Back to list

Results

Trophäe der Friedensstadt Osnabrück
GER Osnabrück
September 24, 2011 - September 25, 2011

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
2 KUCHALSKI Tim 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 FROHNMÜLLER Jens 1993 M GER SV Waldkirch (GER)
3 DANILEJKO Maxim 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 WEITBRECHT Moritz-Arnim 1993 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
6 WEIDLICH Reinhard 1992 M GER Frankfurter TV (GER)
7 KREILEIN Robert 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 RICHTER Arne 1994 M GER FG Segeberg (GER)
9 LEISER Rico 1992 M GER SV Esslingen (GER)
10 MAUNZ Florian 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
11 PLAJER David 1995 M GER EFG Essen (GER)
12 BÜRGER Fabian 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
13 BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
14 SIEBER Marcel 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 BUCHHOLZ Lars 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
16 HANSCHKE Samuel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
17 SCHMITT Marc-André 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 BOTT Wulf 1996 M GER TG Schweinfurt (GER)
19 BRAINMAN Daniel-Mike 1995 M GER Frankfurter TV (GER)
20 MORIK Marco 1993 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
21 MANGOLD Simon 1994 M GER SV Esslingen (GER)
22 LEHNER Valentin 1994 M GER SV Esslingen (GER)
23 STYN Robert 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 WAGNER Felix 1993 M GER SV Böblingen (GER)
25 WOLTERS Mario 1992 M GER SV Waldkirch (GER)
26 SWIRIDOW Anton 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
27 KÄPPELER Dominik 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
28 BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 MATHIS Robin 1995 M GER TG Schwenningen (GER)
30 SCHMIDT Thorben 1994 M GER Eintracht Duisburg (GER)
31 LEMTIES Julian 1995 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
32 BUSCH Max 1997 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 HEINZELMANN Malte 1995 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
34 KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
35 RIEDINGER Dirk 1993 M GER FC Mosbach (GER)
36 GRIEBEL Thomas 1992 M GER TSG Friesenheim (GER)
37 KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
38 BAUMANN Silvio 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 HACK Maximilian 1995 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
40 MÜLLER Moritz 1995 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
41 NETTERSHEIM Florian 1992 M GER OFC Bonn (GER)
42 DRESCHER Samuel 1995 M GER TG Schweinfurt (GER)
43 BLANK Jannis 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
44 BLANK Tobias 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
45 KIPPENBERGER Maximilian 1994 M GER Fechterring Hochwald (GER)
46 DADABAEW Alischer 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
47 SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
48 BEER Florian 1994 M GER Frankfurter TV (GER)
49 RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
50 STRUZYNA Marcel 1996 M GER TG Schwenningen (GER)
51 BÖSCH Alexander 1995 M GER TV Gladbeck (GER)
52 DELFS Lennart 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
53 ABRAHAM Marian Lukas 1994 M GER FC Grunewald (GER)
54 PFEIL Jan 1992 M GER Heidenheimer SB (GER)
55 BRANTL Julian 1995 M GER FA Rheinfelden (GER)
56 STUMPF Janek 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 HERRMANN Maximilian 1993 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
58 FARRELL Killian 1996 M GER [i] UFC Frankfurt (GER)
59 TRESKATIS Erik 1997 M GER SV Esslingen (GER)
60 PEUYN Miguel 1995 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
61 HEILMANN Falk 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
62 HANSMANN Sascha 1993 M GER SV Esslingen (GER)
63 GEHLES Maximilian 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
64 ASGEIRSSON Yannic 1993 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
65 1st round ANDERSCH Michel 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
66 1st round SCHMID Axel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
67 1st round WEIDLICH Christoph 1995 M GER Frankfurter TV (GER)
68 1st round STEPHAN Christian 1992 M GER TG Münster (GER)
69 1st round HORSTMANN Manuel-Stephen 1997 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
70 1st round BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
71 1st round HABINSKI Alexej 1992 M GER SV Böblingen (GER)
72 1st round MÜLLER Clemens 1996 M GER [i] UFC Frankfurt (GER)
73 1st round LINDENMANN Felix 1992 M GER TSG Reutlingen (GER)
74 1st round DUGE Rasmus 1995 M GER Elmshorner MTV (GER)
75 1st round LANSCHE Fabian 1992 M GER SV Waldkirch (GER)
76 1st round STUDINGER Pascal 1992 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
77 1st round WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
78 1st round BALDINI Maurizio 1996 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
79 1st round SCHWEIKOWSKI Nicolai 1996 M GER EFG Essen (GER)
80 1st round ZSCHALER Frederick 1995 M GER Osnabrücker SC (GER)
81 1st round PALLIKARIDIS Anastasios 1995 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
82 1st round SCHUHMANN Julian 1995 M GER EFG Essen (GER)
83 1st round ROOT Lukas 1996 M GER SV Böblingen (GER)
84 1st round JAREK Filip 1996 M GER FC Grunewald (GER)
85 1st round ALAYA Yassin 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
86 1st round PLATZER Dominik 1994 M GER FC Mosbach (GER)
87 1st round OCHS Vincent 1996 M GER SV Waldkirch (GER)
88 1st round WEITBRECHT Luis Emanuel 1994 M GER
89 1st round WINTERHALTER Felix 1997 M GER TSG Reutlingen (GER)
90 1st round TRAUTWEIN Denis 1993 M GER SV Esslingen (GER)
90 1st round BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
92 1st round MÜLLER Wilhelm 1997 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
93 1st round MÖLLENKAMP Lars 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
94 1st round WEIDENHAMMER Dion 1996 M GER TV Lahr (GER)
95 1st round OEHM Jonas 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
96 1st round HEUER Fabian Patrick 1997 M GER TSF Ditzingen (GER)
97 1st round PFANDER Linus 1997 M GER TSG Reutlingen (GER)
98 1st round DRECKMANN Nils 1995 M GER FG Segeberg (GER)
99 1st round SCHÜLING Niels 1997 M GER TG Münster (GER)
100 1st round SACK Christof 1993 M GER SV Böblingen (GER)
101 1st round KRASEL Jonas Jakob 1995 M GER MTV Braunschweig (GER)
102 1st round UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
103 1st round BRÜLL Tobias 1994 M GER SV Böblingen (GER)
104 1st round SCHUBA David 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
105 1st round RIEDINGER Timo 1995 M GER FC Mosbach (GER)
106 1st round FREESE Christopher 1996 M GER SC Itzehoe (GER)
107 1st round KRUGMANN Valentin 1997 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
108 1st round OEHM Niclas 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
109 1st round RETLER Lukas 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
110 1st round STADTER Kilian 1996 M GER FG Segeberg (GER)
110 1st round GRÄNDORF Malte 1993 M GER FC Oldenburg (GER)
112 1st round KOCH Maximilian 1997 M GER Solinger TB (GER)
112 1st round DOLLING Arved 1997 M GER FG Segeberg (GER)
114 1st round KELLER Tom 1996 M GER EFG Essen (GER)
115 1st round FRENSCH Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
116 1st round KNABENSCHUH Jakob 1997 M GER Osnabrücker SC (GER)
117 1st round JOHNSRUD Alexander 1997 M GER
117 1st round KELPE Henning 1998 M GER FG Segeberg (GER)
119 1st round VIERTEL Jens 1992 M GER FC Oldenburg (GER)
120 1st round ERTEL Lukas 1997 M GER TSG Reutlingen (GER)
121 1st round SCHAEFER Marvin 1997 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
121 1st round BAUMERICH Jonas 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
123 1st round MICHEEL Christoph 1997 M GER SC Itzehoe (GER)