Back to list

Results

Coupe Herakles
HUN Budapest
January 7, 2017 - January 8, 2017

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NERI Matteo 1999 M ITA
2 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
3 FERJANI Fares 1997 M TUN
3 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
5 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
6 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
7 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
9 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
10 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
11 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
12 ARPINO Alberto 1998 M ITA [i] SAL Lugano (SUI)
13 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
14 MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
15 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
16 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
17 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
18 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 FERJANI Ahmed 2000 M TUN
20 RAMUNNO Edoardo 1997 M ITA
21 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
24 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
25 GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
26 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
27 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
28 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
29 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
30 ESCOBAR Jonal 1997 M VEN KKSz Konin (POL)
31 ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
32 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
33 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
34 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
35 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
36 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
37 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
38 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
39 RICCARDI Federico 1997 M ITA
40 STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
41 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
42 LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
43 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
44 GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
45 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
46 GUYADER Adrien 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
47 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
48 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
49 HOWES Nicholas 1998 M GBR
50 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
51 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
51 YAMA Naotaka 1997 M JPN
53 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
54 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
55 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
56 KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
57 YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
58 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
59 ANDREWS Sean 2000 M AUS
60 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
61 KOVACS Marcell Bela 2000 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
62 SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
63 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
64 HOLLO Aron 1997 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
65 KOC Alp Ege 1998 M TUR
66 URBAN Adam 1998 M HUN Debrecen (HUN)
67 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
68 MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
69 EDWARDS James 2000 M GBR
70 MOCA Alessandro 1999 M ITA
71 OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
72 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
73 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
74 COSTANZO Gianmarco 1997 M ITA
75 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
76 LAM Jing Siang 1999 M SGP
77 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
77 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
79 KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
80 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
81 URSACHI Razvan 1998 M ROU
81 SHIMADA Shota 1997 M JPN
83 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
84 MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
85 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
85 SUDDARDS George 1998 M GBR
87 FARRE Oriol 1998 M ESP CEEH-B (ESP)
87 NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
89 PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
90 TAKAGI Ryosuke 1998 M JPN
90 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
92 RAJKAI Boldizsar 1999 M HUN MTK (HUN)
92 OMURA Takayuki 1998 M JPN
94 RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
95 BOGAR SZABO Andras 1998 M HUN TFSE Budapest (HUN)
96 PARTENYI Adam 1998 M HUN KVSE Budapest (HUN)
97 HUCHET Mael 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
98 TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
98 CASTILLO Oscar 1998 M ESP CEEH-B (ESP)
100 ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
101 SLAWOMIRSKY Mateu 1999 M ESP CEEH-B (ESP)
102 DARKO Botond 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
103 KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
104 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
105 ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
105 GONZALEZ MORALES Fernando 2001 M CHI
107 HANCHAROU David 1997 M BLR SCAF RB (BLR)
107 MORI Koki 1998 M JPN
107 FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
110 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
111 URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
112 RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
113 KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
114 MESZAROS Balazs 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
114 MOZZETTI Bruno 1998 M ITA
116 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
117 VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
118 ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
119 FLICK Karl Friedrich 1999 M AUT FC Villach (AUT)
120 GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
121 HARDGE Kai 2001 M AUS
121 REN Ethan 1997 M GBR Russell Swords (GBR)
121 ILYIN Ivan 1997 M RUS
124 1st round ZAMORANO Sergio 1997 M CHI
125 1st round KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
126 1st round ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
127 1st round KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
128 1st round SNELL Jack 2000 M AUS
129 1st round AOJI Tsuneyuki 1997 M JPN
130 1st round FRAGKOZIDIS Nikolaos 2000 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
130 1st round VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
132 1st round BOYD-HOARE James 2000 M AUS
133 1st round HEGEDUS Marton 1998 M HUN KVSE Budapest (HUN)
134 1st round BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
134 1st round HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
136 1st round YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
137 1st round JIMENEZ Ignacio 2000 M CHI
138 1st round HATTORI Ryutaro 1997 M JPN
139 1st round ALVAREZ Ricardo 1998 M CHI
140 1st round KUBOTA Kai 1997 M JPN
141 1st round TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
142 1st round D AVILA Pedro 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
143 1st round EFIMOV Hristo 2001 M BUL
144 1st round DREER Tudor 1997 M ROU CSM IASI (ROU)
145 1st round MONSALVA Roberto 2001 M CHI
146 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
147 1st round NAVARRO Juan Carlos 1999 M CHI
148 1st round SAITA Kengo 1998 M JPN
149 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
150 1st round CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
151 1st round MAURER Clemens 1999 M AUT UW Wien (AUT)
152 1st round SIU James 2000 M AUS
153 1st round HEPKE Alajos 1997 M HUN MTK (HUN)
154 1st round DACEY Simon 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
154 1st round DOUGLAS Alexandre 1998 M AUS
156 1st round CHACON URDININEA Carlos Fernando 2001 M BOL
157 1st round BEN TOURKIA Hamza 1998 M TUN
158 1st round BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
158 1st round JIMENEZ David 2001 M CHI
158 1st round HELY Christian 2003 M AUS
158 1st round JONES Finlay 2001 M AUS
162 1st round JIMENEZ Andres 2001 M CHI
163 1st round BERGAMO Enzo 2000 M BRA CAP Paulistano (BRA)
164 1st round BECKEY William 1998 M AUS
165 1st round JOVANOVIC Nikola 1999 M SRB BMK Beograd (SRB)