Back to list

Results

2019 Coupe du Danube
SVK Bratislava
January 11, 2019 - January 13, 2019

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HUNGARY       HUN
1 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
1 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
1 N HORVATH Soma 2003 M HUN
1 N MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
2 N USA       USA
2 N LUTAR Lucas 2003 M PER
2 N SHAFAIE Kaveh Kevin 2002 M USA
2 N BINDER Zachary 2003 M USA
2 N REID Clayton 2002 M USA
3 N CANADA       CAN
3 N LEE Caden 2003 M CAN
3 N POON Alvin 2002 M CAN
3 N LIU Patrick 2002 M CAN
3 N WU Alexander 2004 M CAN
4 N USA 2       USA
4 N HODGES Carter 2002 M USA
4 N TULYAG Fyze 2003 M USA
4 N AYUPOV Ilya 2003 M USA
5 N TURKEY       TUR
5 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
5 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
5 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
5 N CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
6 N NETHERLANDS       NED
6 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
6 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
6 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
7 N SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
7 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
7 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
7 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
8 N BELARUS       BLR
8 N BUTENKA Uladzimir 2003 M BLR GOUOR-SDUSHOR-3 Brest (BLR)
8 N KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
8 N NIKALAYUK Uladzislau 2003 M BLR
8 N AZIMKO Yahor 2002 M BLR
9 N CROATIA       CRO
9 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
9 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
9 N NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
10 N SINGAPORE       SGP
10 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
10 N SOH Jasper 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
10 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
10 N CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
11 N QATAR       QAT
11 N AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT
11 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT
11 N KHALIFA Abdullah ismail 2003 M QAT
11 N ALSOWAIDI Faisal 2003 M QAT
12 N UKRAINE       UKR
12 N YANKOVYCH Mykyta 2003 M UKR KIEW (UKR)
12 N LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
12 N HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
12 N TAKHTABAIEV Henrikh 2002 M UKR
13 N ROMANIA       ROU
13 N BURCEA Radu 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
13 N MOCANU Radu 2002 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
13 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
13 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
14 N POLAND       POL
14 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
14 N SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
14 N GAWENDA Patryk 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
14 N DOROSZKIEWICZ Maksymilian 2007 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
15 N HUNGARY 2       HUN
15 N TOLGYESI Odon 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
15 N ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN
15 N MADURA Mate 2002 M HUN
15 N GAL Botond 2002 M HUN
16 N NETHERLANDS 2       NED
16 N HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
16 N VERMEULEN Olof 2002 M NED Holland Schermen (NED)
16 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
17 N AUSTRALIA       AUS
17 N DISKIN Benjamin 2002 M AUS
17 N GLASSON Joseph 2006 M AUS NSW Fencing Ass (AUS)
17 N KHATTAB Luka 2003 M AUS
18 N AUSTRALIA 2       AUS
18 N HELLER Oliver 2003 M AUS
18 N DANDOLO Christopher 2003 M AUS
18 N BOSNIC Hugo 2003 M AUS
19 N BRAZIL       BRA
19 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
19 N MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
19 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
19 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)