1st round WYTYK Dominika 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
165 N 1st round DUMITRU Amalia 2004 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
165 N 1st round ATHLIN Felicia 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
167 N 1st round BUIJSE Valerie 2005 F NED s.v. La Prime (NED)
168 N 1st round RAMANE-BENDIK Karina Elizabete 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
169 N 1st round TURBO Sonia 2004 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
170 N 1st round URBAN Maja 2004 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
171 N 1st round ZUBKOUSKAYA Hanna 2003 F BLR
172 N 1st round MELNIKAVA Ulyana 2003 F BLR
173 N 1st round DE JONG Nienke 2005 F NED Holland Schermen (NED)
174 N 1st round SZENTIVANYI Blanka 2003 F HUN
175 N 1st round KAPALA Emilia 2006 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
176 N 1st round BARTOL Antonina 2005 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
177 N 1st round HOCAOGLU Mercan 2004 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
178 N 1st round WOJEWODZKA Zuzanna 2007 F POL AZS AWF Poznan (POL)
179 N 1st round PAPUZYNSKA Roksana 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
180 N 1st round SZEFERA Emilia 2007 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
181 N 1st round WINIECKA Matylda 2005 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
181 N 1st round KOURTSOVA Antonia 2004 F BUL Escalibur (BUL)
183 N 1st round HOLLAND Naomi 2003 F NZL
184 N 1st round MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
185 N 1st round MELNYK Anna 2004 F UKR
186 N 1st round MIETKA Gabriela 2004 F POL Polonia Leszno (POL)
187 N 1st round TRACZ Weronika 2005 F POL Wroclawianie (POL)
188 N 1st round JASZCZOLT Nadia 2006 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
189 N 1st round OLSSON Ebba 2005 F SWE GFK Göteborg (SWE)
F 1st round MAK Tinney 2003 F CAN
F 1st round ROMPCZYK Karolina 2006 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
F 1st round SZPEJNA Daniela 2004 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
F 1st round JUNGK Aliya 2002 F GER SKG Oberhöchstadt (GER)
F 1st round KAZAGLI Romylina-Nikoletta 2005 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
F 1st round KOURKOULOU KOUSOUNI Charitini Antonia 2002 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)