Back to list

Results

2015 World Championships Cadets/Juniors
UZB Tashkent
April 1, 2015 - April 9, 2015

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
2 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
3 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
3 AMER Mohamed 1997 M EGY
5 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
6 LEE Jonghyun 1995 M KOR
7 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
8 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
9 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
10 QUINTERO Jose 1996 M VEN KKSz Konin (POL)
11 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
12 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
13 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
15 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
16 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
17 FERJANI Fares 1997 M TUN
18 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
18 HERNANDEZ FLORES Javier Alejandro 1997 M MEX
20 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
21 RINALDI Iacopo 1995 M ITA ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA)
22 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
23 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
24 LAMBERT Pascal 1995 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
25 ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
26 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
27 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
28 MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
29 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
30 HERBST Fabian 1995 M AUT FC Villach (AUT)
31 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
32 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
33 KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
34 TSANG Tsz Hin 1995 M HKG
35 KIM Giwon 1996 M KOR
36 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
37 SHAINBERG Jonah 1996 M USA
38 ALMUTAIRI Adel 1998 M KSA
39 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
40 HOSHINO Kento 1998 M JPN
41 CARVAJAL Jesus 1995 M VEN
42 LORENZO Alejandro 1995 M ESP CEL-M (ESP)
43 LAM Jing Siang 1999 M SGP
43 CHO Hanshin 1995 M KOR
45 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
46 ANDREEV Iliy 1995 M RUS
47 HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
48 ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
49 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
50 WAFAEY Mokhtar 1996 M EGY
51 NIKITIN Iurii 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
52 WANG Shi 1997 M CHN
53 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
54 DEL VALLE Daniel 1995 M ESP [i] CNE-FED MADRILENA (ESP)
55 MACKAY Cameron 1996 M CAN
56 FLORENCIA Hector 1996 M MEX
57 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
58 ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
59 HUANG Lulu 1996 M CHN
60 ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
60 CUELLAR Sebastian 1996 M COL
60 SAMER Mohab 1995 M EGY
63 GONZALEZ DALMASY Jose M 1996 M PUR
64 HEROUI Zin Eddine 1997 M ALG
65 DOUGLAS Alexandre 1998 M AUS
66 SULAMANIDZE Saba 1996 M GEO
67 CORREA VILA Luis 1996 M COL
68 CORREA VILA Carlos 1996 M COL
69 PLONER Jiri 1996 M CZE SK Houstka (CZE)
69 LIN Xiao 2000 M CHN
71 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
72 RECINTO Jose Emmanuel Rosendo 1996 M PHI
73 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
74 HANUS Adam 1995 M CZE SK Houstka (CZE)
75 CALL Florian 1995 M AUT ASC Wien (AUT)
76 BROWN David 1997 M CAN
77 BOUNABI Akram 1999 M ALG
78 1st round MACRI Tomas 1997 M ARG
79 1st round ALIMOV Samandar 1996 M UZB
80 1st round DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
81 1st round CHAN Kwong Kiu 1996 M HKG
82 1st round ALAMRI Ahmed 1998 M KSA
83 1st round TADROS Matthew 1997 M AUS
84 1st round ESTEVES Nuno 1995 M POR Oxford FC (GBR)
85 1st round KOLESNIKOV Vadim 1995 M KAZ
86 1st round DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
86 1st round KASSYMOV Nurlan 1997 M KAZ
88 1st round GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
89 1st round DI MARTINO Pietro Jose 1997 M ARG
90 1st round AL YAZEEDI Khalifa 1999 M QAT
91 1st round NAGIBIN Petr 1996 M UZB
92 1st round LARA Eduardo 1995 M MEX
93 1st round BRAJDIC Josip 1996 M CRO
94 1st round BEKCHANOV Spartak 1997 M UZB
95 1st round GIORGADZE Otar 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
96 1st round ANDREWS Sean 2000 M AUS