Back to list

Results

Voith Cup
GER Heidenheim
January 12, 2019 - January 12, 2019

Epee Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N SUKHOV Pavel 1988 M RUS
1 N BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
1 N GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
1 N KHODOS Sergey 1986 M RUS
2 N HUNGARY       HUN
2 N BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
2 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN Vasas (HUN)
2 N NAGY David 1999 M HUN Vasas (HUN)
2 N REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
3 N ITALY       ITA
3 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
3 N CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
3 N FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
3 N SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
4 N POLAND       POL
4 N ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
4 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
4 N ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
4 N NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
5 N KOREA       KOR
5 N KWEON Youngjun 1987 M KOR
5 N NA Jongkwan 1992 M KOR
5 N KIM Myeongki 1998 M KOR
5 N KIM Kyungsuk 1982 M KOR
6 N USA       USA
6 N RODNEY Adam 1985 M USA
6 N HOYLE Jacob 1994 M USA
6 N KAULL James 1991 M USA
6 N MCDOWALD Curtis 1996 M USA
7 N ISRAEL       ISR
7 N LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
7 N FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 N HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
8 N SWITZERLAND       SUI
8 N STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
8 N PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
8 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
8 N HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
9 N JAPAN       JPN
9 N UYAMA Satoru 1991 M JPN
9 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
9 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
9 N KANO Koki 1997 M JPN
10 N GERMANY       GER
10 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
10 N REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
10 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 N KAZAKHSTAN       KAZ
11 N DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
11 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
11 N ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
11 N SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
12 N CHINA       CHN
12 N XUE Yangdong 1996 M CHN
12 N SONG Hongjie 1996 M CHN
12 N LAN Minghao 1996 M CHN
12 N SHI Gaofeng 1992 M CHN
13 N FRANCE       FRA
13 N MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
13 N FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
13 N GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
13 N BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
14 N SPAIN       ESP
14 N PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
14 N IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
14 N BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
14 N FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
15 N EGYPT       EGY
15 N FAYEZ Ayman 1991 M EGY
15 N ELSAGHIR Ahmed 1986 M EGY
15 N MOHSEN Mahmoud 1995 M EGY
15 N ELSOKKARY Ahmad 1997 M EGY
16 N COLOMBIA       COL
16 N LOMBANA MARTINEZ Simon 2002 M COL
16 N RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
16 N COQUECO Gustavo 1985 M COL
16 N CAMPOS ZARATE Andres Felipe 1983 M COL
17 N UKRAINE       UKR
17 N HEREY Anatolii 1989 M UKR
17 N SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
17 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
17 N NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
18 N CZECH REPUBLIC       CZE
18 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
18 N POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
18 N PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
18 N CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
19 N VENEZUELA       VEN
19 N LUGO Grabiel 1996 M VEN
19 N LIMARDO Francisco 1987 M VEN
19 N LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
19 N LIMARDO Jesus 1996 M VEN
20 N DENMARK       DEN
20 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
21 N ARGENTINA       ARG
21 N LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
21 N DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
21 N TACCANI Alessandro 1992 M ARG
22 N ESTONIA       EST
22 N PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
22 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
22 N TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
22 N SALM Juri 1984 M EST
23 N HONG KONG, CHINA       HKG
23 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
23 N HO Wai Hang 1996 M HKG
23 N LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
23 N NG Ho Tin 1996 M HKG
24 N UZBEKISTAN       UZB
24 N SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
24 N ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
24 N NURMATOV Javokhirbek 1997 M UZB
24 N ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
25 N NETHERLANDS       NED
25 N POSTMA Randy 1999 M NED FC Almere (NED)
25 N TULEN Rafael 1997 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
25 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
25 N TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
26 N SWEDEN       SWE
26 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
26 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
26 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
26 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
27 N BELGIUM       BEL
27 N LOYOLA Neisser 1998 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
27 N HAMOLINE Gautier 1995 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
27 N HUSSON Geoffroy 1993 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
27 N PONCIN Nicolas 1998 M BEL
28 N AUSTRALIA       AUS
28 N ENGLISH Alexander 2000 M AUS
28 N RADFORD Kristian 1989 M AUS
28 N HAYES Isaac 1998 M AUS
29 N BELARUS       BLR
29 N BAROUSKI Dzmitry 1991 M BLR SC TUFB (BLR)
29 N PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
29 N DUBOUSKI Pavel 1997 M BLR
29 N KARPOV Viacheslav 1997 M BLR SCAF RB (BLR)
30 N GREAT BRITAIN       GBR
30 N MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
30 N NICHOLS Harrison 1996 M GBR
30 N MAYNARD Calum 1993 M GBR
30 N SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
31 N KUWAIT       KUW
31 N KAMAL Hussain 1991 M KUW
31 N ALBELOUSHI Abdullah 1993 M KUW
31 N ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
32 N MOROCCO       MAR
32 N RAMI Aissam 1975 M MAR ST GRATIEN (FRA)
32 N ELKORD Houssam 1993 M MAR LEVALLOIS (FRA)
32 N EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
33 N BRAZIL       BRA
33 N GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
33 N FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
33 N SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
33 N CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
34 N FINLAND       FIN
34 N PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
34 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
34 N NUOTIO Tatu 1994 M FIN Habda Helsinki (FIN)
34 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
35 N THAILAND       THA
35 N CHALOEMCHANEN Chinnaphat 2002 M THA
35 N SINGKHAM Nattiphong 2001 M THA
35 N ANUPONGKUNKIT Kantaphat 1991 M THA
35 N SONGPRAPHAI Wongsathon 1993 M THA
36 N SOUTH AFRICA       RSA
36 N SANER Jeremy 1998 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
36 N TYCHLER Pavel 1998 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
36 N SANER Harry 2000 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
37 N NORWAY       NOR
37 N DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
37 N GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
37 N TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
37 N HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)