Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR Manchester
October 3, 2015 - October 4, 2015

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
2 ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters (SGP)
3 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
3 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
5 MOHLI Nino 1999 M FRA PARIS CEP (FRA)
6 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
7 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
8 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
9 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
10 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
11 VARAS Erik Gabriel 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
12 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
13 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
14 DEMBA Ilja 1999 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
15 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
16 MCANDREW Finlay 2000 M GBR Salle Holyrood (GBR)
17 GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
18 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
19 OLIVARES Marcello 2001 M USA
20 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
21 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
22 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
23 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
24 VILLAPALOS Adrian 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
25 LHOSTE Oscar 2000 M FRA Fighting Fit FC (GBR)
26 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
27 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
28 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
29 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
30 ALBERT Erik 1999 M NED SC Den Bosch (NED)
31 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
32 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
33 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
34 KORENY Mihaly 2000 M HUN Budavari Vivo (HUN)
35 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
36 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
37 FRERES Hugo 1999 M BEL
38 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
39 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
40 JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
41 KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
42 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
43 FARDELL Felix 1999 M GBR C.A.D.S Junior Club (GBR)
44 VERDON Paul 1999 M IRL
45 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
46 MUTIS Bora 1999 M TUR
47 SACCHI WILSON Sebastian 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
48 EHTESHAMI Ardeshir 1999 M GBR Laszlo (GBR)
49 STIPKOVITS Philip 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
50 MONNET Sebastian 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
51 BADOUX Loïc 1999 M SUI CEM Morges (SUI)
52 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
53 PERSSON Casper Nils 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
53 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FU Mödling (AUT)
55 SUMMERFIELD Dan 2000 M GBR Dragon Fencing Club (GBR)
56 WOOLLEY Aidan 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
57 VALETTI Luca 2000 M RSA Blues Cape Town (RSA)
58 WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
59 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
60 KOH Brian Shao Yang 2000 M SGP
61 STEZAKER Benjamin 2000 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
62 TERRILL James 1999 M GBR
63 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
64 ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
65 DAVIDOVIC Domen 1999 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
66 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
67 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
68 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
69 FENYK Anton 2000 M GBR Laszlo (GBR)
70 DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
71 FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
72 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
73 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
74 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
75 MARTIN Danny 1999 M GBR RLS (GBR)
76 FILL Moritz 1999 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
77 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
78 BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
79 JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
80 GILL Alessandro 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
81 WILLIAMS Matthew 2000 M GBR Russell Swords (GBR)
82 BROWN Bomba 1999 M GBR Cyrano FC (GBR)
83 DEERING Maximilian 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
84 BAYIHA William 1999 M SUI CEM Morges (SUI)
85 HAYES Harri 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
86 BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
87 SUHA Adam 2001 M HUN Sheffield Buccaneers (GBR)
88 GAUTAM Brij 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
89 TATE Liam 2001 M GBR
90 CROMIE Eoghan 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
91 PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
92 SISODIYA Kishan 2001 M GBR
93 CASPERSEN Felix Bo 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
94 WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
95 AUSTIN Kiron 1999 M GBR
96 VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
97 RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
98 DAVIES Jack 1999 M GBR Wrexham FC (GBR)
99 MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
100 BAXTER-ALLEN Cameron 2000 M GBR Millfield School (GBR)
101 LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
102 NASH Oliver 2001 M GBR Sutton Coldfield (GBR)
103 DANIEL Dylan 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
104 CHRISTOPHERS Edward 2002 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
105 JANSSENS Gielis 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
106 YUN-FARMBROUGH Will 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
107 FOREY-MILLER Jacob 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
108 DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)
109 PRAILE Clement 1999 M BEL CE Bessemans (BEL)
110 RUTHERFORD James 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
111 1st round MARCOS Enrique 2000 M ESP CCC-M (ESP)
111 1st round SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
113 1st round MOODY David 1999 M GBR Wallace Academy (GBR)
114 1st round TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
115 1st round STEELE Gabriel 2002 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
116 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
117 1st round CLAYS Daniel 2000 M GBR Wrexham FC (GBR)
118 1st round BRYSON Louis 1999 M GBR
119 1st round QUELCH Leiden 2001 M GBR Salle Oxon (GBR)
119 1st round HALL James 2000 M GBR Salle 101 (GBR)
121 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
122 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
122 1st round SAMPSON Dominic 2002 M GBR Kenilworth Sword Fencing Club (GBR)
122 1st round CAUGHEY Murray 2002 M GBR Salle Holyrood (GBR)
125 1st round MCCALLUM Dylan 1999 M GBR Laszlo (GBR)
125 1st round JEROME Matthew 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
127 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
128 1st round HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
128 1st round EL AMRANI Ayman 2001 M FRA
130 1st round JAMES Alex 2001 M GBR Much Wenlock Fencing Club (GBR)
131 1st round CRAWFORD Angus 2002 M GBR Salle Holyrood (GBR)
132 1st round DOBSON Philip 2002 M GBR