Back to list

Results

Héraklész Budapest Cup
HUN Budapest
January 5, 2019 - January 5, 2019

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NERI Matteo 1999 M ITA
2 N POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
3 N GERAUD Jules 2001 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
5 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
6 N REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
7 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
8 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
9 N GALLO Michele 2001 M ITA
10 N RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
11 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
12 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
13 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
14 N TKACHEV Andrey 1999 M RUS
15 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 N KASHIWAGI Jiri 1999 M JPN
17 N LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
18 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
19 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
20 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
21 N FERIOLI Nico 1999 M ITA
21 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
23 N REA Mattia 2001 M ITA
24 N LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
25 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
26 N MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
27 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
28 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
29 N KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
30 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
31 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
32 N CASTELLANI Edoardo 2000 M ITA
33 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
34 N RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
35 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
36 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
37 N SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
38 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
39 N OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
40 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
41 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
42 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
43 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
44 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
45 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
46 N OSHESTOV Roman 1999 M RUS
47 N KOTI Lorand 2000 M HUN Karpati (HUN)
48 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
49 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
50 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
50 N SZLAMA Vilmos 1999 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
52 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
52 N HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
54 N GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
55 N NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
56 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
57 N DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
58 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
59 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
60 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
61 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
62 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
63 N PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
64 N TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
65 N MOATAZ Medhat 2000 M EGY
66 N PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
67 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
68 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
69 N SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
70 N EDWARDS James 2000 M GBR
71 N AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
71 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
73 N ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
73 A FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
75 N HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
76 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
77 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
78 N MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
79 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
80 N YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
81 N YAMAMOTO Shintaro 1999 M JPN
82 N FLORATOS Gerasimos 2001 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
83 N PINTER Levente 2002 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
84 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
84 N EFIMOV Hristo 2001 M BUL
84 N BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
87 N NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
88 N ASHOUR Omar 2001 M EGY
89 N HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
90 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
91 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
92 N LEE Donghyun 2004 M KOR
93 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
94 N LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
95 N MATTYUS Sebestyen 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
96 N PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
97 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
97 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
99 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
100 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
100 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
102 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
102 N PAPAI Roland Ferenc 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
104 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
105 N GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
106 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
107 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
108 N ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
108 N SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
110 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
111 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
112 N LLEWELLYN Ethan 1999 M GBR
113 N NARITA Takenori 2000 M JPN
114 N NA Minuk 2003 M KOR
114 N KIS-TAMAS Bence 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
116 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
117 N SOLER Pau 2001 M ESP EHB-B (ESP)
118 N CZAJKOWSKI Ksawery 2001 M POL Kolejarz 24 Katowice (POL)
119 N 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
120 N 1st round MIZUNO Tomoyuki 1999 M JPN
121 N 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
122 N 1st round DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
123 N 1st round MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
124 N 1st round FLOREZ Carlos 2001 M ESP
125 N 1st round HUNYADY Daniel 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
126 N 1st round ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
127 N 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
128 N 1st round IZEM Adem Abdelhacib 2001 M ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
128 N 1st round MAGNUSSON Daniel Hugi 2001 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
128 N 1st round TONCHEV Teodor 2001 M BUL CSKA (BUL)
131 N 1st round BENMAROUF Lokman 2001 M ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
132 N 1st round TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
133 N 1st round ROBERTSON Ewan 2001 M GBR Salle Ossian (GBR)
133 N 1st round LYFAR Anton 2000 M UKR Cherkasy (UKR)
133 N 1st round LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
133 N 1st round DRUON Valentin 1999 M FRA MOUVAL EC (FRA)
137 N 1st round VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
138 N 1st round KRISTJANSSON Franklin Ernir 2002 M ISL
138 N 1st round SZANTO Zoltan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
140 N 1st round BAAKEN Solt 2002 M HUN Kertvaros (HUN)
141 N 1st round RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
142 N 1st round DOWSE Kieran 1999 M GBR
142 N 1st round SALLES Fabio 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
144 N 1st round KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
145 N 1st round LOPEZ PLA Adria 2002 M ESP EHB-B (ESP)
145 N 1st round PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
147 N 1st round VICO Alejandro 2001 M ESP
148 N 1st round ZLATEV Velizar 2002 M BUL
148 N 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
150 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
150 N 1st round HEGARTY Christian 1999 M IRL
150 N 1st round ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
F 1st round ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
F 1st round MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA