Back to list

Results

2015 European Championships U17
SLO Maribor
February 24, 2015 - February 28, 2015

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
2 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
3 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
3 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
5 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
6 TRICARICO Flavio Maria 1998 M ITA
7 TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
8 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
9 HERVY Alexandre 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
10 KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
11 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
12 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
13 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
14 ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
15 MELNIK Borys 1998 M UKR KIEW (UKR)
16 PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
17 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
18 DARKO Botond 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
19 KOC Alp Ege 1998 M TUR
20 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
21 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
22 SUDDARDS George 1998 M GBR
23 HOWES Nicholas 1998 M GBR
24 YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
25 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 AMSALEM Eden 1998 M GBR Camden FC (GBR)
27 MESZAROS Balazs 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
28 MANDOV Ivan 1998 M BUL
29 NERI Matteo 1999 M ITA
30 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
31 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
32 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
33 URBAN Adam 1998 M HUN Debrecen (HUN)
34 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
35 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
36 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
37 MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
38 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
39 KRUSZEWSKI Jan 1998 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
40 VERSTRYNGE Rene 1998 M ESP CE-M (ESP)
41 MARCOS Miguel Angel 1998 M ESP CE-M (ESP)
42 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
43 MINISCHETTI Raffaele 1998 M ITA
44 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
45 KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
46 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
47 RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
48 DUSEK Jindrich 1998 M CZE SK Houstka (CZE)
49 URSACHI Paul 1998 M ROU CSM IASI (ROU)
50 SAIZ Fernando 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
51 PAGKALOS Georgios 1998 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
52 1st round ANICULOESEI Pavel 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
53 1st round KONTOCHRISTOS Jason 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
54 1st round FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
55 1st round KAKARIARIS Vasileios 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
56 1st round GIORGADZE Otar 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
57 1st round POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
58 1st round VILLALOBOS Robert Elis 1998 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
59 1st round SIGURDSSON Atli Bjorn 1999 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
60 1st round PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
60 1st round OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
62 1st round DELTOUR Axel 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
63 1st round HANKENNE Charles 1998 M BEL
64 1st round MENASE Dan 2000 M SLO SK Erazem (SLO)
65 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
66 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
67 1st round TAL Romi 1998 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)