Back to list

Results

Münchener Schwert / Nymphenburger Schloss
GER München
November 25, 2017 - November 26, 2017

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MUROLO Massimiliano 1988 M ITA
2 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 SBRAGIA Stefano 1990 M ITA
5 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
8 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
9 SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
11 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
12 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
13 ROMERO Eliecer 1994 M VEN
14 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 FALB Andreas 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
18 WÜST Carsten 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 RICCARDI Federico 1997 M ITA
20 VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
21 DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
22 KRAUSE Constantin 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
24 RINALDI Iacopo 1995 M ITA ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA)
25 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
27 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
28 KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
29 CARVAJAL Jesus 1995 M VEN
30 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 BARSOTTI Enrico 1995 M ITA [i] CS Fides Livorno (ITA)
32 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
34 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
35 RAMPAZZO Luca 1997 M ITA
36 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
37 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
38 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
40 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER Herner TC (GER)
41 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
43 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
44 KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
45 STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
46 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
47 SOPRANA Francesco Maria 1997 M ITA
48 WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
49 RÜLLER Lukas 1991 M GER Herner TC (GER)
50 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
51 HANCHAROU David 1997 M BLR SCAF RB (BLR)
52 SPRINGER Colm 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
53 BEREUTER Roman 1996 M AUT FUM Mödling (AUT)
54 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
55 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
56 WRASE Hartmut 1966 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
57 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
58 FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
59 POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
60 DOLEZAL Jan 1986 M CZE AMU Praha (CZE)
60 REIMER Maximilian 1990 M AUT RUR Wien (AUT)
62 GRAHAM Oliver 1997 M GBR
63 BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
64 ULRICH Helge 1971 M GER TSG Eislingen (GER)
65 1st round STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 1st round ADEMA Richard 1988 M NED ETV Hamburg (GER)
66 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
66 1st round ADEMA Richard 1988 M NED ETV Hamburg (GER)
68 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
69 1st round DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
70 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
71 1st round AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FCW Wels (AUT)
72 1st round KRAUS Leon 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
73 1st round KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
74 1st round KREISCHER Viktor 1965 M GER TSG Eislingen (GER)
74 1st round FALB Moritz 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
76 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
76 1st round MAXA Filip 1996 M CZE Bohemians Praha (CZE)
78 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
78 1st round KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
80 1st round HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
81 1st round WÜST Andreas 1992 M GER KTF Luitpold München (GER)
82 1st round HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
82 1st round BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
84 1st round BERAN Pavel 1984 M CZE CSK Riegel (CZE)
85 1st round KOCH Christian 1988 M GER ETV Hamburg (GER)
86 1st round KUBIS Petr 1982 M CZE CSK Riegel (CZE)
86 1st round TANZMEISTER Wolfgang 1997 M AUT ASC Wien (AUT)
88 1st round HOLLAND Tristan 1985 M GER Herner TC (GER)
88 1st round SEWALD Julian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
90 1st round MÄSCHKE Niklas 1999 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
91 1st round TACCONI Silvio 1976 M SUI FSF Flawil (SUI)