Back to list

Results

FIE-SA Kupittaa tournament
FIN Turku
October 17, 2015 - October 18, 2015

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SALM Juri 1984 M EST
2 SIMMONS Ariel 1996 M USA
3 DUBOUSKI Pavel 1997 M BLR
3 PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
5 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
5 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
7 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
8 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
10 MARENCO Federico 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
11 SALM Juhan 1981 M EST Tallinna Mook (EST)
12 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 FRIDMAN Daniel 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
14 KNYSH Oleg 1997 M RUS
15 GASCON Willian 1995 M VEN
16 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
18 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
19 AGAYEV Ahmet 1987 M TKM
20 MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
21 BELLOMI Luca 1996 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
22 BOGERT Alexander 1999 M USA
23 ROSENLUND Ville 1975 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
24 LIMARDO Jesus 1996 M VEN
25 TULEN Rafael 1997 M NED
26 REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 STEIS Lukas 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
29 DVARISKIS Edgaras 1996 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
29 BORISEVICH Yavgen 1996 M BLR Dinamo (BLR)
31 HONKASALO Mikko 1978 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
32 PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
33 RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
34 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
35 PARIZAT Amit 1996 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
36 VORONIN Vyacheslav 1985 M TKM
37 TAMMOJA Mike 1996 M EST Tallinna Mook (EST)
38 DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
39 LOHI Markku 1957 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
40 NUOTIO Tatu 1994 M FIN Habda Helsinki (FIN)
41 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
42 SVORJOV Dmitri 1972 M EST
43 VITELLI Gennaro Maria 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
44 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
44 HIRVONEN Jarmo 1962 M FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott (FIN)
46 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
47 BADE Jan 1955 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
48 SLATER Philip 1997 M IRL
49 SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
50 KORHONEN Jussi 1983 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
51 PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
52 KERMINEN Antti 1975 M FIN Miekka Miehet (FIN)
53 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
54 KOCK Joachim 1998 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
55 ARIETA Ryan 1989 M USA
56 STRÖM Johan 1959 M SWE FFF Stockholm (SWE)
57 KURGANSKIY Andrey 1970 M TJK
57 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
59 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
60 KAAKINEN Ville 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
61 KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
62 NIKLASSON Carl 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
63 KARPOV Viacheslav 1997 M BLR SCAF RB (BLR)
64 KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
65 MATTSSON Oliver 1996 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
66 ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
67 KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
68 LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
69 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
70 HAZES Luuk 1997 M NOR Njård Fekting (NOR)
71 LAU Kam Tan 1980 M HKG
72 RECLO Martin 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
73 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
74 FARSTAD Håkon Kolden 1998 M NOR Molde FK (NOR)
75 HERNANDEZ Eduardo Nazareth 1996 M VEN
76 TEREKHIN Vladimir 1989 M RUS SPB-LESGAFT (RUS)
77 DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
78 FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
79 KOSUNEN Tommi 1969 M FIN Miekka Miehet (FIN)
80 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
80 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
82 BOGDANOV Sergey 1981 M TJK
83 KYLLÖNEN Markus 1995 M FIN Habda Helsinki (FIN)
84 FERRARIN Franky 1998 M LUX CE Luxembourg (LUX)
84 HASANOV Mehrab 1974 M AZE
86 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
87 MENDOZA Carlos 1997 M VEN
88 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
89 SATKAUSKAS Kasparas 1996 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
90 LEHTONEN Matias 1981 M FIN Kalpaveljet (FIN)
91 TAM Ka Kit 1991 M HKG
92 BARTASKA Matas 1998 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
93 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
94 PASCHUK Mikhail 1999 M EST Tallinna Mook (EST)
95 LEBEDEV Eduard 1995 M EST Tallinna Mook (EST)
96 LYYTINEN Joonas 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
97 LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA
98 LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
99 MELNIKOV Sergei 1964 M EST
100 KLETZ Theo Maurice 1997 M ISR Club Modiin (ISR)
101 WELFRINGER Max 1996 M LUX CE Luxembourg (LUX)
102 PANELIUS Rufus 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
103 WILHELMSON Axel 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
104 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
105 SIMPSON James 1994 M IRL Imperial College UFC (GBR)
106 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
107 RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
108 OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
108 JOHNSSON Fredrik 1992 M SWE GFK Göteborg (SWE)
110 HEIKKARI Matias 1993 M FIN Kalpaveljet (FIN)
111 HOPE Oliver 1997 M IRL
112 KUVAJA Ville 1978 M FIN Miekka Miehet (FIN)
112 DURDYYEV Mekan 1992 M TKM
114 1st round BURNSIDE Jonathan 1996 M IRL [i] FOYLE (IRL)
115 1st round CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
116 1st round KAN Shui Lun 1997 M HKG
117 1st round SCHLESSER Gregory 1996 M LUX CE Luxembourg (LUX)
118 1st round HOPE Arran 1997 M IRL
119 1st round SIMSEK Ismail Ege 1996 M TUR Ankara Ferdi (TUR)
119 1st round STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
121 1st round GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
121 1st round VASILIAUSKAS Andrius 1993 M LTU
123 1st round GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
124 1st round MIETTINEN Sami 1972 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
125 1st round RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
126 1st round SCHUELER Thomas 1964 M SUI CER Romont (SUI)
126 1st round KORHONEN Pekka 1959 M FIN Miekka Miehet (FIN)
128 1st round WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
129 1st round KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
130 1st round KOPRA Henri 1997 M EST Tallinna Mook (EST)
131 1st round ASPLUND Janne 1966 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
132 1st round EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
133 1st round VOIGT Mattias 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
134 1st round ANTTILA Santeri 1996 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
134 1st round LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
136 1st round HAGBERG David 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
137 1st round HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
138 1st round STENVALL Rurik 2000 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
139 1st round VUORINEN Juha 1961 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)