Back to list

Results

Cadet Circuit
AUT Klagenfurt
October 31, 2015 - November 1, 2015

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HUNGARY       HUN
1 BANYAI Botond 1999 M HUN Vasas (HUN)
1 FARKAS Csaba 1999 M HUN Balaton (HUN)
1 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC (HUN)
1 NAGY David 1999 M HUN Vasas (HUN)
2 POLAND       POL
2 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
2 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
2 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
3 ISRAEL       ISR
3 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
3 SAADON Or 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
3 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
4 GREECE       GRE
4 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 DIMITROPOULOS Petros 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
5 USA 2       USA
5 HERBST Eliot 2000 M USA
5 BOGERT Alexander 1999 M USA
5 AMSBAUGH Travis 1999 M USA
5 COLE Elias 1999 M USA
6 HUNGARY 2       HUN
6 FATSAR Agoston 2000 M HUN BVSC (HUN)
6 MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC (HUN)
6 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN Vasas (HUN)
6 BENDE Bence 1999 M HUN Szombathely (HUN)
7 USA       USA
7 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
7 CROUSE Ulfric 2000 M USA
7 THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
7 EWART Stephen 1999 M USA
8 ROMANIA       ROU
8 SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
8 BIRO David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
8 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
8 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
9 JAPAN       JPN
9 ISHII Kazuki 1999 M JPN
9 NISHIGAKI Shoichiro 1999 M JPN
9 SAWAMURA Takuya 1999 M JPN
9 OSAKI Rensuke 2000 M JPN
10 BELARUS       BLR
10 PIACHYNSKI Vladzislav 1999 M BLR
10 DARASHKOU Anton 1999 M BLR RCPhES (BLR)
10 MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
10 PANTSIALEYEU Bahdan 1999 M BLR RCPhES (BLR)
11 USA 3       USA
11 TAFOYA Devin 2000 M USA
11 SYKES Nyle 1999 M USA
11 CHAO Kevin 2000 M USA
12 CANADA       CAN
12 FAFARD Fynn 2000 M CAN
12 DAMJANOVIC Nikola 1999 M CAN
12 HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
12 NORMAN Riley 1999 M CAN
13 VASAS S.C.       HUN Vasas (HUN)
13 SARVARI Merse 1999 M HUN Vasas (HUN)
13 FOTI Adorjan 2000 M HUN Vasas (HUN)
13 REGELY Andras 2001 M HUN Vasas (HUN)
13 NAGY Marcell 2001 M HUN Vasas (HUN)
14 ISRAEL 2       ISR
14 BLITSMAN Zvi 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
14 NISIM Alon 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
14 SLUTZKIN David 1999 M ISR Club Modiin (ISR)
15 UKRAINE 2       UKR
15 SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
15 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
15 PLYSHEVSKYY Anatolii 1999 M UKR
16 OLIMPIC HOPES       USA
16 ASAMI Seiya 2002 M JPN
16 ASAMI Masaya 2000 M JPN
16 KRAVITZ Zachary 1999 M USA
16 TAYLOR Joseph 1999 M USA
17 UKRAINE       UKR
17 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
17 GUMEROV Mykyta 1999 M UKR Zaporizhzhya (UKR)
17 SHAFAR Milan 1999 M UKR KIEW (UKR)
18 EGYPT       EGY
18 ABDELKAWY Ahmed 1999 M EGY
18 NASIF Sherif 1999 M EGY
18 ELGHANDOUR Omar 1999 M EGY
19 AUSTRIA       AUT
19 LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
19 PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
19 KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
19 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
20 TURKEY       TUR
20 SAY Ali Ege 1999 M TUR
20 BUYAN Rahmi Kaan 1999 M TUR
20 OZOLCER Aras 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
21 FINLAND       FIN
21 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
21 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
21 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
22 LITUANIA       LTU
22 KALININAS Leonardas 2000 M LTU
22 JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
22 BARTASKA Dominykas 1999 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
23 BELARUS 2       BLR
23 BAKHVALAU Ivan 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
23 SHANTSOU Uladzislau 2001 M BLR RCPhES (BLR)
23 SHABLINSKI Ilya 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
23 DEMKOVICH Kirill 2000 M BLR SCAF RB (BLR)
24 GERMANY       GER
24 GNAIER Luc 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 MEZES Christian 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
25 UKRAINE 3       UKR
25 GUNDAR Oleg 1999 M UKR KIEW (UKR)
25 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
25 RUDYK Maksym 1999 M UKR KIEW (UKR)
26 ISRAEL 3       ISR
26 YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
26 SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
26 ESTERKIN Shimon 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
27 KRUHLOV Vladyslav 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
27 TOBIN Turner 1999 M CAN
27 SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
28 ITALY       ITA
28 BONAGA Nicolo 2002 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
28 REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
28 DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
29 TURKEY 2       TUR
29 SELCUK Batuhan Evrim 2000 M TUR
29 KADIOGLU Onur 1999 M TUR
29 DAYIOGLU Gurgun 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
29 GUL Cinar 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
30 ROMANIA 2       ROU
30 KOLCSAR Gedeon 2001 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
30 INCZE Aron 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
30 DALYA David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
30 MARKO Balazs 2000 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
31 AUSTRIA 2       AUT
31 KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
31 KLEMEN Marco 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
31 HATTINGER Jakob 1999 M AUT FU Linz (AUT)
31 SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
32 SWITZERLAND       SUI
32 LUSTI Hannes 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
32 LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
32 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
32 GERINI Luca 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
33 STG BELGIUM/MALAYSIA       BEL
33 DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
33 HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
33 ARNAULT Louis-Edouard Lai 1999 M MAS
34 UKRAINE 4       UKR
34 KUDRIAVTSEV Georgii 1999 M UKR
34 BEKALA Mark 2000 M UKR KIEW (UKR)
34 TEPLYCH Alexey 2000 M UKR KIEW (UKR)
35 GERMANY 2       GER
35 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
35 PFANDER Emil 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
35 VAR Kerim 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
35 ANDRES Leonard 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
36 SERBIA       SRB
36 PETROVIC Vid 2002 M SRB MK Silni (SRB)
36 GRBIC Daniil 2001 M SRB MK Silni (SRB)
36 NIKOLIC Kosta 1999 M SRB MK Silni (SRB)